Анталија
Претежно сончево среда, 28 септември 2022
31℃
Се чувствува: 34 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 54.7 %
Ветер: 20 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:00
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
11Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
6Km/h
10Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
4 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %3 %3 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %4 %4 %4 %5 %5 %5 %4 %4 %4 %5 %5 %5 %5 %
1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa
46 %48 %54 %61 %67 %71 %75 %79 %78 %77 %75 %68 %60 %53 %47 %40 %34 %38 %41 %45 %46 %47 %49 %50 %52 %54 %60 %65 %71 %76 %81 %86 %86 %86 %86 %75 %64 %53 %45 %37 %29 %35 %41 %47 %50 %53 %56 %55 %54 %53 %61 %68 %76 %80 %84 %89 %
1 %8 %8 %8 %4 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %11 %11 %11 %5 %5 %5 %4 %4 %4 %4 %2 %2 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %6 %6 %6 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
04.07.2020
мин 23
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
14Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
13Km/h
14Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4 %3 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa
Влажност75 %53 %34 %45 %49 %54 %71 %86 %
Облачност0 %0 %0 %1 %11 %5 %4 %4 %
Недела
05.07.2020
мин 22
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
14Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
7Km/h
2Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %0 %1 %4 %5 %4 %5 %5 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa
Влажност86 %53 %29 %47 %56 %53 %76 %89 %
Облачност1 %0 %0 %1 %6 %1 %1 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 23
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 12
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
8Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %3 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисок1000 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa
Влажност82 %58 %52 %53 %59 %58 %74 %98 %
Облачност0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.57
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
5Km/h
12Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %3 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %3 %5 %6 %5 %3 %4 %4 %
Атмосферски притисок1001 hPa1001 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa
Влажност94 %75 %54 %57 %59 %53 %74 %88 %
Облачност2 %0 %0 %1 %1 %0 %10 %10 %
Среда
08.07.2020
мин 22
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
13Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 14h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
12Km/h
13Km/h
8Km/h
1Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %6 %5 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %84 %53 %55 %56 %51 %65 %83 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Петок
03.07.2020
мин 23
39 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
6Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 14h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.43
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
34 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
9Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност43 %48 %67 %79 %
Облачност1 %8 %4 %4 %
Сабота
04.07.2020
мин 23
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
14Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
4Km/h
13Km/h
14Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4 %3 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa
Влажност75 %53 %34 %45 %49 %54 %71 %86 %
Облачност0 %0 %0 %1 %11 %5 %4 %4 %
Недела
05.07.2020
мин 22
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
14Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
7Km/h
2Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %0 %1 %4 %5 %4 %5 %5 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa
Влажност86 %53 %29 %47 %56 %53 %76 %89 %
Облачност1 %0 %0 %1 %6 %1 %1 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 23
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 12
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
8Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %3 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисок1000 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa
Влажност82 %58 %52 %53 %59 %58 %74 %98 %
Облачност0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.57
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
5Km/h
12Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %3 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %3 %5 %6 %5 %3 %4 %4 %
Атмосферски притисок1001 hPa1001 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa
Влажност94 %75 %54 %57 %59 %53 %74 %88 %
Облачност2 %0 %0 %1 %1 %0 %10 %10 %
Среда
08.07.2020
мин 22
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
13Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 20:19 h
Времетраење 14h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
12Km/h
13Km/h
8Km/h
1Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %6 %5 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %84 %53 %55 %56 %51 %65 %83 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Четврток
09.07.2020
мин 25
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
13Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 14h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
10Km/h
13Km/h
9Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %5 %5 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %55 %26 %22 %18 %43 %68 %55 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Петок
10.07.2020
мин 25
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
12Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 14h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
8Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %7 %8 %10 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност42 %35 %28 %29 %31 %41 %57 %64 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Сабота
11.07.2020
мин 24
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 25 %
Ветер
12Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 14h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
8Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %3 %6 %10 %9 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %59 %22 %35 %33 %40 %70 %83 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Недела
12.07.2020
мин 24
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
12Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 20:17 h
Времетраење 14h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
8Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %10 %11 %12 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %51 %19 %32 %45 %32 %74 %70 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %