989f0ea7
Саутемптон
Претежно сончево вторник, 25 февруари 2020
8℃
Се чувствува: 6 ℃
Изгрејсонце: 06:59
Зајдисонце: 17:39
Времетраење: 640 минути
Фаза на месечината
Влажност: 75.8 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 4 ℃
Измерено во: 22:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
18Km/h
16Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
25Km/h
27Km/h
25Km/h
23Km/h
22Km/h
20Km/h
18Km/h
17Km/h
19Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
22Km/h
23Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
27Km/h
26Km/h
25Km/h
24Km/h
20Km/h
16Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
20Km/h
20Km/h
21Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
3 %2 %2 %5 %8 %11 %20 %30 %39 %47 %55 %63 %58 %54 %49 %37 %26 %14 %13 %13 %10 %6 %3 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %6 %10 %14 %17 %20 %23 %16 %9 %2 %3 %3 %4 %10 %15 %21 %41 %61 %81 %81 %82 %82 %81 %79 %78 %65 %53 %41 %32 %23 %14 %11 %7 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %
0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm3.1 mm0.0 mm0.0 mm2.9 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
85 %84 %84 %82 %81 %80 %75 %70 %66 %64 %63 %61 %62 %64 %65 %65 %65 %66 %68 %73 %73 %72 %71 %73 %74 %76 %75 %75 %74 %67 %61 %54 %52 %50 %48 %51 %54 %58 %61 %65 %68 %73 %79 %84 %87 %91 %95 %94 %94 %93 %94 %95 %97 %86 %75 %65 %57 %49 %41 %47 %53 %59 %65 %70 %75 %81 %86 %
46 %46 %13 %13 %13 %62 %62 %62 %81 %81 %81 %82 %82 %82 %64 %64 %64 %69 %69 %52 %52 %52 %11 %11 %11 %2 %2 %2 %34 %34 %34 %57 %57 %57 %60 %60 %60 %46 %46 %46 %83 %83 %83 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %64 %64 %64 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %24 %24 %24 %
Вторник
25.02.2020
мин 3
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
20Km/h
14Km/h
18Km/h
22Km/h
27Km/h
22Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %11 %39 %63 %49 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1005 hPa1004 hPa1002 hPa999 hPa999 hPa999 hPa
Влажност86 %84 %80 %66 %61 %65 %66 %
Облачност46 %13 %62 %81 %82 %64 %69 %
Среда
26.02.2020
мин 2
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
24Km/h
24Km/h
22Km/h
23Km/h
27Km/h
24Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %3 %3 %2 %14 %23 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa1000 hPa1002 hPa1005 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa
Влажност73 %71 %76 %74 %54 %48 %58 %68 %
Облачност52 %11 %2 %34 %57 %60 %46 %83 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 7.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
5Km/h
6Km/h
13Km/h
20Km/h
21Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %81 %82 %78 %41 %14 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1002 hPa999 hPa1000 hPa1003 hPa1007 hPa1011 hPa1014 hPa
Влажност84 %95 %93 %97 %65 %41 %59 %75 %
Облачност100 %100 %100 %100 %64 %1 %0 %24 %
Петок
28.02.2020
мин 8
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 5.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
8Km/h
4Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
18Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %35 %56 %79 %82 %86 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1012 hPa1010 hPa1007 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa
Влажност92 %88 %72 %81 %91 %91 %86 %87 %
Облачност83 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
33Km/h
32Km/h
27Km/h
31Km/h
29Km/h
31Km/h
22Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд97 %98 %93 %78 %91 %92 %51 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %92 %86 %69 %89 %61 %57 %70 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Вторник
25.02.2020
мин 3
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 17:39 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
20Km/h
14Km/h
18Km/h
22Km/h
27Km/h
22Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %11 %39 %63 %49 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1005 hPa1004 hPa1002 hPa999 hPa999 hPa999 hPa
Влажност86 %84 %80 %66 %61 %65 %66 %
Облачност46 %13 %62 %81 %82 %64 %69 %
Среда
26.02.2020
мин 2
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
24Km/h
24Km/h
22Km/h
23Km/h
27Km/h
24Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %3 %3 %2 %14 %23 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa1000 hPa1002 hPa1005 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa
Влажност73 %71 %76 %74 %54 %48 %58 %68 %
Облачност52 %11 %2 %34 %57 %60 %46 %83 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 7.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
5Km/h
6Km/h
13Km/h
20Km/h
21Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %81 %82 %78 %41 %14 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1002 hPa999 hPa1000 hPa1003 hPa1007 hPa1011 hPa1014 hPa
Влажност84 %95 %93 %97 %65 %41 %59 %75 %
Облачност100 %100 %100 %100 %64 %1 %0 %24 %
Петок
28.02.2020
мин 8
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 5.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
8Km/h
4Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
18Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %35 %56 %79 %82 %86 %90 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1012 hPa1010 hPa1007 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa
Влажност92 %88 %72 %81 %91 %91 %86 %87 %
Облачност83 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
33Km/h
32Km/h
27Km/h
31Km/h
29Km/h
31Km/h
22Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд97 %98 %93 %78 %91 %92 %51 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %92 %86 %69 %89 %61 %57 %70 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Недела
01.03.2020
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 68 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
23Km/h
22Km/h
14Km/h
13Km/h
18Km/h
13Km/h
9Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %22 %30 %29 %73 %77 %82 %63 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %73 %75 %72 %79 %82 %84 %89 %
Облачност68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %
Понеделник
02.03.2020
мин 2
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 11h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
12Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %48 %51 %60 %69 %75 %80 %63 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %92 %89 %78 %67 %65 %62 %79 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Вторник
03.03.2020
мин 4
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 11h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
Ветер
17Km/h
10Km/h
3Km/h
7Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %41 %36 %47 %59 %67 %75 %62 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %92 %88 %88 %94 %94 %86 %87 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Среда
04.03.2020
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 17:52 h
Времетраење 11h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
15Km/h
13Km/h
20Km/h
27Km/h
27Km/h
26Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд49 %42 %35 %46 %57 %67 %76 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %98 %89 %87 %93 %59 %53 %80 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Четврток
05.03.2020
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 17:54 h
Времетраење 11h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
24Km/h
21Km/h
17Km/h
22Km/h
28Km/h
25Km/h
22Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %46 %46 %58 %70 %55 %41 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност57 %87 %68 %72 %54 %63 %73 %75 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %