Неапол
Ведро/Сончево понеделник, 5 јуни 2023
30℃
Се чувствува: 32 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 57.1 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
14Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
14Km/h
18Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
8Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %8 %12 %20 %28 %35 %37 %38 %40 %39 %38 %37 %41 %45 %50 %43 %36 %29 %20 %11 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %5 %6 %5 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm6.5 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
6 %6 %6 %6 %6 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %8 %8 %8 %9 %9 %9 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %63 %63 %63 %7 %7 %7 %6 %6 %6 %6 %4 %4 %4 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
62 %58 %55 %53 %51 %55 %60 %65 %68 %70 %73 %77 %82 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %80 %74 %69 %65 %62 %58 %62 %66 %71 %70 %69 %68 %71 %74 %77 %80 %80 %83 %86 %85 %84 %83 %79 %75 %71 %63 %55 %47 %44 %42 %40 %41 %41 %42 %45 %48 %50 %53 %56 %59 %56 %
7 %7 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %9 %9 %9 %19 %19 %19 %51 %51 %51 %70 %70 %70 %46 %46 %46 %39 %39 %39 %90 %90 %90 %27 %27 %27 %29 %29 %29 %29 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %25 %25 %25 %54 %54 %54 %43 %43 %43 %21 %21 %21 %58 %58 %58 %58 %
Сабота
04.07.2020
мин 19
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 10.0 mm
Веројатност за невреме 63 %
Ветер
12Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %12 %35 %40 %37 %50 %29 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm1.9 mm0.7 mm0.6 mm6.5 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %9 %8 %8 %8 %63 %7 %6 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност86 %86 %86 %69 %58 %71 %68 %77 %
Облачност19 %51 %70 %46 %39 %90 %27 %29 %
Недела
05.07.2020
мин 18
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
21Km/h
12Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %6 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %1 %0 %0 %1 %3 %1 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност86 %83 %71 %47 %40 %42 %50 %59 %
Облачност1 %3 %0 %25 %54 %43 %21 %58 %
Понеделник
06.07.2020
мин 18
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
3Km/h
14Km/h
13Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност51 %56 %49 %37 %36 %34 %49 %63 %
Облачност44 %1 %2 %25 %65 %5 %1 %2 %
Вторник
07.07.2020
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
14Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
4Km/h
9Km/h
14Km/h
10Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %8 %5 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %1 %1 %4 %4 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност72 %74 %57 %60 %52 %46 %66 %79 %
Облачност0 %0 %0 %0 %2 %1 %1 %8 %
Среда
08.07.2020
мин 20
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
11Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
2Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %5 %8 %9 %13 %19 %11 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %79 %53 %45 %41 %39 %52 %62 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Петок
03.07.2020
мин 21
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
15Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:38 h
Времетраење 15h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
11Km/h
8Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %7 %7 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност58 %51 %65 %73 %
Облачност7 %5 %0 %9 %
Сабота
04.07.2020
мин 19
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 10.0 mm
Веројатност за невреме 63 %
Ветер
12Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %12 %35 %40 %37 %50 %29 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm1.9 mm0.7 mm0.6 mm6.5 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %9 %8 %8 %8 %63 %7 %6 %
Атмосферски притисок1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност86 %86 %86 %69 %58 %71 %68 %77 %
Облачност19 %51 %70 %46 %39 %90 %27 %29 %
Недела
05.07.2020
мин 18
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
21Km/h
12Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %6 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %1 %0 %0 %1 %3 %1 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност86 %83 %71 %47 %40 %42 %50 %59 %
Облачност1 %3 %0 %25 %54 %43 %21 %58 %
Понеделник
06.07.2020
мин 18
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:37 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
3Km/h
14Km/h
13Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност51 %56 %49 %37 %36 %34 %49 %63 %
Облачност44 %1 %2 %25 %65 %5 %1 %2 %
Вторник
07.07.2020
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
14Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
3Km/h
4Km/h
9Km/h
14Km/h
10Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %8 %5 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %1 %1 %4 %4 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност72 %74 %57 %60 %52 %46 %66 %79 %
Облачност0 %0 %0 %0 %2 %1 %1 %8 %
Среда
08.07.2020
мин 20
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
11Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
2Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %5 %8 %9 %13 %19 %11 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %79 %53 %45 %41 %39 %52 %62 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Четврток
09.07.2020
мин 21
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:36 h
Времетраење 14h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %6 %6 %7 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност50 %48 %47 %42 %38 %45 %53 %65 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
10.07.2020
мин 21
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
14Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 14h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %6 %7 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %66 %56 %51 %46 %48 %55 %68 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
11.07.2020
мин 21
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 18 %
Ветер
13Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 20:35 h
Времетраење 14h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %4 %3 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %57 %70 %52 %55 %51 %52 %74 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Недела
12.07.2020
мин 22
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
14Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 14h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
9Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %5 %5 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %93 %70 %67 %45 %61 %55 %72 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %