Аланија
Ведро/Сончево среда, 28 септември 2022
34℃
Се чувствува: 36 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 43 %
Ветер: 6 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
15:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:00
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
5 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %0 %0 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %5 %5 %5 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %1 %2 %2 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %4 %4 %4 %6 %6 %6 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa
62 %56 %50 %54 %59 %63 %58 %54 %49 %56 %63 %71 %68 %65 %62 %65 %68 %71 %69 %68 %66 %68 %71 %73 %67 %62 %57 %60 %63 %66 %65 %64 %63 %65 %67 %70 %64 %59 %54 %61 %68 %75 %74 %72 %71 %74 %77 %79 %69 %59 %49 %56 %64 %71 %68 %66 %63 %
6 %6 %15 %15 %15 %3 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %11 %11 %11 %9 %9 %9 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %10 %10 %10 %8 %8 %8 %2 %2 %2 %2 %
Сабота
04.07.2020
мин 27
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
7Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %2 %3 %5 %2 %1 %1 %
Атмосферски притисок1005 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa
Влажност71 %62 %71 %66 %73 %57 %66 %63 %
Облачност0 %0 %0 %4 %11 %9 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 27
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
7Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %2 %3 %4 %6 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност70 %54 %75 %71 %79 %49 %71 %63 %
Облачност0 %0 %1 %0 %10 %8 %2 %2 %
Понеделник
06.07.2020
мин 26
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
8Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
2Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
5Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %2 %5 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %3 %3 %4 %6 %5 %6 %6 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1002 hPa1002 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност69 %67 %81 %74 %83 %69 %88 %83 %
Облачност0 %5 %8 %2 %4 %17 %8 %8 %
Вторник
07.07.2020
мин 25
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
8Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.57
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %5 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %3 %3 %4 %3 %1 %3 %3 %
Атмосферски притисок1001 hPa1002 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност95 %78 %85 %78 %78 %60 %84 %78 %
Облачност12 %1 %10 %7 %4 %1 %0 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 26
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
9Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 14h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
2Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %12 %5 %8 %10 %11 %12 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %80 %88 %75 %78 %66 %80 %80 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Петок
03.07.2020
мин 26
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
7Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.43
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисок1006 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност69 %50 %63 %49 %
Облачност6 %15 %3 %3 %
Сабота
04.07.2020
мин 27
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
7Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %2 %3 %5 %2 %1 %1 %
Атмосферски притисок1005 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa
Влажност71 %62 %71 %66 %73 %57 %66 %63 %
Облачност0 %0 %0 %4 %11 %9 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 27
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
7Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %2 %3 %4 %6 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисок1003 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност70 %54 %75 %71 %79 %49 %71 %63 %
Облачност0 %0 %1 %0 %10 %8 %2 %2 %
Понеделник
06.07.2020
мин 26
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
8Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
2Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
5Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %2 %5 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %3 %3 %4 %6 %5 %6 %6 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1002 hPa1002 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност69 %67 %81 %74 %83 %69 %88 %83 %
Облачност0 %5 %8 %2 %4 %17 %8 %8 %
Вторник
07.07.2020
мин 25
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
8Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 14h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.57
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %5 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %3 %3 %4 %3 %1 %3 %3 %
Атмосферски притисок1001 hPa1002 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност95 %78 %85 %78 %78 %60 %84 %78 %
Облачност12 %1 %10 %7 %4 %1 %0 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 26
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
9Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 14h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
2Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %12 %5 %8 %10 %11 %12 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %80 %88 %75 %78 %66 %80 %80 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Четврток
09.07.2020
мин 27
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
7Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 14h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %9 %9 %11 %14 %14 %14 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %95 %90 %82 %73 %76 %78 %71 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Петок
10.07.2020
мин 28
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
7Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 20:12 h
Времетраење 14h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %7 %12 %16 %18 %19 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %69 %74 %67 %61 %77 %75 %79 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Сабота
11.07.2020
мин 27
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 28 %
Ветер
8Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 14h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %16 %21 %21 %21 %20 %18 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност56 %87 %53 %90 %66 %73 %78 %85 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Недела
12.07.2020
мин 26
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
8Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 14h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %10 %11 %15 %18 %15 %12 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %67 %64 %76 %73 %73 %87 %70 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %