39e508f5
Торино
Претежно сончево среда, 17 јули 2019
27℃
Се чувствува: 28 ℃
Изгрејсонце: 05:57
Зајдисонце: 21:12
Времетраење: 915 минути
Фаза на месечината
Влажност: 51 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 16 ℃
Измерено во: 13:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
15:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
28 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Претежно сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
12 %13 %14 %11 %8 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %5 %7 %8 %11 %15 %18 %17 %17 %16 %15 %13 %12 %8 %8 %5 %2 %2 %2 %2 %5 %8 %11 %14 %17 %19 %21 %45 %27 %12 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm1.0 mm0.3 mm0.0 mm
1 %1 %1 %5 %5 %5 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %13 %13 %13 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %15 %15 %15 %19 %62 %65 %5 %
1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
49 %49 %49 %52 %55 %57 %65 %72 %80 %82 %85 %88 %90 %92 %94 %91 %88 %85 %77 %69 %60 %57 %54 %50 %51 %51 %52 %54 %57 %59 %63 %67 %70 %76 %76 %82 %88 %91 %94 %98 %96 %94 %91 %87 %82 %77 %66 %72 %68 %89 %
69 %69 %69 %22 %22 %22 %23 %23 %23 %36 %36 %36 %43 %43 %43 %49 %49 %49 %26 %26 %26 %27 %27 %27 %84 %84 %84 %84 %84 %84 %70 %70 %70 %70 %65 %65 %65 %66 %66 %66 %56 %56 %56 %30 %30 %30 %66 %55 %20 %22 %
Четврток
18.07.2019
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 13 %
Ветер
1Km/h
Облачност 46 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %8 %18 %16 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4 %2 %13 %3 %1 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност88 %94 %85 %60 %50 %52 %59 %70 %
Облачност36 %43 %49 %26 %27 %84 %84 %70 %
Петок
19.07.2019
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 63 %
Ветер
1Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 15h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %11 %19 %21 %45 %27 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.2 mm0.1 mm1.0 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %3 %2 %15 %19 %62 %65 %5 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност88 %98 %91 %77 %66 %72 %68 %89 %
Облачност65 %66 %56 %30 %66 %55 %20 %22 %
Сабота
20.07.2019
мин 17
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 57 %
Ветер
1Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:00 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %28 %44 %40 %28 %39 %23 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %0 %0 %0 %57 %22 %7 %5 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност99 %99 %91 %72 %63 %66 %64 %87 %
Облачност43 %50 %54 %53 %81 %80 %48 %77 %
Недела
21.07.2019
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
1Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:01 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %3 %3 %16 %17 %9 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %2 %0 %0 %2 %4 %5 %5 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност98 %99 %96 %69 %56 %51 %60 %81 %
Облачност24 %32 %25 %40 %46 %28 %69 %49 %
Понеделник
22.07.2019
мин 20
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
0Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:02 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %3 %5 %5 %10 %15 %7 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %92 %88 %62 %52 %47 %56 %78 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Среда
17.07.2019
мин 15
29 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
0Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 15h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.52
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %14 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %1 %5 %1 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност48 %49 %57 %80 %
Облачност79 %69 %22 %23 %
Четврток
18.07.2019
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 13 %
Ветер
1Km/h
Облачност 46 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 15h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %8 %18 %16 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4 %2 %13 %3 %1 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност88 %94 %85 %60 %50 %52 %59 %70 %
Облачност36 %43 %49 %26 %27 %84 %84 %70 %
Петок
19.07.2019
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 63 %
Ветер
1Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 15h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %11 %19 %21 %45 %27 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.2 mm0.1 mm1.0 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %3 %2 %15 %19 %62 %65 %5 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност88 %98 %91 %77 %66 %72 %68 %89 %
Облачност65 %66 %56 %30 %66 %55 %20 %22 %
Сабота
20.07.2019
мин 17
28 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 57 %
Ветер
1Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:00 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %28 %44 %40 %28 %39 %23 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %0 %0 %0 %57 %22 %7 %5 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност99 %99 %91 %72 %63 %66 %64 %87 %
Облачност43 %50 %54 %53 %81 %80 %48 %77 %
Недела
21.07.2019
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
1Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:01 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 15h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %3 %3 %16 %17 %9 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %2 %0 %0 %2 %4 %5 %5 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност98 %99 %96 %69 %56 %51 %60 %81 %
Облачност24 %32 %25 %40 %46 %28 %69 %49 %
Понеделник
22.07.2019
мин 20
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
0Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:02 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %3 %5 %5 %10 %15 %7 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %92 %88 %62 %52 %47 %56 %78 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Вторник
23.07.2019
мин 21
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
1Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:03 h
Зајдисонце 21:06 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %6 %9 %12 %15 %17 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %82 %81 %64 %47 %50 %53 %67 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Среда
24.07.2019
мин 21
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
1Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:04 h
Зајдисонце 21:05 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %9 %10 %12 %15 %19 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %78 %77 %61 %45 %43 %54 %56 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Четврток
25.07.2019
мин 21
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 31 %
Ветер
1Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 21:04 h
Времетраење 14h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %7 %10 %13 %17 %21 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %31 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %74 %72 %58 %38 %56 %48 %74 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Петок
26.07.2019
мин 21
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 36 %
Ветер
1Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:07 h
Зајдисонце 21:03 h
Времетраење 14h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.79
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %11 %7 %12 %17 %21 %25 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %86 %79 %71 %38 %47 %41 %59 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %