1ae805d4
Ремс
среда, 17 јули 2019
24℃
Се чувствува: 24 ℃
Изгрејсонце: 05:56
Зајдисонце: 21:42
Времетраење: 946 минути
Фаза на месечината
Влажност: 43.1 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 11 ℃
Измерено во: 13:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
15:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
15 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Облачно
25 ℃
Облачно
27 ℃
Облачно
26 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %5 %6 %7 %5 %4 %3 %4 %6 %8 %8 %8 %8 %12 %12 %16 %19 %21 %22 %24 %21 %18 %15 %15 %16 %16 %15 %14 %3 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa
34 %32 %31 %32 %34 %36 %42 %48 %54 %55 %57 %59 %62 %65 %68 %65 %63 %60 %57 %54 %51 %48 %45 %42 %39 %35 %31 %36 %41 %46 %57 %69 %80 %82 %82 %84 %86 %89 %92 %95 %90 %86 %82 %73 %65 %56 %51 %40 %37 %42 %65 %
66 %66 %66 %87 %87 %87 %75 %75 %75 %80 %80 %80 %37 %37 %37 %76 %76 %76 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %73 %73 %73 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %100 %100 %100 %95 %95 %95 %96 %96 %96 %81 %81 %81 %99 %99 %100 %73 %75 %
Четврток
18.07.2019
мин 14
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 76 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 21:41 h
Времетраење 15h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %7 %3 %8 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност59 %68 %60 %51 %42 %31 %46 %80 %
Облачност80 %37 %76 %83 %83 %73 %87 %87 %
Петок
19.07.2019
мин 14
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 21:40 h
Времетраење 15h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Облачно
27 ℃
Облачно
26 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %24 %15 %16 %14 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност86 %95 %82 %56 %40 %37 %42 %65 %
Облачност100 %95 %96 %81 %99 %100 %73 %75 %
Сабота
20.07.2019
мин 14
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Облачно
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %7 %25 %30 %36 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1016 hPa
Влажност65 %67 %61 %46 %37 %35 %54 %69 %
Облачност72 %31 %72 %98 %22 %83 %85 %26 %
Недела
21.07.2019
мин 11
28 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:01 h
Зајдисонце 21:38 h
Времетраење 15h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %10 %14 %27 %24 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност82 %86 %80 %57 %45 %38 %40 %62 %
Облачност61 %67 %87 %89 %93 %68 %65 %3 %
Понеделник
22.07.2019
мин 18
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:02 h
Зајдисонце 21:37 h
Времетраење 15h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %75 %72 %45 %34 %30 %34 %60 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Среда
17.07.2019
мин 12
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 21:42 h
Времетраење 15h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.52
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност36 %31 %36 %54 %
Облачност47 %66 %87 %75 %
Четврток
18.07.2019
мин 14
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 76 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 21:41 h
Времетраење 15h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %7 %3 %8 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa
Влажност59 %68 %60 %51 %42 %31 %46 %80 %
Облачност80 %37 %76 %83 %83 %73 %87 %87 %
Петок
19.07.2019
мин 14
27 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 21:40 h
Времетраење 15h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Облачно
27 ℃
Облачно
26 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %24 %15 %16 %14 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa
Влажност86 %95 %82 %56 %40 %37 %42 %65 %
Облачност100 %95 %96 %81 %99 %100 %73 %75 %
Сабота
20.07.2019
мин 14
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 21:39 h
Времетраење 15h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Облачно
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %7 %25 %30 %36 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1016 hPa
Влажност65 %67 %61 %46 %37 %35 %54 %69 %
Облачност72 %31 %72 %98 %22 %83 %85 %26 %
Недела
21.07.2019
мин 11
28 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:01 h
Зајдисонце 21:38 h
Времетраење 15h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %10 %14 %27 %24 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност82 %86 %80 %57 %45 %38 %40 %62 %
Облачност61 %67 %87 %89 %93 %68 %65 %3 %
Понеделник
22.07.2019
мин 18
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:02 h
Зајдисонце 21:37 h
Времетраење 15h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %75 %72 %45 %34 %30 %34 %60 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Вторник
23.07.2019
мин 20
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:03 h
Зајдисонце 21:36 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %66 %63 %46 %28 %31 %34 %42 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Среда
24.07.2019
мин 20
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:04 h
Зајдисонце 21:35 h
Времетраење 15h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %4 %8 %11 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност50 %51 %53 %38 %24 %31 %28 %44 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Четврток
25.07.2019
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
2Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 21:34 h
Времетраење 15h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %9 %8 %11 %14 %19 %24 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност44 %73 %47 %78 %22 %30 %24 %51 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Петок
26.07.2019
мин 18
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 15 %
Ветер
4Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:07 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.79
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %9 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност49 %82 %59 %72 %21 %43 %24 %69 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %