7b730ccc
Волфсбург
Облачно петок, 21 февруари 2020
7℃
Се чувствува: 4 ℃
Изгрејсонце: 07:21
Зајдисонце: 17:40
Времетраење: 619 минути
Фаза на месечината
Влажност: 63.8 %
Ветер: 18 km/h
Видливост 54 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 18:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
20:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
21Km/h
22Km/h
22Km/h
23Km/h
23Km/h
24Km/h
24Km/h
25Km/h
25Km/h
26Km/h
26Km/h
27Km/h
28Km/h
28Km/h
29Km/h
30Km/h
31Km/h
32Km/h
33Km/h
34Km/h
36Km/h
34Km/h
32Km/h
31Km/h
28Km/h
25Km/h
22Km/h
24Km/h
26Km/h
26Km/h
28Km/h
26Km/h
24Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
25Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
24Km/h
23Km/h
20 %19 %19 %13 %8 %3 %2 %2 %2 %4 %7 %10 %9 %9 %8 %23 %38 %54 %44 %34 %24 %44 %64 %84 %88 %91 %95 %90 %85 %85 %81 %76 %72 %68 %72 %77 %82 %84 %87 %89 %92 %95 %98 %98 %98 %98 %98 %97 %96 %84 %72 %60 %46 %32 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm3.6 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm2.5 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm3.5 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa
70 %72 %73 %71 %68 %65 %66 %67 %67 %68 %68 %68 %67 %66 %65 %68 %70 %72 %73 %74 %75 %77 %79 %81 %85 %89 %93 %89 %85 %85 %81 %84 %86 %89 %89 %89 %90 %91 %92 %94 %94 %94 %93 %93 %93 %93 %94 %94 %94 %93 %91 %90 %89 %87 %
99 %100 %100 %100 %90 %90 %90 %43 %43 %43 %93 %93 %93 %92 %92 %92 %83 %83 %83 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %17 %17 %17 %17 %
Сабота
22.02.2020
мин 6
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 5.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
34Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
24Km/h
25Km/h
27Km/h
29Km/h
32Km/h
36Km/h
31Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %10 %8 %54 %24 %84 %95 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност65 %67 %68 %65 %72 %75 %81 %93 %
Облачност90 %43 %93 %92 %83 %100 %100 %100 %
Недела
23.02.2020
мин 1
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 13.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
28Km/h
23Km/h
26Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
22Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд81 %68 %82 %89 %98 %98 %96 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1011 hPa1009 hPa1012 hPa1016 hPa
Влажност81 %89 %90 %94 %93 %93 %94 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %17 %
Понеделник
24.02.2020
мин 8
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
22Km/h
18Km/h
14Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
27Km/h
27Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %7 %9 %11 %33 %62 %81 %83 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1018 hPa1012 hPa1007 hPa1005 hPa
Влажност86 %87 %91 %84 %65 %75 %86 %92 %
Облачност45 %38 %48 %99 %100 %100 %98 %100 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
23Km/h
23Km/h
24Km/h
26Km/h
29Km/h
23Km/h
18Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд81 %91 %85 %69 %63 %53 %30 %48 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa998 hPa996 hPa995 hPa994 hPa
Влажност87 %89 %88 %88 %59 %48 %58 %88 %
Облачност100 %100 %98 %92 %30 %30 %70 %95 %
Среда
26.02.2020
мин 1
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
21Km/h
21Km/h
19Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
24Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %64 %58 %64 %84 %87 %62 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %87 %92 %88 %81 %79 %85 %95 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Петок
21.02.2020
мин 6
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 72 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.93
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
28Km/h
21Km/h
20Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %20 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa
Влажност57 %54 %68 %73 %
Облачност97 %88 %99 %100 %
Сабота
22.02.2020
мин 6
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 5.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
34Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
24Km/h
25Km/h
27Km/h
29Km/h
32Km/h
36Km/h
31Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %10 %8 %54 %24 %84 %95 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност65 %67 %68 %65 %72 %75 %81 %93 %
Облачност90 %43 %93 %92 %83 %100 %100 %100 %
Недела
23.02.2020
мин 1
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 13.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
28Km/h
23Km/h
26Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
22Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд81 %68 %82 %89 %98 %98 %96 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1011 hPa1009 hPa1012 hPa1016 hPa
Влажност81 %89 %90 %94 %93 %93 %94 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %17 %
Понеделник
24.02.2020
мин 8
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
22Km/h
18Km/h
14Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
27Km/h
27Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %7 %9 %11 %33 %62 %81 %83 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1018 hPa1012 hPa1007 hPa1005 hPa
Влажност86 %87 %91 %84 %65 %75 %86 %92 %
Облачност45 %38 %48 %99 %100 %100 %98 %100 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:13 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 10h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
23Km/h
23Km/h
24Km/h
26Km/h
29Km/h
23Km/h
18Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд81 %91 %85 %69 %63 %53 %30 %48 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa998 hPa996 hPa995 hPa994 hPa
Влажност87 %89 %88 %88 %59 %48 %58 %88 %
Облачност100 %100 %98 %92 %30 %30 %70 %95 %
Среда
26.02.2020
мин 1
5 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 10h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
21Km/h
21Km/h
19Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
24Km/h
23Km/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %64 %58 %64 %84 %87 %62 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %87 %92 %88 %81 %79 %85 %95 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Четврток
27.02.2020
мин 2
5 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 10h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
21Km/h
20Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
20Km/h
17Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %45 %50 %57 %64 %66 %68 %65 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %82 %76 %58 %39 %44 %48 %67 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Петок
28.02.2020
мин 5
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:53 h
Времетраење 10h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно со снег
3 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
18Km/h
20Km/h
21Km/h
23Km/h
26Km/h
23Km/h
19Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд61 %66 %70 %76 %82 %76 %71 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %87 %88 %85 %82 %84 %86 %81 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Сабота
29.02.2020
мин 2
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 17:55 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
Ветер
18Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
18Km/h
16Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд68 %69 %69 %70 %71 %70 %68 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %75 %86 %71 %75 %95 %88 %68 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
01.03.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:57 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
17Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
19Km/h
16Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %47 %48 %53 %57 %59 %61 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %84 %83 %99 %67 %70 %54 %75 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %