3a3f0904
Билбао
Умерено облачно среда, 23 јануари 2019
11℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 08:36
Зајдисонце: 18:11
Времетраење: 575 минути
Фаза на месечината
Влажност: 81.7 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 8 ℃
Измерено во: 09:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
11:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
79 %81 %84 %86 %89 %91 %86 %82 %77 %77 %78 %78 %78 %78 %77 %81 %85 %88 %90 %91 %93 %93 %94 %94 %94 %94 %94 %93 %91 %90 %89 %88 %87 %89 %91 %93 %92 %91 %91 %91 %85 %79 %80 %76 %74 %74 %75 %
2.9 mm0.0 mm0.0 mm4.2 mm0.0 mm0.0 mm3.1 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm3.8 mm0.0 mm0.0 mm4.3 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm4.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
88 %88 %89 %90 %91 %92 %87 %82 %77 %76 %75 %74 %79 %84 %89 %91 %93 %95 %94 %94 %93 %93 %92 %92 %91 %90 %89 %90 %91 %91 %92 %93 %93 %95 %97 %99 %98 %97 %97 %96 %99 %95 %93 %87 %83 %91 %98 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %100 %84 %100 %97 %87 %
Среда
23.01.2019
мин 7
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 31.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:36 h
Зајдисонце 18:11 h
Времетраење 9h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %97 %76 %84 %91 %77 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1004 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност94 %94 %88 %89 %92 %77 %74 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Четврток
24.01.2019
мин 8
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 20.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:35 h
Зајдисонце 18:12 h
Времетраење 9h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %88 %93 %94 %94 %90 %87 %93 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност89 %95 %93 %92 %89 %91 %93 %99 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Петок
25.01.2019
мин 8
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 7.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:34 h
Зајдисонце 18:14 h
Времетраење 9h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд91 %85 %79 %80 %76 %74 %74 %75 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност96 %99 %95 %93 %87 %83 %91 %98 %
Облачност100 %100 %98 %100 %84 %100 %97 %87 %
Сабота
26.01.2019
мин 7
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:33 h
Зајдисонце 18:15 h
Времетраење 9h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд68 %70 %63 %54 %57 %70 %78 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa
Влажност96 %99 %94 %88 %72 %78 %74 %73 %
Облачност89 %99 %95 %96 %91 %93 %89 %100 %
Недела
27.01.2019
мин 5
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 20.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:32 h
Зајдисонце 18:16 h
Времетраење 9h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд87 %94 %93 %96 %98 %98 %98 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %97 %87 %88 %87 %87 %86 %87 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Среда
23.01.2019
мин 7
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 31.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:36 h
Зајдисонце 18:11 h
Времетраење 9h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %97 %76 %84 %91 %77 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1004 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност94 %94 %88 %89 %92 %77 %74 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Четврток
24.01.2019
мин 8
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 20.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:35 h
Зајдисонце 18:12 h
Времетраење 9h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %88 %93 %94 %94 %90 %87 %93 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност89 %95 %93 %92 %89 %91 %93 %99 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Петок
25.01.2019
мин 8
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 7.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:34 h
Зајдисонце 18:14 h
Времетраење 9h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд91 %85 %79 %80 %76 %74 %74 %75 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност96 %99 %95 %93 %87 %83 %91 %98 %
Облачност100 %100 %98 %100 %84 %100 %97 %87 %
Сабота
26.01.2019
мин 7
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:33 h
Зајдисонце 18:15 h
Времетраење 9h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд68 %70 %63 %54 %57 %70 %78 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa
Влажност96 %99 %94 %88 %72 %78 %74 %73 %
Облачност89 %99 %95 %96 %91 %93 %89 %100 %
Недела
27.01.2019
мин 5
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 20.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:32 h
Зајдисонце 18:16 h
Времетраење 9h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд87 %94 %93 %96 %98 %98 %98 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %97 %87 %88 %87 %87 %86 %87 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Понеделник
28.01.2019
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 14.5 mm
Веројатност за невреме 14 %
Ветер
5Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:32 h
Зајдисонце 18:17 h
Времетраење 9h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.77
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %93 %92 %78 %63 %61 %59 %65 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %
Вторник
29.01.2019
мин 6
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 6.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:31 h
Зајдисонце 18:19 h
Времетраење 9h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд94 %91 %88 %88 %88 %91 %94 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %76 %79 %71 %63 %72 %82 %78 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Среда
30.01.2019
мин 5
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 5.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:30 h
Зајдисонце 18:20 h
Времетраење 9h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд86 %86 %87 %83 %78 %73 %69 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %82 %89 %84 %87 %85 %89 %87 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Четврток
31.01.2019
мин 7
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:21 h
Времетраење 9h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %71 %73 %62 %52 %56 %59 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %91 %91 %86 %61 %69 %65 %87 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Петок
01.02.2019
мин 3
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 5.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:27 h
Зајдисонце 18:23 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.9
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд61 %67 %73 %75 %76 %78 %81 %79 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %84 %59 %90 %57 %86 %80 %83 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %