3b290926
Лондон
вторник, 25 февруари 2020
7℃
Се чувствува: 7 ℃
Изгрејсонце: 06:55
Зајдисонце: 17:33
Времетраење: 638 минути
Фаза на месечината
Влажност: 79.4 %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 03:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
19Km/h
19Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
24Km/h
24Km/h
25Km/h
27Km/h
28Km/h
30Km/h
29Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
25Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
20Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
23Km/h
24Km/h
25Km/h
27Km/h
29Km/h
31Km/h
28Km/h
25Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
18Km/h
20Km/h
23Km/h
26Km/h
28Km/h
26Km/h
23Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %3 %11 %20 %29 %36 %43 %49 %55 %61 %66 %55 %43 %31 %23 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %8 %15 %21 %25 %29 %32 %22 %12 %1 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %24 %40 %56 %65 %73 %82 %81 %80 %79 %73 %67 %62 %52 %41 %31 %23 %14 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa997 hPa997 hPa997 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa997 hPa997 hPa997 hPa998 hPa998 hPa998 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa
85 %84 %83 %80 %78 %75 %71 %66 %62 %60 %58 %56 %62 %68 %74 %72 %70 %67 %68 %70 %71 %72 %72 %73 %74 %75 %74 %73 %72 %68 %65 %61 %56 %52 %47 %49 %50 %51 %57 %62 %67 %67 %68 %68 %74 %80 %85 %88 %92 %95 %94 %92 %91 %82 %73 %63 %56 %49 %42 %46 %49 %52 %59 %65 %71 %70 %70 %
15 %15 %1 %1 %1 %65 %65 %65 %84 %84 %84 %99 %99 %99 %85 %85 %85 %74 %74 %22 %22 %22 %57 %57 %57 %71 %71 %71 %10 %10 %10 %58 %58 %58 %30 %30 %30 %50 %50 %50 %73 %73 %73 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %31 %31 %31 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
25.02.2020
мин 3
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
19Km/h
19Km/h
23Km/h
25Km/h
30Km/h
27Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %29 %49 %66 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1002 hPa1000 hPa997 hPa996 hPa996 hPa
Влажност87 %83 %75 %62 %56 %74 %67 %
Облачност15 %1 %65 %84 %99 %85 %74 %
Среда
26.02.2020
мин 2
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 41 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
23Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
25Km/h
31Km/h
22Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %1 %21 %32 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок997 hPa998 hPa1000 hPa1002 hPa1005 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност70 %72 %75 %72 %61 %47 %51 %67 %
Облачност22 %57 %71 %10 %58 %30 %50 %73 %
Четврток
27.02.2020
мин 3
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 46 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
11Km/h
7Km/h
12Km/h
20Km/h
28Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %56 %82 %79 %62 %31 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1002 hPa1000 hPa1000 hPa1002 hPa1004 hPa1008 hPa1012 hPa
Влажност68 %85 %95 %91 %63 %42 %52 %71 %
Облачност100 %100 %100 %100 %31 %1 %0 %0 %
Петок
28.02.2020
мин 8
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
Ветер
17Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
20Km/h
23Km/h
20Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %17 %35 %59 %71 %80 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1004 hPa1002 hPa1001 hPa
Влажност70 %82 %79 %73 %84 %91 %86 %86 %
Облачност83 %98 %100 %98 %100 %100 %100 %98 %
Сабота
29.02.2020
мин 5
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
37Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
24Km/h
24Km/h
30Km/h
29Km/h
33Km/h
37Km/h
29Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %84 %80 %64 %86 %90 %50 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %87 %86 %68 %82 %74 %62 %59 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Вторник
25.02.2020
мин 3
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
25Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 17:33 h
Времетраење 10h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
19Km/h
19Km/h
23Km/h
25Km/h
30Km/h
27Km/h
26Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %29 %49 %66 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1002 hPa1000 hPa997 hPa996 hPa996 hPa
Влажност87 %83 %75 %62 %56 %74 %67 %
Облачност15 %1 %65 %84 %99 %85 %74 %
Среда
26.02.2020
мин 2
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
31Km/h
Облачност 41 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:34 h
Времетраење 10h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
23Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
25Km/h
31Km/h
22Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %1 %21 %32 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок997 hPa998 hPa1000 hPa1002 hPa1005 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност70 %72 %75 %72 %61 %47 %51 %67 %
Облачност22 %57 %71 %10 %58 %30 %50 %73 %
Четврток
27.02.2020
мин 3
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 46 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 17:36 h
Времетраење 10h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
11Km/h
7Km/h
12Km/h
20Km/h
28Km/h
20Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %56 %82 %79 %62 %31 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1002 hPa1000 hPa1000 hPa1002 hPa1004 hPa1008 hPa1012 hPa
Влажност68 %85 %95 %91 %63 %42 %52 %71 %
Облачност100 %100 %100 %100 %31 %1 %0 %0 %
Петок
28.02.2020
мин 8
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 17:38 h
Времетраење 10h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
Ветер
17Km/h
11Km/h
11Km/h
14Km/h
20Km/h
23Km/h
20Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %17 %35 %59 %71 %80 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1004 hPa1002 hPa1001 hPa
Влажност70 %82 %79 %73 %84 %91 %86 %86 %
Облачност83 %98 %100 %98 %100 %100 %100 %98 %
Сабота
29.02.2020
мин 5
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
37Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 17:40 h
Времетраење 10h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
24Km/h
24Km/h
30Km/h
29Km/h
33Km/h
37Km/h
29Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %84 %80 %64 %86 %90 %50 %20 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %87 %86 %68 %82 %74 %62 %59 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Недела
01.03.2020
мин 5
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 17:42 h
Времетраење 10h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
23Km/h
19Km/h
20Km/h
20Km/h
23Km/h
19Km/h
16Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %22 %23 %18 %54 %66 %78 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %71 %73 %68 %52 %67 %81 %81 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Понеделник
02.03.2020
мин 3
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %38 %37 %41 %45 %54 %63 %55 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %86 %91 %84 %77 %75 %72 %82 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Вторник
03.03.2020
мин 3
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
9Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %39 %31 %35 %39 %51 %64 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %93 %95 %68 %87 %94 %83 %74 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Среда
04.03.2020
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 62 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 11h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
15Km/h
16Km/h
18Km/h
22Km/h
27Km/h
27Km/h
27Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %37 %34 %43 %51 %56 %62 %53 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %93 %91 %100 %84 %44 %68 %62 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Четврток
05.03.2020
мин 4
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 70 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 11h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
31Km/h
27Km/h
23Km/h
24Km/h
24Km/h
21Km/h
17Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %43 %43 %56 %69 %53 %36 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %90 %70 %61 %51 %43 %56 %58 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %