0a7f1339
Сан Себастијан
среда, 25 април 2018
16℃
Се чувствува: 15 ℃
Изгрејсонце: 07:34
Зајдисонце: 20:39
Времетраење: 785 минути
Фаза на месечината
Влажност: 82.4 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 13 ℃
Измерено во: 02:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
17 %23 %20 %17 %14 %18 %22 %26 %26 %25 %25 %22 %19 %16 %20 %24 %28 %28 %28 %28 %30 %32 %33 %32 %30 %29 %24 %18 %13 %17 %20 %24 %20 %16 %13 %9 %6 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %18 %20 %43 %60 %34 %17 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
93 %92 %92 %91 %91 %90 %88 %87 %85 %83 %81 %78 %75 %72 %74 %77 %79 %82 %85 %88 %87 %85 %84 %82 %81 %79 %77 %75 %74 %76 %79 %81 %76 %71 %66 %65 %63 %62 %61 %61 %61 %65 %69 %73 %77 %77 %85 %74 %78 %68 %81 %69 %65 %71 %
11 %11 %16 %16 %16 %18 %18 %18 %38 %38 %38 %11 %11 %11 %10 %10 %10 %22 %22 %22 %14 %14 %14 %8 %8 %8 %22 %22 %22 %20 %20 %20 %19 %19 %19 %10 %10 %10 %12 %12 %12 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %34 %32 %12 %5 %5 %62 %73 %
Среда
25.04.2018
мин 10
14 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:34 h
Зајдисонце 20:39 h
Времетраење 13h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %23 %14 %26 %25 %16 %28 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност95 %92 %91 %87 %81 %72 %79 %88 %
Облачност3 %11 %16 %18 %38 %11 %10 %22 %
Четврток
26.04.2018
мин 9
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:33 h
Зајдисонце 20:39 h
Времетраење 13h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %29 %13 %24 %13 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност84 %79 %74 %81 %66 %62 %61 %73 %
Облачност14 %8 %22 %20 %19 %10 %12 %30 %
Петок
27.04.2018
мин 10
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 07:32 h
Зајдисонце 20:40 h
Времетраење 13h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %18 %20 %43 %60 %34 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност85 %74 %78 %68 %81 %69 %65 %71 %
Облачност30 %34 %32 %12 %5 %5 %62 %73 %
Сабота
28.04.2018
мин 9
13 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 07:31 h
Зајдисонце 20:41 h
Времетраење 13h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %58 %74 %81 %85 %80 %73 %75 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност76 %81 %86 %93 %84 %76 %77 %87 %
Облачност75 %52 %15 %4 %10 %1 %17 %21 %
Недела
29.04.2018
мин 7
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:30 h
Зајдисонце 20:41 h
Времетраење 13h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %74 %78 %87 %94 %92 %86 %88 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %89 %88 %76 %84 %72 %68 %84 %
Облачност35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Среда
25.04.2018
мин 10
14 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:34 h
Зајдисонце 20:39 h
Времетраење 13h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %23 %14 %26 %25 %16 %28 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност95 %92 %91 %87 %81 %72 %79 %88 %
Облачност3 %11 %16 %18 %38 %11 %10 %22 %
Четврток
26.04.2018
мин 9
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:33 h
Зајдисонце 20:39 h
Времетраење 13h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Облачно
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %29 %13 %24 %13 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност84 %79 %74 %81 %66 %62 %61 %73 %
Облачност14 %8 %22 %20 %19 %10 %12 %30 %
Петок
27.04.2018
мин 10
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 07:32 h
Зајдисонце 20:40 h
Времетраење 13h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %18 %20 %43 %60 %34 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност85 %74 %78 %68 %81 %69 %65 %71 %
Облачност30 %34 %32 %12 %5 %5 %62 %73 %
Сабота
28.04.2018
мин 9
13 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 07:31 h
Зајдисонце 20:41 h
Времетраење 13h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %58 %74 %81 %85 %80 %73 %75 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност76 %81 %86 %93 %84 %76 %77 %87 %
Облачност75 %52 %15 %4 %10 %1 %17 %21 %
Недела
29.04.2018
мин 7
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:30 h
Зајдисонце 20:41 h
Времетраење 13h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %74 %78 %87 %94 %92 %86 %88 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %89 %88 %76 %84 %72 %68 %84 %
Облачност35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Понеделник
30.04.2018
мин 7
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 34 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:29 h
Зајдисонце 20:42 h
Времетраење 13h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд81 %83 %86 %90 %95 %92 %90 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %86 %85 %82 %76 %75 %74 %82 %
Облачност34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %
Вторник
01.05.2018
мин 7
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:28 h
Зајдисонце 20:42 h
Времетраење 13h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд65 %59 %53 %61 %70 %68 %65 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %92 %93 %83 %72 %69 %66 %71 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Среда
02.05.2018
мин 8
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
5Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:27 h
Зајдисонце 20:43 h
Времетраење 13h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %57 %60 %66 %72 %70 %68 %66 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %74 %74 %50 %84 %64 %70 %75 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Четврток
03.05.2018
мин 10
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
5Km/h
Облачност 40 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:27 h
Зајдисонце 20:43 h
Времетраење 13h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд65 %62 %60 %66 %72 %69 %65 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %75 %72 %82 %70 %62 %79 %79 %
Облачност40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %
Петок
04.05.2018
мин 10
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
5Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %28 %2 %33 %63 %58 %53 %55 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %77 %92 %84 %86 %66 %67 %79 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %