Лион
Ведро/Сончево понеделник, 5 јуни 2023
23℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 40.9 %
Ветер: 28 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 14:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
23 ℃
Облачно
23 ℃
Облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21Km/h
22Km/h
23Km/h
24Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
12 %13 %10 %7 %4 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa
44 %42 %43 %44 %45 %46 %48 %50 %52 %53 %54 %57 %59 %62 %63 %64 %65 %63 %61 %58 %55 %51 %47 %44 %42 %39 %38 %37 %35 %37 %38 %39 %43 %47 %51 %56 %56 %61 %65 %66 %66 %67 %67 %67 %67 %64 %62 %59 %56 %52 %49 %47 %45 %43 %45 %47 %48 %54 %61 %67 %73 %
95 %95 %93 %93 %93 %76 %76 %76 %37 %37 %37 %4 %4 %4 %2 %2 %2 %53 %53 %53 %10 %10 %10 %12 %12 %12 %39 %39 %39 %3 %3 %3 %0 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %15 %15 %15 %13 %13 %13 %11 %11 %11 %90 %90 %90 %25 %25 %25 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
04.07.2020
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 21:33 h
Времетраење 15h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
13Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност62 %65 %58 %47 %39 %35 %39 %51 %
Облачност4 %2 %53 %10 %12 %39 %3 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 17
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
12Km/h
16Km/h
15Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност65 %67 %67 %59 %49 %43 %48 %67 %
Облачност3 %15 %13 %11 %90 %25 %0 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 14
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
13Km/h
15Km/h
20Km/h
24Km/h
23Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %17 %11 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност85 %79 %75 %57 %52 %40 %41 %41 %
Облачност1 %21 %15 %100 %84 %39 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 14
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 15h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
13Km/h
20Km/h
22Km/h
24Km/h
27Km/h
22Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност53 %56 %55 %41 %31 %29 %33 %38 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 15h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
9Km/h
14Km/h
12Km/h
15Km/h
16Km/h
15Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност48 %52 %52 %44 %32 %29 %32 %41 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Петок
03.07.2020
мин 15
24 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 21:33 h
Времетраење 15h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
22Km/h
24Km/h
21Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност42 %45 %50 %54 %
Облачност95 %93 %76 %37 %
Сабота
04.07.2020
мин 17
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 21:33 h
Времетраење 15h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
13Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност62 %65 %58 %47 %39 %35 %39 %51 %
Облачност4 %2 %53 %10 %12 %39 %3 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 17
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
12Km/h
16Km/h
15Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност65 %67 %67 %59 %49 %43 %48 %67 %
Облачност3 %15 %13 %11 %90 %25 %0 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 14
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Облачно
25 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
13Km/h
15Km/h
20Km/h
24Km/h
23Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %17 %11 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност85 %79 %75 %57 %52 %40 %41 %41 %
Облачност1 %21 %15 %100 %84 %39 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 14
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 15h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
13Km/h
20Km/h
22Km/h
24Km/h
27Km/h
22Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност53 %56 %55 %41 %31 %29 %33 %38 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 15h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
9Km/h
14Km/h
12Km/h
15Km/h
16Km/h
15Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност48 %52 %52 %44 %32 %29 %32 %41 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Четврток
09.07.2020
мин 18
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:00 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 15h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %7 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност57 %55 %53 %42 %30 %30 %30 %41 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
10.07.2020
мин 22
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:01 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 15h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %6 %8 %11 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност52 %53 %53 %41 %29 %40 %33 %65 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Сабота
11.07.2020
мин 18
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
22Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:02 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
18Km/h
18Km/h
19Km/h
22Km/h
20Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %11 %14 %15 %16 %19 %22 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност47 %81 %54 %56 %53 %42 %53 %60 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Недела
12.07.2020
мин 14
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
23Km/h
Облачност 22 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:03 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
14Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
23Km/h
23Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %13 %10 %11 %13 %21 %28 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност55 %86 %53 %51 %33 %38 %30 %53 %
Облачност22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %