1a7105cd
Ница
Ведро/Сончево среда, 20 јуни 2018
25℃
Се чувствува: 24 ℃
Изгрејсонце: 05:48
Зајдисонце: 21:15
Времетраење: 927 минути
Фаза на месечината
Влажност: 53.8 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 15 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %1 %1 %2 %2 %2 %3 %4 %9 %14 %18 %19 %20 %20 %17 %13 %9 %8 %6 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %11 %13 %15 %11 %6 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %58 %61 %61 %49 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.4 mm0.1 mm0.1 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %5 %5 %4 %3 %6 %64 %67 %12 %7 %
1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa
61 %63 %64 %66 %65 %64 %63 %60 %57 %53 %53 %53 %53 %54 %55 %56 %57 %58 %59 %60 %61 %62 %63 %64 %65 %66 %68 %69 %67 %65 %63 %62 %60 %59 %59 %59 %59 %60 %62 %63 %64 %65 %67 %68 %69 %70 %70 %70 %70 %74 %70 %70 %74 %77 %80 %82 %
7 %6 %6 %6 %7 %7 %7 %19 %19 %19 %33 %33 %33 %39 %39 %39 %42 %42 %42 %19 %19 %19 %15 %15 %15 %42 %42 %42 %22 %22 %22 %9 %9 %9 %35 %35 %35 %54 %54 %54 %39 %39 %39 %14 %14 %14 %14 %0 %0 %1 %43 %57 %82 %66 %33 %44 %
Среда
20.06.2018
мин 21
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
2Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %4 %18 %20 %9 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност61 %66 %63 %53 %53 %56 %59 %62 %
Облачност7 %6 %7 %19 %33 %39 %42 %19 %
Четврток
21.06.2018
мин 20
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
3Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %8 %15 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %3 %6 %6 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност65 %69 %63 %59 %59 %63 %67 %70 %
Облачност15 %42 %22 %9 %35 %54 %39 %14 %
Петок
22.06.2018
мин 20
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 69 %
Ветер
5Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %58 %61 %61 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.4 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме5 %4 %3 %6 %64 %67 %12 %7 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa
Влажност70 %74 %70 %70 %74 %77 %80 %82 %
Облачност0 %1 %43 %57 %82 %66 %33 %44 %
Сабота
23.06.2018
мин 18
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
4Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
22 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %25 %25 %25 %41 %40 %28 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %6 %10 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност77 %83 %74 %59 %56 %46 %43 %59 %
Облачност18 %71 %96 %74 %46 %61 %28 %51 %
Недела
24.06.2018
мин 18
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %20 %13 %20 %33 %40 %32 %25 %
Количество на дожд1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %70 %73 %56 %54 %50 %54 %67 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Среда
20.06.2018
мин 21
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
2Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 21:15 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %4 %18 %20 %9 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност61 %66 %63 %53 %53 %56 %59 %62 %
Облачност7 %6 %7 %19 %33 %39 %42 %19 %
Четврток
21.06.2018
мин 20
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
3Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %8 %15 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %3 %6 %6 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1012 hPa1012 hPa
Влажност65 %69 %63 %59 %59 %63 %67 %70 %
Облачност15 %42 %22 %9 %35 %54 %39 %14 %
Петок
22.06.2018
мин 20
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 69 %
Ветер
5Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %58 %61 %61 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.4 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме5 %4 %3 %6 %64 %67 %12 %7 %
Атмосферски притисок1012 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1014 hPa
Влажност70 %74 %70 %70 %74 %77 %80 %82 %
Облачност0 %1 %43 %57 %82 %66 %33 %44 %
Сабота
23.06.2018
мин 18
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
4Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно
22 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %25 %25 %25 %41 %40 %28 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %6 %10 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност77 %83 %74 %59 %56 %46 %43 %59 %
Облачност18 %71 %96 %74 %46 %61 %28 %51 %
Недела
24.06.2018
мин 18
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %20 %13 %20 %33 %40 %32 %25 %
Количество на дожд1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm1.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %70 %73 %56 %54 %50 %54 %67 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Понеделник
25.06.2018
мин 18
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %23 %23 %35 %46 %44 %42 %26 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %73 %65 %56 %60 %58 %55 %63 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %
Вторник
26.06.2018
мин 19
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %7 %4 %10 %16 %18 %19 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %67 %63 %58 %52 %50 %48 %57 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Среда
27.06.2018
мин 19
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 17 %
Ветер
3Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:50 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %6 %8 %13 %18 %17 %17 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %81 %54 %62 %45 %67 %52 %78 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Четврток
28.06.2018
мин 21
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
3Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:51 h
Зајдисонце 21:16 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %7 %7 %12 %16 %17 %18 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %70 %56 %85 %55 %64 %62 %67 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Петок
29.06.2018
мин 22
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
3Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %7 %2 %17 %31 %34 %37 %24 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %94 %60 %68 %57 %62 %56 %67 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %