Нант
понеделник, 5 јуни 2023
21℃
Се чувствува: 21 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 56 %
Ветер: 19 km/h
Видливост 40 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
14:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
20 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
16Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
11Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
20Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %7 %9 %18 %28 %37 %46 %55 %64 %64 %63 %62 %59 %56 %54 %47 %47 %41 %35 %35 %35 %35 %40 %44 %49 %49 %49 %50 %40 %31 %21 %17 %13 %9 %10 %10 %11 %9 %8 %6 %5 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
57 %57 %57 %57 %60 %62 %64 %68 %72 %76 %74 %72 %70 %71 %71 %71 %74 %76 %78 %77 %76 %75 %76 %78 %80 %82 %83 %85 %88 %90 %93 %94 %95 %96 %96 %96 %97 %97 %97 %98 %98 %99 %99 %99 %97 %92 %87 %85 %83 %80 %78 %76 %74 %76 %79 %81 %83 %84 %86 %88 %
94 %87 %87 %87 %72 %72 %72 %87 %87 %87 %100 %100 %100 %85 %85 %85 %88 %88 %88 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %59 %59 %59 %59 %
Петок
03.07.2020
мин 14
21 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 22:05 h
Времетраење 15h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
16Km/h
18Km/h
16Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa
Влажност57 %57 %64 %76 %
Облачност94 %87 %72 %87 %
Сабота
04.07.2020
мин 17
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 22:04 h
Времетраење 15h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
11Km/h
13Km/h
18Km/h
22Km/h
22Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %37 %64 %62 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.7 mm0.8 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност70 %71 %78 %75 %80 %85 %93 %96 %
Облачност100 %85 %88 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
05.07.2020
мин 11
22 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:04 h
Времетраење 15h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
12Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
17Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %35 %49 %50 %21 %9 %11 %6 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност97 %98 %99 %87 %80 %74 %81 %86 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %59 %
Понеделник
06.07.2020
мин 10
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:03 h
Времетраење 15h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
14Km/h
17Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1024 hPa
Влажност92 %76 %82 %64 %57 %53 %50 %66 %
Облачност79 %47 %3 %92 %88 %98 %79 %1 %
Вторник
07.07.2020
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 22:03 h
Времетраење 15h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
6Km/h
11Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa1024 hPa1023 hPa1022 hPa1024 hPa
Влажност85 %96 %91 %62 %42 %38 %41 %64 %
Облачност0 %0 %0 %0 %24 %17 %0 %0 %
Петок
03.07.2020
мин 14
21 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 22:05 h
Времетраење 15h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
Ветер
16Km/h
18Km/h
16Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa
Влажност57 %57 %64 %76 %
Облачност94 %87 %72 %87 %
Сабота
04.07.2020
мин 17
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 22:04 h
Времетраење 15h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
11Km/h
13Km/h
18Km/h
22Km/h
22Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %37 %64 %62 %54 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.7 mm0.8 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност70 %71 %78 %75 %80 %85 %93 %96 %
Облачност100 %85 %88 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
05.07.2020
мин 11
22 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:04 h
Времетраење 15h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
12Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
17Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %35 %49 %50 %21 %9 %11 %6 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност97 %98 %99 %87 %80 %74 %81 %86 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %59 %
Понеделник
06.07.2020
мин 10
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:03 h
Времетраење 15h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
8Km/h
13Km/h
14Km/h
17Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1024 hPa
Влажност92 %76 %82 %64 %57 %53 %50 %66 %
Облачност79 %47 %3 %92 %88 %98 %79 %1 %
Вторник
07.07.2020
мин 11
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 22:03 h
Времетраење 15h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
6Km/h
11Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa1024 hPa1023 hPa1022 hPa1024 hPa
Влажност85 %96 %91 %62 %42 %38 %41 %64 %
Облачност0 %0 %0 %0 %24 %17 %0 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 14
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 22:02 h
Времетраење 15h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
17Km/h
18Km/h
16Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %71 %71 %57 %42 %37 %37 %62 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
09.07.2020
мин 16
26 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 22:02 h
Времетраење 15h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
10Km/h
13Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %4 %5 %6 %7 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %78 %86 %68 %50 %49 %49 %67 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Петок
10.07.2020
мин 14
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 22:01 h
Времетраење 15h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
10Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
16Km/h
20Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %10 %7 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %87 %89 %66 %42 %44 %47 %75 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Сабота
11.07.2020
мин 13
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
19Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 22:00 h
Времетраење 15h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
11Km/h
11Km/h
15Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %7 %9 %12 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %89 %82 %66 %51 %60 %52 %81 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Недела
12.07.2020
мин 14
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
17Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 22:00 h
Времетраење 15h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %6 %6 %9 %12 %10 %9 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %92 %81 %56 %42 %35 %40 %67 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %