395e08ce
Мадрид
Претежно сончево среда, 23 јануари 2019
10℃
Се чувствува: 7 ℃
Изгрејсонце: 08:32
Зајдисонце: 18:21
Времетраење: 589 минути
Фаза на месечината
Влажност: 66.2 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 4 ℃
Измерено во: 10:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
8 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
35 %37 %37 %38 %39 %37 %35 %33 %30 %26 %23 %20 %18 %15 %14 %14 %13 %11 %9 %6 %7 %7 %8 %8 %8 %7 %8 %9 %10 %8 %6 %5 %5 %5 %5 %4 %3 %3 %2 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1009 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1020 hPa1022 hPa
79 %77 %73 %70 %66 %68 %69 %71 %69 %66 %64 %65 %65 %66 %67 %68 %69 %70 %71 %72 %71 %70 %70 %67 %64 %62 %62 %62 %62 %63 %65 %67 %68 %68 %69 %70 %71 %71 %73 %73 %74 %72 %51 %47 %55 %62 %
100 %100 %100 %98 %98 %98 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %98 %98 %98 %88 %88 %88 %90 %90 %90 %77 %77 %77 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %81 %81 %81 %63 %63 %63 %63 %19 %19 %62 %68 %23 %47 %9 %7 %5 %
Среда
23.01.2019
мин 5
12 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:32 h
Зајдисонце 18:21 h
Времетраење 9h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %26 %32 %37 %39 %33 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa
Влажност75 %80 %84 %77 %66 %71 %64 %
Облачност94 %98 %100 %100 %98 %99 %99 %
Четврток
24.01.2019
мин 6
13 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 90 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:31 h
Зајдисонце 18:23 h
Времетраење 9h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %13 %6 %8 %7 %10 %5 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност66 %69 %72 %70 %62 %62 %67 %69 %
Облачност98 %88 %90 %77 %100 %98 %81 %63 %
Петок
25.01.2019
мин 1
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:30 h
Зајдисонце 18:24 h
Времетраење 9h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност73 %73 %74 %72 %51 %47 %55 %62 %
Облачност19 %62 %68 %23 %47 %9 %7 %5 %
Сабота
26.01.2019
мин 4
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:25 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1022 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност75 %80 %84 %80 %54 %46 %58 %62 %
Облачност2 %1 %0 %0 %59 %60 %2 %41 %
Недела
27.01.2019
мин 2
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:26 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %4 %13 %22 %8 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %65 %68 %70 %48 %45 %49 %51 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Среда
23.01.2019
мин 5
12 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:32 h
Зајдисонце 18:21 h
Времетраење 9h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %26 %32 %37 %39 %33 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa
Влажност75 %80 %84 %77 %66 %71 %64 %
Облачност94 %98 %100 %100 %98 %99 %99 %
Четврток
24.01.2019
мин 6
13 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 90 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:31 h
Зајдисонце 18:23 h
Времетраење 9h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %13 %6 %8 %7 %10 %5 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност66 %69 %72 %70 %62 %62 %67 %69 %
Облачност98 %88 %90 %77 %100 %98 %81 %63 %
Петок
25.01.2019
мин 1
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 34 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:30 h
Зајдисонце 18:24 h
Времетраење 9h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1016 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност73 %73 %74 %72 %51 %47 %55 %62 %
Облачност19 %62 %68 %23 %47 %9 %7 %5 %
Сабота
26.01.2019
мин 4
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 28 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:25 h
Времетраење 9h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1022 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност75 %80 %84 %80 %54 %46 %58 %62 %
Облачност2 %1 %0 %0 %59 %60 %2 %41 %
Недела
27.01.2019
мин 2
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:26 h
Времетраење 9h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %4 %13 %22 %8 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %65 %68 %70 %48 %45 %49 %51 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Понеделник
28.01.2019
мин 1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:28 h
Зајдисонце 18:27 h
Времетраење 9h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.77
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно
3 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %7 %6 %11 %9 %13 %18 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност57 %57 %56 %56 %38 %40 %42 %50 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %
Вторник
29.01.2019
мин -1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 64 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:27 h
Зајдисонце 18:29 h
Времетраење 10h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %7 %6 %5 %4 %6 %8 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %65 %71 %55 %40 %43 %47 %59 %
Облачност64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %
Среда
30.01.2019
мин 0
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 18:30 h
Времетраење 10h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %8 %7 %6 %6 %9 %12 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %71 %71 %76 %45 %47 %50 %85 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Четврток
31.01.2019
мин 0
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 18:31 h
Времетраење 10h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %18 %22 %20 %18 %22 %27 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %90 %83 %85 %53 %53 %52 %87 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Петок
01.02.2019
мин 0
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 18:32 h
Времетраење 10h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.9
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %27 %32 %50 %68 %71 %75 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %74 %82 %68 %67 %42 %57 %62 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %