Неготино
Облачно понеделник, 6 декември 2021
11℃
Се чувствува: 11 ℃
Изгрејсонце: 06:43
Зајдисонце: 16:01
Времетраење: 558 минути
Влажност: 78.5 %
Ветер: 29 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 04:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
08:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
61 %67 %73 %77 %81 %85 %89 %92 %96 %96 %96 %96 %96 %97 %98 %98 %98 %98 %95 %92 %90 %85 %81 %76 %76 %76 %76 %74 %73 %72 %68 %63 %59 %58 %57 %56 %57 %58 %58 %52 %47 %47 %41 %32 %23 %14 %10 %6 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm3.5 mm0.0 mm0.0 mm4.1 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm0.0 mm0.0 mm5.1 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
87 %85 %85 %84 %80 %82 %90 %92 %94 %92 %92 %94 %94 %96 %97 %94 %93 %91 %88 %87 %84 %82 %80 %79 %81 %81 %78 %77 %75 %74 %70 %70 %70 %69 %71 %72 %73 %74 %75 %74 %71 %71 %67 %64 %63 %61 %61 %61 %62 %61 %57 %55 %54 %53 %53 %52 %59 %55 %61 %66 %77 %77 %78 %78 %75 %74 %
100 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %58 %58 %58 %39 %39 %39 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
06.12.2021
мин 1
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 17.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
15Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %55 %73 %85 %96 %96 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa
Влажност87 %87 %85 %82 %94 %94 %97 %
Облачност100 %100 %98 %100 %99 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -2
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
11Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
10Km/h
17Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %90 %76 %76 %72 %59 %56 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност91 %84 %79 %78 %74 %70 %72 %75 %
Облачност100 %100 %100 %99 %100 %100 %100 %100 %
Среда
08.12.2021
мин -1
6 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
11Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %14 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност67 %61 %62 %55 %53 %55 %77 %78 %
Облачност100 %58 %39 %0 %0 %0 %1 %0 %
Четврток
09.12.2021
мин 4
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
6Km/h
6Km/h
11Km/h
16Km/h
13Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %16 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa
Влажност71 %70 %67 %64 %61 %72 %75 %76 %
Облачност1 %13 %57 %13 %70 %92 %99 %99 %
Петок
10.12.2021
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 33 %
Ветер
11Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %58 %54 %40 %53 %46 %30 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %33 %16 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1009 hPa1010 hPa1009 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност84 %91 %88 %80 %54 %66 %83 %89 %
Облачност97 %86 %50 %52 %47 %11 %3 %0 %
Понеделник
06.12.2021
мин 1
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 17.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
15Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %55 %73 %85 %96 %96 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1005 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa
Влажност87 %87 %85 %82 %94 %94 %97 %
Облачност100 %100 %98 %100 %99 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -2
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
Ветер
10Km/h
11Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
10Km/h
17Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %90 %76 %76 %72 %59 %56 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност91 %84 %79 %78 %74 %70 %72 %75 %
Облачност100 %100 %100 %99 %100 %100 %100 %100 %
Среда
08.12.2021
мин -1
6 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
11Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %14 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност67 %61 %62 %55 %53 %55 %77 %78 %
Облачност100 %58 %39 %0 %0 %0 %1 %0 %
Четврток
09.12.2021
мин 4
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
6Km/h
6Km/h
11Km/h
16Km/h
13Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %16 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa
Влажност71 %70 %67 %64 %61 %72 %75 %76 %
Облачност1 %13 %57 %13 %70 %92 %99 %99 %
Петок
10.12.2021
мин 3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 4.2 mm
Веројатност за невреме 33 %
Ветер
11Km/h
Облачност 38 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %58 %54 %40 %53 %46 %30 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %33 %16 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1009 hPa1010 hPa1009 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност84 %91 %88 %80 %54 %66 %83 %89 %
Облачност97 %86 %50 %52 %47 %11 %3 %0 %
Сабота
11.12.2021
мин 6
12 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 2.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
3Km/h
9Km/h
10Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
17Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %30 %38 %37 %46 %56 %66 %73 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %90 %85 %78 %71 %74 %77 %85 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
12.12.2021
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 6.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
Ветер
5Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд81 %81 %82 %82 %82 %80 %78 %73 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %90 %89 %88 %87 %85 %83 %86 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
13.12.2021
мин 4
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд69 %71 %73 %64 %54 %48 %43 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %87 %85 %71 %78 %90 %76 %89 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
14.12.2021
мин 3
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %24 %16 %12 %8 %10 %13 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %74 %82 %73 %79 %71 %82 %83 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Среда
15.12.2021
мин -1
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %14 %16 %16 %16 %11 %6 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %89 %93 %76 %86 %64 %73 %74 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %