Рим
Претежно сончево понеделник, 5 јуни 2023
32℃
Се чувствува: 35 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 52.3 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 13:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
31 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно со дожд
28 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
6Km/h
8Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
7Km/h
11Km/h
16Km/h
13Km/h
10Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
7Km/h
11Km/h
15Km/h
18Km/h
20Km/h
22Km/h
19Km/h
15Km/h
12Km/h
8Km/h
5Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
11Km/h
3 %3 %4 %6 %8 %10 %8 %7 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %6 %11 %16 %23 %30 %37 %31 %24 %17 %21 %24 %28 %32 %37 %41 %29 %18 %6 %5 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm2.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.9 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
6 %6 %6 %7 %7 %7 %8 %8 %8 %7 %7 %7 %9 %9 %9 %6 %6 %6 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
45 %44 %43 %43 %43 %43 %47 %52 %57 %61 %66 %70 %76 %82 %88 %86 %85 %83 %85 %87 %89 %78 %67 %57 %59 %62 %64 %60 %57 %53 %56 %59 %62 %66 %70 %74 %76 %76 %79 %81 %80 %79 %77 %74 %71 %68 %57 %46 %35 %31 %28 %25 %24 %22 %21 %24 %26 %29 %35 %42 %48 %53 %
35 %35 %35 %23 %23 %23 %11 %11 %11 %1 %1 %1 %13 %13 %13 %1 %1 %1 %66 %66 %66 %1 %1 %1 %78 %78 %78 %68 %68 %68 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
03.07.2020
мин 20
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
10Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %10 %5 %2 %
Количество на дожд0.3 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %7 %8 %7 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност43 %43 %57 %70 %
Облачност35 %23 %11 %1 %
Сабота
04.07.2020
мин 18
30 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
18Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 15h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
16Km/h
7Km/h
3Km/h
15Km/h
22Km/h
12Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %16 %37 %17 %28 %41 %6 %2 %
Количество на дожд0.0 mm1.3 mm2.2 mm0.0 mm2.9 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %6 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност88 %83 %89 %57 %64 %53 %62 %74 %
Облачност13 %1 %66 %1 %78 %68 %3 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 17
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 20:47 h
Времетраење 15h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
13Km/h
16Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност81 %77 %68 %35 %25 %21 %29 %48 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 19
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 20:47 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
18Km/h
14Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност62 %68 %59 %32 %20 %28 %53 %71 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 20
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 20:47 h
Времетраење 15h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
9Km/h
17Km/h
12Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %12 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност77 %75 %64 %32 %28 %32 %41 %63 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %
Петок
03.07.2020
мин 20
36 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
10Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 15h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %10 %5 %2 %
Количество на дожд0.3 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %7 %8 %7 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност43 %43 %57 %70 %
Облачност35 %23 %11 %1 %
Сабота
04.07.2020
мин 18
30 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
18Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 15h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
16Km/h
7Km/h
3Km/h
15Km/h
22Km/h
12Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %16 %37 %17 %28 %41 %6 %2 %
Количество на дожд0.0 mm1.3 mm2.2 mm0.0 mm2.9 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме9 %6 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност88 %83 %89 %57 %64 %53 %62 %74 %
Облачност13 %1 %66 %1 %78 %68 %3 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 17
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 20:47 h
Времетраење 15h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
13Km/h
16Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност81 %77 %68 %35 %25 %21 %29 %48 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 19
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 20:47 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
18Km/h
14Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност62 %68 %59 %32 %20 %28 %53 %71 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 20
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 20:47 h
Времетраење 15h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
9Km/h
17Km/h
12Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %12 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност77 %75 %64 %32 %28 %32 %41 %63 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %
Среда
08.07.2020
мин 21
34 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 20:46 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Умерено облачно со дожд
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
4Km/h
7Km/h
4Km/h
12Km/h
14Km/h
12Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %9 %7 %2 %12 %12 %4 %2 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %82 %65 %41 %33 %33 %44 %65 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Четврток
09.07.2020
мин 22
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
12Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 20:46 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %3 %4 %6 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %60 %59 %45 %31 %39 %47 %61 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Петок
10.07.2020
мин 21
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
14Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 20:45 h
Времетраење 15h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
9Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %6 %5 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %70 %64 %44 %25 %40 %39 %58 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
11.07.2020
мин 22
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 18 %
Ветер
13Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 20:45 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %7 %6 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %76 %62 %35 %22 %36 %41 %87 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Недела
12.07.2020
мин 22
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 27 %
Ветер
15Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 20:44 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
9Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %5 %7 %10 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %27 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %83 %62 %41 %31 %42 %60 %66 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %