9d300efa
Сандерленд
Умерено облачно вторник, 25 февруари 2020
3℃
Се чувствува: -3 ℃
Изгрејсонце: 07:06
Зајдисонце: 17:32
Времетраење: 626 минути
Фаза на месечината
Влажност: 93.1 %
Ветер: 35 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 02:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
25Km/h
22Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
22Km/h
23Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
21Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
25Km/h
27Km/h
29Km/h
31Km/h
31Km/h
30Km/h
30Km/h
29Km/h
28Km/h
26Km/h
24Km/h
22Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
17Km/h
20Km/h
23Km/h
26Km/h
29Km/h
32Km/h
32Km/h
31Km/h
31Km/h
32Km/h
32Km/h
33Km/h
31Km/h
30Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
14 %15 %17 %17 %17 %17 %19 %21 %23 %25 %26 %27 %23 %19 %15 %12 %9 %6 %5 %4 %4 %4 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %4 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %8 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %11 %13 %15 %15 %16 %17 %13 %9 %6 %5 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
996 hPa996 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa995 hPa993 hPa993 hPa993 hPa991 hPa991 hPa991 hPa991 hPa991 hPa991 hPa990 hPa990 hPa991 hPa991 hPa991 hPa993 hPa993 hPa993 hPa995 hPa995 hPa995 hPa997 hPa997 hPa997 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa997 hPa997 hPa997 hPa997 hPa997 hPa997 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa
91 %91 %91 %89 %87 %85 %80 %76 %72 %72 %72 %73 %78 %83 %88 %89 %91 %92 %93 %96 %96 %96 %96 %95 %95 %94 %92 %89 %87 %80 %72 %65 %65 %65 %65 %69 %72 %76 %77 %78 %79 %82 %85 %88 %89 %89 %90 %90 %89 %89 %88 %87 %87 %79 %72 %64 %65 %66 %67 %72 %76 %81 %82 %82 %83 %84 %85 %
1 %1 %74 %74 %74 %91 %91 %91 %94 %94 %94 %83 %83 %83 %82 %82 %82 %67 %67 %87 %87 %87 %55 %55 %55 %63 %63 %63 %15 %15 %15 %49 %49 %49 %9 %9 %9 %38 %38 %38 %6 %6 %6 %30 %30 %30 %44 %44 %44 %86 %86 %86 %2 %2 %2 %21 %21 %21 %92 %92 %92 %13 %13 %13 %0 %0 %0 %
Вторник
25.02.2020
мин 0
6 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 86 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
27Km/h
20Km/h
19Km/h
23Km/h
21Km/h
14Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %17 %17 %23 %27 %15 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок996 hPa995 hPa995 hPa993 hPa991 hPa991 hPa990 hPa
Влажност91 %91 %85 %72 %73 %88 %92 %
Облачност1 %74 %91 %94 %83 %82 %67 %
Среда
26.02.2020
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
21Km/h
23Km/h
21Km/h
25Km/h
31Km/h
30Km/h
26Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок991 hPa993 hPa995 hPa997 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa
Влажност96 %96 %94 %87 %65 %65 %76 %79 %
Облачност87 %55 %63 %15 %49 %9 %38 %6 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
19Km/h
14Km/h
14Km/h
23Km/h
32Km/h
31Km/h
33Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %9 %9 %9 %15 %17 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa997 hPa997 hPa998 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa1005 hPa
Влажност88 %90 %89 %87 %64 %67 %81 %83 %
Облачност30 %44 %86 %2 %21 %92 %13 %0 %
Петок
28.02.2020
мин 4
7 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 3.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
26Km/h
15Km/h
17Km/h
21Km/h
28Km/h
25Km/h
26Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %10 %18 %30 %40 %51 %77 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1006 hPa1005 hPa1003 hPa1000 hPa996 hPa992 hPa
Влажност86 %91 %88 %83 %72 %79 %95 %100 %
Облачност8 %88 %98 %97 %94 %99 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 2
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
38Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
28Km/h
35Km/h
34Km/h
38Km/h
35Km/h
24Km/h
28Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд89 %76 %65 %71 %76 %69 %51 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %91 %89 %84 %83 %84 %89 %82 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Вторник
25.02.2020
мин 0
6 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 86 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 10h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
27Km/h
20Km/h
19Km/h
23Km/h
21Km/h
14Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %17 %17 %23 %27 %15 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок996 hPa995 hPa995 hPa993 hPa991 hPa991 hPa990 hPa
Влажност91 %91 %85 %72 %73 %88 %92 %
Облачност1 %74 %91 %94 %83 %82 %67 %
Среда
26.02.2020
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 32 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:03 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
21Km/h
23Km/h
21Km/h
25Km/h
31Km/h
30Km/h
26Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок991 hPa993 hPa995 hPa997 hPa999 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa
Влажност96 %96 %94 %87 %65 %65 %76 %79 %
Облачност87 %55 %63 %15 %49 %9 %38 %6 %
Четврток
27.02.2020
мин 1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
19Km/h
14Km/h
14Km/h
23Km/h
32Km/h
31Km/h
33Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %9 %9 %9 %15 %17 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок999 hPa997 hPa997 hPa998 hPa998 hPa999 hPa1000 hPa1005 hPa
Влажност88 %90 %89 %87 %64 %67 %81 %83 %
Облачност30 %44 %86 %2 %21 %92 %13 %0 %
Петок
28.02.2020
мин 4
7 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 3.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 97 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
26Km/h
15Km/h
17Km/h
21Km/h
28Km/h
25Km/h
26Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %10 %18 %30 %40 %51 %77 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1006 hPa1005 hPa1003 hPa1000 hPa996 hPa992 hPa
Влажност86 %91 %88 %83 %72 %79 %95 %100 %
Облачност8 %88 %98 %97 %94 %99 %100 %100 %
Сабота
29.02.2020
мин 2
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
38Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
28Km/h
35Km/h
34Km/h
38Km/h
35Km/h
24Km/h
28Km/h
25Km/h
Веројатност за врнежи од дожд89 %76 %65 %71 %76 %69 %51 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %91 %89 %84 %83 %84 %89 %82 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Недела
01.03.2020
мин 1
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
36Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
24Km/h
30Km/h
26Km/h
27Km/h
36Km/h
31Km/h
26Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %24 %27 %25 %40 %42 %44 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %81 %77 %74 %72 %77 %81 %90 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Понеделник
02.03.2020
мин 2
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
22Km/h
21Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
20Km/h
18Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %32 %33 %39 %46 %51 %57 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %99 %99 %91 %83 %84 %86 %88 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Вторник
03.03.2020
мин 1
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
19Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %47 %44 %44 %43 %45 %46 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %93 %96 %89 %61 %99 %72 %82 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Среда
04.03.2020
мин 2
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 11h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
17Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %39 %44 %47 %51 %53 %56 %53 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %89 %100 %86 %76 %59 %97 %71 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Четврток
05.03.2020
мин 2
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 11h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
21Km/h
20Km/h
19Km/h
22Km/h
24Km/h
22Km/h
21Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %46 %41 %42 %42 %36 %29 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %100 %85 %64 %61 %60 %69 %74 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %