616e0b4b
Штудгарт
Облачно сабота, 14 декември 2019
5℃
Се чувствува: 1 ℃
Изгрејсонце: 08:08
Зајдисонце: 16:26
Времетраење: 498 минути
Фаза на месечината
Влажност: 80.3 %
Ветер: null km/h
Видливост 53 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 00:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
98 %83 %68 %53 %66 %79 %92 %92 %91 %91 %66 %41 %17 %25 %32 %40 %59 %78 %97 %92 %87 %81 %78 %74 %70 %65 %60 %55 %58 %60 %63 %51 %38 %26 %22 %18 %18 %13 %38 %63 %89 %88 %88 %87 %85 %82 %79 %76 %72 %69 %68 %68 %67 %68 %69 %70 %62 %54 %47 %44 %42 %
0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm2.7 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm2.7 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
982 hPa982 hPa985 hPa985 hPa985 hPa988 hPa988 hPa988 hPa992 hPa992 hPa992 hPa994 hPa994 hPa994 hPa993 hPa993 hPa993 hPa991 hPa991 hPa991 hPa995 hPa995 hPa995 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa
84 %82 %80 %79 %82 %86 %89 %87 %85 %83 %83 %84 %84 %88 %92 %96 %96 %96 %96 %94 %92 %90 %88 %86 %84 %82 %79 %77 %79 %81 %82 %85 %87 %90 %91 %92 %92 %94 %97 %100 %100 %99 %95 %91 %91 %90 %90 %86 %83 %79 %78 %78 %78 %79 %80 %82 %81 %80 %79 %82 %85 %
94 %94 %82 %82 %82 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %64 %64 %64 %94 %94 %94 %98 %98 %98 %82 %82 %82 %98 %98 %98 %99 %99 %99 %83 %83 %83 %54 %54 %54 %54 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %95 %95 %95 %96 %96 %96 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Петок
13.12.2019
мин 3
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 8.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 16:26 h
Времетраење 8h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %53 %92 %91 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок982 hPa985 hPa988 hPa992 hPa
Влажност84 %79 %89 %83 %
Облачност94 %82 %100 %100 %
Сабота
14.12.2019
мин 6
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 5.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 16:26 h
Времетраење 8h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %40 %97 %81 %70 %55 %63 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок994 hPa993 hPa991 hPa995 hPa1000 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност84 %96 %96 %90 %84 %77 %82 %90 %
Облачност64 %94 %98 %82 %98 %99 %83 %54 %
Недела
15.12.2019
мин 7
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 7.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 8h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %89 %87 %79 %69 %67 %70 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1004 hPa1003 hPa1005 hPa1006 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност94 %100 %91 %90 %79 %78 %82 %79 %
Облачност100 %100 %95 %96 %99 %100 %99 %99 %
Понеделник
16.12.2019
мин 5
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 8h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %31 %14 %6 %4 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност88 %90 %91 %86 %75 %81 %75 %79 %
Облачност96 %44 %46 %41 %79 %77 %74 %29 %
Вторник
17.12.2019
мин 7
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 33 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 8h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност83 %90 %78 %76 %65 %67 %67 %78 %
Облачност7 %51 %2 %20 %61 %56 %0 %11 %
Петок
13.12.2019
мин 3
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 8.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 16:26 h
Времетраење 8h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %53 %92 %91 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок982 hPa985 hPa988 hPa992 hPa
Влажност84 %79 %89 %83 %
Облачност94 %82 %100 %100 %
Сабота
14.12.2019
мин 6
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 5.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 16:26 h
Времетраење 8h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %40 %97 %81 %70 %55 %63 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок994 hPa993 hPa991 hPa995 hPa1000 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност84 %96 %96 %90 %84 %77 %82 %90 %
Облачност64 %94 %98 %82 %98 %99 %83 %54 %
Недела
15.12.2019
мин 7
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 7.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 8h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %89 %87 %79 %69 %67 %70 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1004 hPa1003 hPa1005 hPa1006 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност94 %100 %91 %90 %79 %78 %82 %79 %
Облачност100 %100 %95 %96 %99 %100 %99 %99 %
Понеделник
16.12.2019
мин 5
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 8h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %31 %14 %6 %4 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност88 %90 %91 %86 %75 %81 %75 %79 %
Облачност96 %44 %46 %41 %79 %77 %74 %29 %
Вторник
17.12.2019
мин 7
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 33 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 8h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1006 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност83 %90 %78 %76 %65 %67 %67 %78 %
Облачност7 %51 %2 %20 %61 %56 %0 %11 %
Среда
18.12.2019
мин 4
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 47 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 8h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %10 %22 %26 %18 %15 %7 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %90 %87 %84 %76 %87 %88 %92 %
Облачност47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %
Четврток
19.12.2019
мин 2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 16:28 h
Времетраење 8h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %6 %4 %2 %2 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %93 %94 %89 %84 %87 %90 %94 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %
Петок
20.12.2019
мин 2
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 16:28 h
Времетраење 8h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %5 %6 %6 %14 %21 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %95 %94 %93 %92 %91 %91 %98 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Сабота
21.12.2019
мин 4
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 16:29 h
Времетраење 8h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %26 %24 %28 %31 %32 %34 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %89 %100 %94 %78 %85 %87 %95 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Недела
22.12.2019
мин 1
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 16:29 h
Времетраење 8h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %48 %44 %49 %53 %56 %59 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %95 %98 %96 %87 %90 %92 %91 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %