63e30bae
Нирнберг
Умерено облачно сабота, 14 декември 2019
4℃
Се чувствува: 1 ℃
Изгрејсонце: 08:04
Зајдисонце: 16:16
Времетраење: 492 минути
Фаза на месечината
Влажност: 86.8 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 00:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
67 %40 %13 %40 %67 %94 %94 %95 %96 %84 %72 %61 %47 %34 %21 %28 %35 %42 %37 %32 %27 %19 %12 %4 %33 %61 %90 %91 %93 %94 %88 %82 %75 %75 %75 %76 %75 %74 %73 %66 %60 %53 %51 %49 %47 %46 %44 %44 %43 %40 %37 %34 %28 %23 %17 %12 %8 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %8 %14 %
2.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm2.3 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
992 hPa992 hPa992 hPa992 hPa990 hPa990 hPa990 hPa991 hPa991 hPa991 hPa997 hPa997 hPa997 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa
86 %86 %85 %87 %89 %91 %90 %88 %86 %86 %85 %84 %79 %73 %67 %67 %67 %66 %69 %72 %74 %77 %80 %84 %85 %86 %88 %88 %89 %89 %87 %86 %84 %85 %86 %86 %86 %85 %85 %88 %91 %94 %93 %91 %90 %90 %89 %89 %89 %89 %90 %90 %88 %85 %83 %80 %78 %75 %72 %68 %65 %66 %68 %69 %73 %76 %80 %78 %76 %74 %74 %75 %
97 %69 %69 %69 %99 %99 %99 %93 %93 %93 %60 %60 %60 %50 %50 %50 %84 %84 %84 %58 %58 %58 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %70 %70 %70 %99 %99 %99 %96 %96 %96 %96 %99 %99 %99 %89 %89 %89 %43 %43 %43 %56 %56 %56 %71 %71 %71 %46 %46 %46 %53 %53 %53 %61 %61 %61 %61 %
Сабота
14.12.2019
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 76 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 16:16 h
Времетраење 8h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд93 %13 %94 %96 %61 %21 %42 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок992 hPa992 hPa990 hPa991 hPa997 hPa1002 hPa1003 hPa1005 hPa
Влажност87 %85 %91 %86 %84 %67 %66 %74 %
Облачност97 %69 %99 %93 %60 %50 %84 %58 %
Недела
15.12.2019
мин 5
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 16:16 h
Времетраење 8h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %90 %94 %75 %76 %73 %53 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1004 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa1008 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност84 %88 %89 %84 %86 %85 %94 %90 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %70 %99 %96 %
Понеделник
16.12.2019
мин 3
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 16:17 h
Времетраење 8h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %34 %17 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa
Влажност89 %90 %83 %75 %65 %69 %80 %74 %
Облачност99 %89 %43 %56 %71 %46 %53 %61 %
Вторник
17.12.2019
мин 3
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 16:17 h
Времетраење 8h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %25 %14 %4 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1009 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност75 %82 %78 %74 %67 %73 %82 %85 %
Облачност88 %14 %11 %68 %45 %61 %8 %15 %
Среда
18.12.2019
мин 2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 16:17 h
Времетраење 8h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %20 %29 %11 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %86 %83 %87 %83 %82 %97 %95 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Сабота
14.12.2019
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 76 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 16:16 h
Времетраење 8h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд93 %13 %94 %96 %61 %21 %42 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок992 hPa992 hPa990 hPa991 hPa997 hPa1002 hPa1003 hPa1005 hPa
Влажност87 %85 %91 %86 %84 %67 %66 %74 %
Облачност97 %69 %99 %93 %60 %50 %84 %58 %
Недела
15.12.2019
мин 5
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:04 h
Зајдисонце 16:16 h
Времетраење 8h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %90 %94 %75 %76 %73 %53 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1004 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa1008 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност84 %88 %89 %84 %86 %85 %94 %90 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %70 %99 %96 %
Понеделник
16.12.2019
мин 3
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 16:17 h
Времетраење 8h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %34 %17 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa
Влажност89 %90 %83 %75 %65 %69 %80 %74 %
Облачност99 %89 %43 %56 %71 %46 %53 %61 %
Вторник
17.12.2019
мин 3
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 16:17 h
Времетраење 8h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %25 %14 %4 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1009 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност75 %82 %78 %74 %67 %73 %82 %85 %
Облачност88 %14 %11 %68 %45 %61 %8 %15 %
Среда
18.12.2019
мин 2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 16:17 h
Времетраење 8h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %20 %29 %11 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %86 %83 %87 %83 %82 %97 %95 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Четврток
19.12.2019
мин 2
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:07 h
Зајдисонце 16:17 h
Времетраење 8h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %93 %92 %95 %87 %92 %97 %96 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Петок
20.12.2019
мин 1
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 16:18 h
Времетраење 8h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %5 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %94 %93 %93 %93 %96 %99 %98 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Сабота
21.12.2019
мин 6
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:08 h
Зајдисонце 16:18 h
Времетраење 8h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %22 %26 %25 %23 %23 %22 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %89 %93 %89 %82 %91 %93 %100 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Недела
22.12.2019
мин 6
10 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 16:19 h
Времетраење 8h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %39 %43 %45 %47 %48 %48 %46 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %98 %86 %94 %77 %92 %72 %97 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Понеделник
23.12.2019
мин 6
12 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
4Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %44 %45 %52 %59 %43 %28 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %88 %74 %90 %65 %97 %88 %100 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %