Бастиа
Умерено облачно со дожд и грмотевици понеделник, 5 јуни 2023
27℃
Се чувствува: 30 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 78.8 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
14:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
2 %3 %3 %4 %3 %3 %2 %6 %9 %13 %19 %26 %32 %25 %17 %10 %12 %14 %16 %13 %11 %9 %9 %10 %11 %10 %10 %10 %7 %5 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
6 %5 %5 %5 %4 %4 %4 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
56 %56 %56 %56 %57 %58 %59 %67 %75 %84 %83 %82 %81 %81 %80 %80 %78 %77 %76 %72 %68 %64 %62 %59 %56 %55 %54 %53 %55 %57 %60 %67 %75 %82 %82 %82 %81 %80 %79 %79 %78 %73 %67 %62 %59 %55 %52 %51 %49 %48 %50 %51 %53 %55 %58 %60 %66 %71 %76 %76 %
9 %9 %9 %9 %14 %14 %14 %63 %63 %63 %5 %5 %5 %58 %58 %58 %78 %78 %78 %27 %27 %27 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
03.07.2020
мин 17
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
4Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
10Km/h
8Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %2 %13 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm
Веројатност за невреме6 %5 %4 %6 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност56 %56 %59 %84 %
Облачност9 %9 %14 %63 %
Сабота
04.07.2020
мин 18
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
13Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 15h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
7Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %10 %16 %9 %11 %10 %3 %2 %
Количество на дожд1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност81 %80 %76 %64 %56 %53 %60 %82 %
Облачност5 %58 %78 %27 %3 %1 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност80 %78 %62 %52 %48 %53 %60 %76 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa
Влажност74 %72 %58 %48 %50 %53 %55 %71 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 21
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
7Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %7 %4 %5 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност66 %67 %59 %57 %55 %58 %63 %75 %
Облачност0 %0 %0 %0 %1 %9 %7 %0 %
Петок
03.07.2020
мин 17
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
4Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
10Km/h
8Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %2 %13 %
Количество на дожд0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm
Веројатност за невреме6 %5 %4 %6 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност56 %56 %59 %84 %
Облачност9 %9 %14 %63 %
Сабота
04.07.2020
мин 18
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
13Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 15h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
7Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
8Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %10 %16 %9 %11 %10 %3 %2 %
Количество на дожд1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност81 %80 %76 %64 %56 %53 %60 %82 %
Облачност5 %58 %78 %27 %3 %1 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
3Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност80 %78 %62 %52 %48 %53 %60 %76 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa
Влажност74 %72 %58 %48 %50 %53 %55 %71 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 21
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
7Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %7 %4 %5 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %2 %2 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност66 %67 %59 %57 %55 %58 %63 %75 %
Облачност0 %0 %0 %0 %1 %9 %7 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 19
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:52 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %5 %6 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %70 %61 %60 %51 %49 %56 %70 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
09.07.2020
мин 19
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:53 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %3 %2 %2 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %69 %69 %59 %49 %53 %57 %64 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
10.07.2020
мин 20
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %66 %60 %55 %50 %52 %55 %69 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
11.07.2020
мин 20
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 15 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:54 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %3 %4 %4 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %59 %66 %62 %64 %54 %69 %79 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
12.07.2020
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 13 %
Ветер
9Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 15h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %7 %6 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %73 %65 %67 %55 %64 %66 %87 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %