648b0bba
Ливерпул
Умерено облачно со дожд вторник, 25 февруари 2020
5℃
Се чувствува: 0 ℃
Изгрејсонце: 07:09
Зајдисонце: 17:41
Времетраење: 632 минути
Фаза на месечината
Влажност: 86.9 %
Ветер: 30 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 02:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
31Km/h
29Km/h
27Km/h
26Km/h
26Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
26Km/h
27Km/h
29Km/h
30Km/h
29Km/h
28Km/h
27Km/h
27Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
27Km/h
26Km/h
26Km/h
27Km/h
27Km/h
29Km/h
30Km/h
32Km/h
33Km/h
35Km/h
37Km/h
35Km/h
33Km/h
30Km/h
27Km/h
24Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
26Km/h
30Km/h
32Km/h
33Km/h
34Km/h
35Km/h
34Km/h
32Km/h
31Km/h
27Km/h
24Km/h
20Km/h
18Km/h
16Km/h
20 %26 %31 %35 %39 %43 %45 %48 %50 %52 %53 %55 %61 %67 %74 %71 %68 %65 %63 %59 %58 %57 %57 %59 %60 %62 %60 %58 %55 %53 %50 %48 %46 %45 %43 %46 %48 %51 %52 %53 %53 %56 %58 %60 %66 %72 %79 %78 %77 %76 %70 %64 %57 %56 %56 %55 %55 %56 %56 %52 %48 %45 %42 %40 %37 %35 %33 %
0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm1.9 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1001 hPa1001 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa998 hPa998 hPa998 hPa996 hPa996 hPa996 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa995 hPa995 hPa995 hPa996 hPa996 hPa996 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa
82 %85 %87 %87 %87 %87 %84 %81 %79 %77 %74 %72 %79 %85 %92 %88 %85 %81 %83 %88 %88 %87 %87 %87 %88 %88 %87 %86 %85 %79 %73 %68 %68 %67 %67 %70 %73 %75 %76 %78 %79 %82 %85 %88 %88 %89 %89 %91 %92 %94 %88 %81 %75 %69 %63 %57 %62 %68 %74 %70 %67 %64 %67 %69 %72 %73 %73 %
35 %35 %41 %41 %41 %91 %91 %91 %53 %53 %53 %96 %96 %96 %90 %90 %90 %95 %95 %84 %84 %84 %85 %85 %85 %87 %87 %87 %61 %61 %61 %31 %31 %31 %49 %49 %49 %80 %80 %80 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %93 %93 %93 %20 %20 %20 %44 %44 %44 %37 %37 %37 %41 %41 %41 %22 %22 %22 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 8.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
33Km/h
27Km/h
24Km/h
26Km/h
30Km/h
27Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %31 %43 %50 %55 %74 %65 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa1000 hPa998 hPa996 hPa994 hPa994 hPa994 hPa
Влажност80 %87 %87 %79 %72 %92 %81 %
Облачност35 %41 %91 %53 %96 %90 %95 %
Среда
26.02.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 6.4 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
37Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
Ветер
28Km/h
26Km/h
27Km/h
32Km/h
37Km/h
30Km/h
21Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %57 %62 %55 %48 %43 %51 %53 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %3 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок995 hPa996 hPa999 hPa1002 hPa1004 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност88 %87 %88 %85 %68 %67 %75 %79 %
Облачност84 %85 %87 %61 %31 %49 %80 %99 %
Четврток
27.02.2020
мин 3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
35Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
14Km/h
17Km/h
23Km/h
32Km/h
35Km/h
31Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд60 %79 %76 %57 %55 %56 %45 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1000 hPa999 hPa1001 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност88 %89 %94 %75 %57 %74 %64 %72 %
Облачност100 %100 %93 %20 %44 %37 %41 %22 %
Петок
28.02.2020
мин 8
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
14Km/h
13Km/h
16Km/h
20Km/h
27Km/h
24Km/h
19Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %27 %45 %55 %59 %68 %84 %92 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1003 hPa998 hPa995 hPa992 hPa
Влажност74 %80 %88 %90 %80 %90 %98 %85 %
Облачност78 %98 %100 %99 %100 %100 %100 %99 %
Сабота
29.02.2020
мин 4
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 9.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
36Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 10h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
24Km/h
30Km/h
31Km/h
24Km/h
31Km/h
36Km/h
30Km/h
38Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %74 %76 %81 %85 %80 %72 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %81 %84 %93 %87 %78 %75 %66 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 8.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 17:41 h
Времетраење 10h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
33Km/h
27Km/h
24Km/h
26Km/h
30Km/h
27Km/h
28Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %31 %43 %50 %55 %74 %65 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1001 hPa1000 hPa998 hPa996 hPa994 hPa994 hPa994 hPa
Влажност80 %87 %87 %79 %72 %92 %81 %
Облачност35 %41 %91 %53 %96 %90 %95 %
Среда
26.02.2020
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 6.4 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
37Km/h
Облачност 58 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 17:43 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
Ветер
28Km/h
26Km/h
27Km/h
32Km/h
37Km/h
30Km/h
21Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %57 %62 %55 %48 %43 %51 %53 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %3 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок995 hPa996 hPa999 hPa1002 hPa1004 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност88 %87 %88 %85 %68 %67 %75 %79 %
Облачност84 %85 %87 %61 %31 %49 %80 %99 %
Четврток
27.02.2020
мин 3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 3.4 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
35Km/h
Облачност 44 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 10h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
14Km/h
17Km/h
23Km/h
32Km/h
35Km/h
31Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд60 %79 %76 %57 %55 %56 %45 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1000 hPa999 hPa1001 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност88 %89 %94 %75 %57 %74 %64 %72 %
Облачност100 %100 %93 %20 %44 %37 %41 %22 %
Петок
28.02.2020
мин 8
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 90 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 10h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
14Km/h
13Km/h
16Km/h
20Km/h
27Km/h
24Km/h
19Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %27 %45 %55 %59 %68 %84 %92 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1003 hPa998 hPa995 hPa992 hPa
Влажност74 %80 %88 %90 %80 %90 %98 %85 %
Облачност78 %98 %100 %99 %100 %100 %100 %99 %
Сабота
29.02.2020
мин 4
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 9.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
36Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 10h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
24Km/h
30Km/h
31Km/h
24Km/h
31Km/h
36Km/h
30Km/h
38Km/h
Веројатност за врнежи од дожд82 %74 %76 %81 %85 %80 %72 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %81 %84 %93 %87 %78 %75 %66 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Недела
01.03.2020
мин 3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
33Km/h
Облачност 35 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 10h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
31Km/h
22Km/h
22Km/h
17Km/h
33Km/h
28Km/h
23Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд45 %39 %38 %46 %59 %64 %70 %55 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %75 %77 %71 %65 %75 %85 %90 %
Облачност35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Понеделник
02.03.2020
мин 3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 17:52 h
Времетраење 10h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
18Km/h
19Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %43 %45 %48 %50 %54 %59 %56 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %99 %100 %88 %74 %73 %72 %76 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Вторник
03.03.2020
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 17:54 h
Времетраење 11h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
Ветер
18Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %55 %57 %60 %63 %64 %66 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %84 %88 %70 %64 %91 %76 %82 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Среда
04.03.2020
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 83 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 17:56 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
16Km/h
17Km/h
18Km/h
21Km/h
23Km/h
24Km/h
24Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %57 %61 %65 %68 %75 %82 %76 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %95 %95 %93 %84 %65 %97 %70 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Четврток
05.03.2020
мин 4
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 1.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 86 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 17:58 h
Времетраење 11h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
24Km/h
23Km/h
21Km/h
25Km/h
29Km/h
26Km/h
24Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %69 %68 %69 %71 %55 %39 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %91 %72 %64 %60 %63 %71 %71 %
Облачност86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %