7f220d6c
Валенсиен
Облачно среда, 25 април 2018
13℃
Се чувствува: 10 ℃
Изгрејсонце: 06:33
Зајдисонце: 20:55
Времетраење: 862 минути
Фаза на месечината
Влажност: 82 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 10 ℃
Измерено во: 02:25 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
13 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
4 %4 %6 %7 %9 %10 %12 %13 %17 %20 %24 %20 %16 %13 %10 %7 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %10 %18 %26 %31 %36 %41 %35 %29 %23 %16 %9 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %21 %26 %30 %22 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1006 hPa1005 hPa1006 hPa
78 %77 %80 %82 %85 %78 %70 %63 %59 %55 %51 %48 %45 %42 %43 %44 %46 %52 %58 %65 %68 %72 %75 %76 %78 %79 %80 %81 %82 %74 %66 %58 %54 %51 %47 %46 %44 %43 %44 %45 %46 %55 %64 %72 %75 %75 %77 %80 %75 %76 %58 %47 %43 %48 %62 %
99 %99 %76 %76 %76 %64 %64 %64 %77 %77 %77 %27 %27 %27 %10 %10 %10 %6 %6 %6 %26 %26 %26 %28 %28 %28 %13 %13 %13 %56 %56 %56 %59 %59 %59 %53 %53 %53 %68 %68 %68 %75 %75 %75 %75 %91 %91 %91 %89 %73 %81 %100 %64 %33 %56 %
Среда
25.04.2018
мин 7
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:55 h
Времетраење 14h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %9 %13 %24 %13 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност80 %77 %85 %63 %51 %42 %46 %65 %
Облачност100 %99 %76 %64 %77 %27 %10 %6 %
Четврток
26.04.2018
мин 6
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:57 h
Времетраење 14h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %26 %41 %23 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност75 %79 %82 %58 %47 %43 %46 %72 %
Облачност26 %28 %13 %56 %59 %53 %68 %75 %
Петок
27.04.2018
мин 10
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 14h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %21 %26 %30 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1006 hPa1005 hPa1006 hPa
Влажност80 %75 %76 %58 %47 %43 %48 %62 %
Облачност91 %89 %73 %81 %100 %64 %33 %56 %
Сабота
28.04.2018
мин 7
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 14h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %7 %11 %37 %47 %40 %19 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.4 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1006 hPa1008 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност66 %70 %79 %68 %59 %50 %60 %82 %
Облачност100 %100 %91 %87 %96 %89 %100 %97 %
Недела
29.04.2018
мин 6
12 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 9.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %31 %46 %58 %68 %71 %65 %56 %
Количество на дожд9.6 mm9.6 mm9.6 mm9.6 mm9.6 mm9.6 mm9.6 mm9.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %84 %97 %90 %93 %79 %75 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
25.04.2018
мин 7
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 20:55 h
Времетраење 14h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %9 %13 %24 %13 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност80 %77 %85 %63 %51 %42 %46 %65 %
Облачност100 %99 %76 %64 %77 %27 %10 %6 %
Четврток
26.04.2018
мин 6
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:57 h
Времетраење 14h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %26 %41 %23 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност75 %79 %82 %58 %47 %43 %46 %72 %
Облачност26 %28 %13 %56 %59 %53 %68 %75 %
Петок
27.04.2018
мин 10
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 79 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 14h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %21 %26 %30 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1006 hPa1005 hPa1006 hPa
Влажност80 %75 %76 %58 %47 %43 %48 %62 %
Облачност91 %89 %73 %81 %100 %64 %33 %56 %
Сабота
28.04.2018
мин 7
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 14h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %7 %11 %37 %47 %40 %19 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.4 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1006 hPa1008 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност66 %70 %79 %68 %59 %50 %60 %82 %
Облачност100 %100 %91 %87 %96 %89 %100 %97 %
Недела
29.04.2018
мин 6
12 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 9.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %31 %46 %58 %68 %71 %65 %56 %
Количество на дожд9.6 mm9.6 mm9.6 mm9.6 mm9.6 mm9.6 mm9.6 mm9.6 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %84 %97 %90 %93 %79 %75 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
30.04.2018
мин 5
13 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 87 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 14h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %55 %59 %72 %84 %86 %88 %65 %
Количество на дожд2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %90 %94 %81 %73 %63 %52 %67 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Вторник
01.05.2018
мин 6
14 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 14h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %34 %26 %51 %75 %73 %71 %52 %
Количество на дожд0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm0.8 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %83 %85 %73 %61 %55 %49 %62 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Среда
02.05.2018
мин 7
15 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 14h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %32 %30 %41 %51 %53 %54 %42 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %74 %74 %69 %42 %53 %52 %80 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Четврток
03.05.2018
мин 8
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 14h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %30 %31 %42 %53 %50 %46 %34 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %91 %92 %73 %69 %54 %69 %69 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Петок
04.05.2018
мин 8
16 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 14h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %12 %2 %28 %55 %56 %57 %39 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %83 %73 %72 %53 %58 %65 %82 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %