4e440a70
Ливорно
Ведро/Сончево вторник, 21 август 2018
18℃
Се чувствува: 17 ℃
Изгрејсонце: 06:29
Зајдисонце: 20:13
Времетраење: 824 минути
Фаза на месечината
Влажност: 100 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 18 ℃
Измерено во: 05:15 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %6 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %9 %3 %4 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %5 %5 %5 %7 %7 %7 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %5 %5 %5 %5 %6 %6 %6 %6 %6 %7 %9 %9 %10 %10 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
75 %75 %67 %59 %52 %50 %48 %47 %48 %50 %52 %54 %57 %59 %60 %60 %60 %61 %62 %62 %64 %65 %67 %70 %73 %75 %68 %60 %52 %51 %50 %49 %50 %52 %54 %53 %53 %52 %62 %71 %81 %84 %84 %88 %91 %85 %92 %68 %69 %71 %82 %99 %
0 %0 %0 %0 %0 %24 %24 %24 %40 %40 %40 %21 %21 %21 %5 %5 %5 %36 %36 %36 %34 %34 %34 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %22 %22 %22 %52 %52 %52 %24 %24 %24 %17 %17 %17 %17 %9 %9 %9 %14 %6 %4 %22 %12 %3 %4 %
Вторник
21.08.2018
мин 20
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
4Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
05:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4 %5 %7 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност74 %75 %52 %47 %52 %59 %60 %
Облачност0 %0 %0 %24 %40 %21 %5 %
Среда
22.08.2018
мин 20
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
4Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %8 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %3 %6 %6 %5 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност62 %67 %75 %52 %49 %54 %52 %81 %
Облачност36 %34 %0 %0 %22 %52 %24 %17 %
Четврток
23.08.2018
мин 21
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %9 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %7 %9 %9 %10 %10 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност91 %85 %92 %68 %69 %71 %82 %99 %
Облачност9 %14 %6 %4 %22 %12 %3 %4 %
Петок
24.08.2018
мин 19
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 93 %
Ветер
3Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %24 %25 %41 %56 %42 %32 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.9 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %93 %89 %36 %9 %23 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност99 %95 %99 %79 %77 %77 %81 %99 %
Облачност4 %28 %21 %40 %54 %66 %31 %40 %
Сабота
25.08.2018
мин 21
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 87 %
Ветер
4Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %40 %47 %52 %61 %58 %51 %34 %
Количество на дожд3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm
Веројатност за невреме87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %95 %99 %81 %85 %67 %62 %76 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Вторник
21.08.2018
мин 20
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
4Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 20:13 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
05:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %4 %5 %7 %1 %
Атмосферски притисок1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност74 %75 %52 %47 %52 %59 %60 %
Облачност0 %0 %0 %24 %40 %21 %5 %
Среда
22.08.2018
мин 20
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
4Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 20:11 h
Времетраење 13h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %8 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %3 %6 %6 %5 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност62 %67 %75 %52 %49 %54 %52 %81 %
Облачност36 %34 %0 %0 %22 %52 %24 %17 %
Четврток
23.08.2018
мин 21
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 9 %
Ветер
4Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 20:10 h
Времетраење 13h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %9 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %7 %9 %9 %10 %10 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност91 %85 %92 %68 %69 %71 %82 %99 %
Облачност9 %14 %6 %4 %22 %12 %3 %4 %
Петок
24.08.2018
мин 19
27 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 93 %
Ветер
3Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 20:08 h
Времетраење 13h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %24 %25 %41 %56 %42 %32 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.9 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %93 %89 %36 %9 %23 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност99 %95 %99 %79 %77 %77 %81 %99 %
Облачност4 %28 %21 %40 %54 %66 %31 %40 %
Сабота
25.08.2018
мин 21
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 3.1 mm
Веројатност за невреме 87 %
Ветер
4Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 20:06 h
Времетраење 13h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %40 %47 %52 %61 %58 %51 %34 %
Количество на дожд3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm3.1 mm
Веројатност за невреме87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %95 %99 %81 %85 %67 %62 %76 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Недела
26.08.2018
мин 16
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
14Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 20:05 h
Времетраење 13h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.5
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %31 %38 %44 %39 %36 %32 %28 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %70 %81 %68 %59 %47 %36 %42 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Понеделник
27.08.2018
мин 16
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 13h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.53
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %18 %14 %12 %10 %9 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност48 %62 %76 %57 %37 %45 %52 %70 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Вторник
28.08.2018
мин 16
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
3Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 13h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.56
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %5 %8 %10 %8 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %89 %91 %47 %48 %41 %66 %71 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
29.08.2018
мин 18
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
3Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 13h : 21m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %5 %6 %6 %6 %5 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %76 %79 %45 %41 %39 %58 %65 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Четврток
30.08.2018
мин 19
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 11 %
Ветер
3Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 19:58 h
Времетраење 13h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.62
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %3 %2 %6 %10 %13 %16 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %92 %60 %42 %44 %48 %63 %75 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %