1ab505fc
Виго
среда, 25 април 2018
12℃
Се чувствува: 10 ℃
Изгрејсонце: 07:39
Зајдисонце: 21:27
Времетраење: 828 минути
Фаза на месечината
Влажност: 87 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 10 ℃
Измерено во: 02:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %33 %67 %36 %17 %33 %31 %20 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.8 mm0.1 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
86 %85 %84 %84 %84 %77 %70 %63 %60 %57 %54 %55 %56 %56 %55 %54 %52 %57 %62 %68 %69 %71 %73 %75 %78 %80 %81 %81 %82 %75 %68 %61 %57 %54 %50 %51 %51 %52 %55 %59 %62 %69 %76 %83 %84 %84 %86 %85 %80 %61 %49 %51 %51 %68 %
6 %6 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %71 %71 %71 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %22 %22 %100 %46 %89 %71 %80 %65 %40 %
Среда
25.04.2018
мин 8
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:39 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 13h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност89 %85 %84 %63 %54 %56 %52 %68 %
Облачност9 %6 %4 %4 %71 %3 %1 %1 %
Четврток
26.04.2018
мин 9
22 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 13h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност73 %80 %82 %61 %50 %52 %62 %83 %
Облачност0 %1 %1 %0 %0 %0 %1 %0 %
Петок
27.04.2018
мин 6
14 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:36 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 13h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %33 %67 %36 %17 %33 %31 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.5 mm0.8 mm0.1 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност86 %85 %80 %61 %49 %51 %51 %68 %
Облачност22 %100 %46 %89 %71 %80 %65 %40 %
Сабота
28.04.2018
мин 5
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 6.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:35 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 13h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %53 %58 %71 %85 %91 %94 %85 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm1.6 mm1.4 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa
Влажност69 %84 %82 %71 %65 %61 %62 %77 %
Облачност51 %40 %51 %52 %96 %100 %99 %89 %
Недела
29.04.2018
мин 4
14 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 52 %
Ветер
4Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:33 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 13h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд58 %58 %68 %77 %98 %98 %82 %47 %
Количество на дожд4.0 mm4.0 mm4.0 mm4.0 mm4.0 mm4.0 mm4.0 mm4.0 mm
Веројатност за невреме52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %83 %91 %67 %62 %58 %57 %71 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Среда
25.04.2018
мин 8
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:39 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 13h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност89 %85 %84 %63 %54 %56 %52 %68 %
Облачност9 %6 %4 %4 %71 %3 %1 %1 %
Четврток
26.04.2018
мин 9
22 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:37 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 13h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност73 %80 %82 %61 %50 %52 %62 %83 %
Облачност0 %1 %1 %0 %0 %0 %1 %0 %
Петок
27.04.2018
мин 6
14 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 84 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 07:36 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 13h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %33 %67 %36 %17 %33 %31 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.5 mm0.8 mm0.1 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност86 %85 %80 %61 %49 %51 %51 %68 %
Облачност22 %100 %46 %89 %71 %80 %65 %40 %
Сабота
28.04.2018
мин 5
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 6.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:35 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 13h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %53 %58 %71 %85 %91 %94 %85 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm1.6 mm1.4 mm0.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa
Влажност69 %84 %82 %71 %65 %61 %62 %77 %
Облачност51 %40 %51 %52 %96 %100 %99 %89 %
Недела
29.04.2018
мин 4
14 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 52 %
Ветер
4Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:33 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 13h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд58 %58 %68 %77 %98 %98 %82 %47 %
Количество на дожд4.0 mm4.0 mm4.0 mm4.0 mm4.0 mm4.0 mm4.0 mm4.0 mm
Веројатност за невреме52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %83 %91 %67 %62 %58 %57 %71 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Понеделник
30.04.2018
мин 5
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
4Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:32 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 14h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %53 %62 %76 %90 %83 %75 %57 %
Количество на дожд1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm1.6 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %84 %87 %65 %59 %61 %64 %73 %
Облачност70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Вторник
01.05.2018
мин 7
15 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:30 h
Зајдисонце 21:33 h
Времетраење 14h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %39 %39 %49 %58 %59 %60 %53 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %83 %84 %62 %39 %43 %47 %63 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Среда
02.05.2018
мин 9
15 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:29 h
Зајдисонце 21:34 h
Времетраење 14h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %46 %47 %50 %53 %54 %55 %47 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %92 %85 %100 %40 %100 %62 %82 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Четврток
03.05.2018
мин 8
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:28 h
Зајдисонце 21:35 h
Времетраење 14h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %40 %41 %45 %49 %52 %55 %52 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %99 %76 %89 %46 %70 %56 %87 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Петок
04.05.2018
мин 8
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
4Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд49 %25 %2 %31 %61 %56 %51 %47 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %89 %79 %70 %41 %59 %66 %72 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %