381d08b8
Ајачио
Облачно со дожд среда, 23 јануари 2019
5℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 07:46
Зајдисонце: 17:28
Времетраење: 582 минути
Фаза на месечината
Влажност: 88.1 %
Ветер: null km/h
Видливост 5 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 10:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
11:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
68 %69 %69 %75 %80 %86 %86 %86 %87 %88 %89 %90 %88 %86 %83 %78 %73 %68 %70 %73 %76 %78 %80 %82 %71 %60 %49 %48 %46 %44 %42 %39 %36 %28 %19 %11 %8 %6 %6 %3 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %
2.7 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm3.4 mm0.0 mm0.0 mm4.2 mm0.0 mm0.0 mm8.2 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
997 hPa995 hPa995 hPa995 hPa993 hPa993 hPa993 hPa989 hPa989 hPa989 hPa987 hPa987 hPa987 hPa986 hPa986 hPa986 hPa985 hPa985 hPa985 hPa986 hPa986 hPa986 hPa989 hPa989 hPa989 hPa990 hPa990 hPa990 hPa993 hPa993 hPa993 hPa996 hPa996 hPa996 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa
83 %75 %67 %70 %73 %77 %80 %82 %85 %86 %88 %89 %88 %88 %87 %87 %87 %88 %86 %84 %83 %82 %81 %81 %72 %64 %56 %58 %60 %63 %65 %68 %70 %73 %75 %77 %81 %85 %85 %88 %87 %85 %84 %37 %38 %54 %84 %
100 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %96 %96 %96 %97 %97 %97 %92 %92 %92 %86 %86 %86 %87 %87 %87 %12 %12 %12 %1 %1 %1 %1 %55 %55 %38 %65 %52 %12 %7 %9 %51 %
Среда
23.01.2019
мин 3
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 92 %
Количество на дожд 23.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 9h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %40 %68 %69 %86 %87 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa998 hPa997 hPa995 hPa993 hPa989 hPa987 hPa
Влажност85 %90 %91 %67 %77 %85 %89 %
Облачност69 %98 %100 %98 %100 %100 %99 %
Четврток
24.01.2019
мин 0
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 4.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 9h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд83 %68 %76 %82 %49 %44 %36 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок986 hPa985 hPa986 hPa989 hPa990 hPa993 hPa996 hPa999 hPa
Влажност87 %88 %83 %81 %56 %63 %70 %77 %
Облачност99 %96 %97 %92 %86 %87 %12 %1 %
Петок
25.01.2019
мин -1
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 9h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност88 %87 %85 %84 %37 %38 %54 %84 %
Облачност55 %38 %65 %52 %12 %7 %9 %51 %
Сабота
26.01.2019
мин 5
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 9h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %11 %23 %35 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност85 %84 %82 %65 %36 %37 %65 %67 %
Облачност50 %52 %54 %1 %0 %10 %72 %78 %
Недела
27.01.2019
мин 3
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 7.9 mm
Веројатност за невреме 15 %
Ветер
5Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 9h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд57 %61 %66 %61 %64 %62 %61 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %89 %92 %90 %72 %57 %57 %60 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Среда
23.01.2019
мин 3
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 92 %
Количество на дожд 23.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:46 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 9h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %40 %68 %69 %86 %87 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa998 hPa997 hPa995 hPa993 hPa989 hPa987 hPa
Влажност85 %90 %91 %67 %77 %85 %89 %
Облачност69 %98 %100 %98 %100 %100 %99 %
Четврток
24.01.2019
мин 0
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 4.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:45 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 9h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд83 %68 %76 %82 %49 %44 %36 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок986 hPa985 hPa986 hPa989 hPa990 hPa993 hPa996 hPa999 hPa
Влажност87 %88 %83 %81 %56 %63 %70 %77 %
Облачност99 %96 %97 %92 %86 %87 %12 %1 %
Петок
25.01.2019
мин -1
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:44 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 9h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1000 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност88 %87 %85 %84 %37 %38 %54 %84 %
Облачност55 %38 %65 %52 %12 %7 %9 %51 %
Сабота
26.01.2019
мин 5
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:43 h
Зајдисонце 17:31 h
Времетраење 9h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %11 %23 %35 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1009 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност85 %84 %82 %65 %36 %37 %65 %67 %
Облачност50 %52 %54 %1 %0 %10 %72 %78 %
Недела
27.01.2019
мин 3
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 7.9 mm
Веројатност за невреме 15 %
Ветер
5Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 9h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд57 %61 %66 %61 %64 %62 %61 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %89 %92 %90 %72 %57 %57 %60 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Понеделник
28.01.2019
мин 2
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 11.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:42 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 9h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.77
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %52 %49 %48 %47 %47 %47 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %85 %82 %76 %68 %71 %74 %82 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Вторник
29.01.2019
мин 4
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:41 h
Зајдисонце 17:35 h
Времетраење 9h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %25 %22 %26 %30 %35 %39 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %82 %73 %57 %42 %48 %55 %70 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Среда
30.01.2019
мин 4
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:40 h
Зајдисонце 17:37 h
Времетраење 9h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %41 %45 %48 %52 %54 %55 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %84 %83 %66 %47 %81 %64 %71 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Четврток
31.01.2019
мин 5
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:39 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 9h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %48 %49 %49 %50 %53 %57 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %74 %81 %69 %46 %57 %74 %88 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Петок
01.02.2019
мин 10
14 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:38 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.9
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд61 %61 %61 %65 %69 %73 %78 %77 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %74 %86 %86 %51 %79 %87 %85 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %