3a6908eb
Севиља
Ведро/Сончево среда, 25 април 2018
17℃
Се чувствува: 16 ℃
Изгрејсонце: 07:36
Зајдисонце: 21:07
Времетраење: 811 минути
Фаза на месечината
Влажност: 77.3 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 13 ℃
Измерено во: 02:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %9 %11 %12 %11 %11 %10 %9 %7 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %5 %5 %4 %3 %3 %3 %3 %3 %6 %14 %12 %22 %11 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
4 %4 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1014 hPa
96 %99 %97 %96 %94 %90 %85 %80 %74 %67 %61 %57 %52 %48 %49 %50 %50 %64 %77 %90 %92 %94 %95 %96 %97 %97 %96 %95 %94 %89 %84 %79 %72 %65 %58 %56 %54 %53 %56 %59 %62 %70 %78 %86 %89 %89 %94 %98 %94 %78 %66 %49 %51 %80 %
0 %0 %71 %71 %71 %89 %89 %89 %100 %100 %100 %80 %80 %80 %76 %76 %76 %61 %61 %61 %25 %25 %25 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %85 %85 %85 %10 %10 %10 %26 %26 %26 %20 %20 %20 %20 %74 %74 %96 %100 %98 %9 %4 %3 %2 %
Среда
25.04.2018
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
2Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:36 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 13h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %8 %12 %10 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност90 %99 %94 %80 %61 %48 %50 %90 %
Облачност1 %0 %71 %89 %100 %80 %76 %61 %
Четврток
26.04.2018
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
1Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:35 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 13h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност95 %97 %94 %79 %58 %53 %62 %86 %
Облачност25 %100 %100 %100 %85 %10 %26 %20 %
Петок
27.04.2018
мин 12
24 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
3Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:34 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 13h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %14 %12 %22 %11 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност94 %98 %94 %78 %66 %49 %51 %80 %
Облачност74 %96 %100 %98 %9 %4 %3 %2 %
Сабота
28.04.2018
мин 10
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 07:32 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 13h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %17 %26 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност84 %77 %72 %51 %42 %50 %50 %68 %
Облачност18 %26 %4 %16 %13 %67 %39 %67 %
Недела
29.04.2018
мин 7
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 14 %
Ветер
7Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:31 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 13h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %20 %22 %30 %65 %49 %32 %13 %
Количество на дожд2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm
Веројатност за невреме14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %94 %89 %63 %46 %47 %40 %63 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Среда
25.04.2018
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
2Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:36 h
Зајдисонце 21:07 h
Времетраење 13h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Облачно
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %8 %12 %10 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност90 %99 %94 %80 %61 %48 %50 %90 %
Облачност1 %0 %71 %89 %100 %80 %76 %61 %
Четврток
26.04.2018
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
1Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:35 h
Зајдисонце 21:08 h
Времетраење 13h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност95 %97 %94 %79 %58 %53 %62 %86 %
Облачност25 %100 %100 %100 %85 %10 %26 %20 %
Петок
27.04.2018
мин 12
24 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
3Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 07:34 h
Зајдисонце 21:09 h
Времетраење 13h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %14 %12 %22 %11 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1013 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност94 %98 %94 %78 %66 %49 %51 %80 %
Облачност74 %96 %100 %98 %9 %4 %3 %2 %
Сабота
28.04.2018
мин 10
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 07:32 h
Зајдисонце 21:10 h
Времетраење 13h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %17 %26 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност84 %77 %72 %51 %42 %50 %50 %68 %
Облачност18 %26 %4 %16 %13 %67 %39 %67 %
Недела
29.04.2018
мин 7
17 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 14 %
Ветер
7Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:31 h
Зајдисонце 21:11 h
Времетраење 13h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %20 %22 %30 %65 %49 %32 %13 %
Количество на дожд2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm2.4 mm
Веројатност за невреме14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %14 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %94 %89 %63 %46 %47 %40 %63 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Понеделник
30.04.2018
мин 10
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:30 h
Зајдисонце 21:12 h
Времетраење 13h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %16 %30 %27 %25 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %85 %90 %57 %45 %51 %56 %59 %
Облачност35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Вторник
01.05.2018
мин 10
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
2Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:29 h
Зајдисонце 21:13 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %9 %9 %16 %23 %28 %33 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %71 %81 %61 %41 %50 %60 %68 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Среда
02.05.2018
мин 11
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:28 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 13h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %13 %13 %26 %38 %42 %45 %32 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %87 %77 %62 %40 %49 %56 %66 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %
Четврток
03.05.2018
мин 10
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:27 h
Зајдисонце 21:14 h
Времетраење 13h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %15 %11 %17 %24 %24 %24 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %73 %76 %45 %41 %81 %43 %56 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Петок
04.05.2018
мин 8
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
2Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %5 %2 %12 %22 %21 %20 %13 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %75 %98 %60 %39 %35 %51 %49 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %