5fda0b55
Струмица
Ведро/Сончево вторник, 25 февруари 2020
0℃
Се чувствува: 0 ℃
Изгрејсонце: 06:11
Зајдисонце: 17:14
Времетраење: 663 минути
Фаза на месечината
Влажност: 82.1 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: -2 ℃
Измерено во: 04:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
13Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %7 %6 %5 %4 %4 %4 %4 %4 %11 %17 %23 %32 %41 %50 %44 %38 %31 %38 %44 %51 %46 %41 %37 %26 %16 %6 %5 %3 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
82 %75 %68 %67 %66 %65 %60 %56 %52 %49 %46 %44 %49 %54 %59 %67 %75 %83 %85 %88 %90 %95 %99 %100 %100 %100 %99 %90 %81 %72 %65 %57 %50 %48 %46 %43 %50 %57 %65 %71 %78 %85 %95 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %98 %95 %82 %69 %55 %51 %47 %43 %41 %39 %36 %44 %51 %58 %63 %69 %74 %84 %94 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %50 %50 %50 %71 %71 %71 %72 %72 %72 %80 %80 %80 %70 %70 %70 %57 %57 %57 %70 %70 %70 %31 %31 %31 %47 %47 %47 %28 %28 %28 %2 %2 %2 %12 %12 %12 %12 %13 %13 %13 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %4 %4 %4 %22 %22 %22 %87 %87 %87 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
25.02.2020
мин 0
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 17:14 h
Времетраење 11h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
4Km/h
12Km/h
13Km/h
11Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1020 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa
Влажност89 %68 %65 %52 %44 %59 %83 %
Облачност0 %0 %0 %50 %71 %72 %80 %
Среда
26.02.2020
мин 1
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 11h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
8Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %7 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa
Влажност90 %100 %99 %72 %50 %43 %65 %85 %
Облачност70 %57 %70 %31 %47 %28 %2 %12 %
Четврток
27.02.2020
мин -5
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 17:17 h
Времетраење 11h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
13Km/h
17Km/h
16Km/h
6Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %23 %50 %31 %51 %37 %6 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1001 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa1010 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност100 %100 %95 %55 %43 %36 %58 %74 %
Облачност13 %100 %99 %4 %22 %87 %0 %0 %
Петок
28.02.2020
мин -3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 4.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 11h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
2Km/h
3Km/h
14Km/h
14Km/h
4Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %8 %24 %56 %78 %75 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1009 hPa1013 hPa1016 hPa
Влажност100 %82 %73 %50 %54 %55 %63 %73 %
Облачност16 %99 %100 %83 %88 %96 %92 %52 %
Сабота
29.02.2020
мин -2
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:04 h
Зајдисонце 17:19 h
Времетраење 11h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
14Km/h
17Km/h
21Km/h
15Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %9 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %87 %84 %54 %26 %25 %37 %55 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Вторник
25.02.2020
мин 0
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 17:14 h
Времетраење 11h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
4Km/h
12Km/h
13Km/h
11Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1021 hPa1020 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa
Влажност89 %68 %65 %52 %44 %59 %83 %
Облачност0 %0 %0 %50 %71 %72 %80 %
Среда
26.02.2020
мин 1
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 40 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 17:16 h
Времетраење 11h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
8Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %7 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa
Влажност90 %100 %99 %72 %50 %43 %65 %85 %
Облачност70 %57 %70 %31 %47 %28 %2 %12 %
Четврток
27.02.2020
мин -5
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 17:17 h
Времетраење 11h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
13Km/h
17Km/h
16Km/h
6Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %23 %50 %31 %51 %37 %6 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1001 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa1010 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност100 %100 %95 %55 %43 %36 %58 %74 %
Облачност13 %100 %99 %4 %22 %87 %0 %0 %
Петок
28.02.2020
мин -3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 4.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 17:18 h
Времетраење 11h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
2Km/h
3Km/h
14Km/h
14Km/h
4Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %8 %24 %56 %78 %75 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1009 hPa1013 hPa1016 hPa
Влажност100 %82 %73 %50 %54 %55 %63 %73 %
Облачност16 %99 %100 %83 %88 %96 %92 %52 %
Сабота
29.02.2020
мин -2
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:04 h
Зајдисонце 17:19 h
Времетраење 11h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
14Km/h
17Km/h
21Km/h
15Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %9 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %87 %84 %54 %26 %25 %37 %55 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Недела
01.03.2020
мин 2
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:03 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 11h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %60 %64 %41 %41 %46 %51 %70 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Понеделник
02.03.2020
мин 4
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:01 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 11h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %7 %10 %15 %20 %23 %25 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %91 %95 %74 %53 %59 %66 %87 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Вторник
03.03.2020
мин 5
18 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:00 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 11h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
12Km/h
15Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %21 %23 %30 %37 %44 %50 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %92 %64 %65 %53 %75 %90 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Среда
04.03.2020
мин 4
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 11h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
9Km/h
9Km/h
12Km/h
14Km/h
10Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %55 %59 %64 %69 %73 %76 %68 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %95 %96 %73 %52 %57 %67 %77 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Четврток
05.03.2020
мин 3
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 11h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %60 %61 %63 %66 %48 %30 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %90 %90 %72 %68 %55 %79 %90 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %