Лил
Умерено облачно понеделник, 5 јуни 2023
21℃
Се чувствува: 21 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 46.2 %
Ветер: 28 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 14:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
24Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
26Km/h
25Km/h
22Km/h
18Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
24Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
25Km/h
24Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
28Km/h
25Km/h
23Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
21Km/h
23Km/h
24Km/h
26Km/h
28Km/h
30Km/h
31Km/h
32Km/h
32Km/h
32Km/h
32Km/h
32Km/h
33Km/h
34Km/h
35Km/h
32Km/h
28Km/h
24Km/h
22Km/h
6 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %9 %14 %19 %34 %50 %65 %69 %73 %77 %65 %54 %42 %41 %41 %40 %51 %61 %72 %67 %62 %57 %50 %42 %35 %36 %36 %37 %38 %38 %38 %38 %35 %33 %30 %29 %28 %26 %29 %32 %34 %32 %29 %26 %19 %12 %5 %4 %3 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
59 %54 %52 %49 %47 %50 %52 %54 %59 %64 %69 %72 %75 %78 %82 %85 %89 %88 %86 %85 %84 %84 %84 %81 %77 %74 %74 %74 %74 %75 %76 %77 %79 %81 %83 %85 %85 %86 %87 %88 %89 %90 %89 %87 %85 %85 %86 %86 %82 %79 %75 %69 %63 %57 %58 %59 %60 %64 %69 %73 %74 %
41 %41 %42 %42 %42 %67 %67 %67 %55 %55 %55 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %86 %86 %86 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %3 %
Сабота
04.07.2020
мин 17
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 22:02 h
Времетраење 16h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно
Ветер
13Km/h
15Km/h
19Km/h
24Km/h
26Km/h
24Km/h
28Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %65 %77 %42 %40 %72 %57 %35 %
Количество на дожд0.0 mm1.6 mm0.8 mm0.1 mm0.1 mm0.8 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност78 %89 %85 %84 %74 %74 %77 %83 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %
Недела
05.07.2020
мин 13
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 22:01 h
Времетраење 16h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
20Km/h
20Km/h
24Km/h
30Km/h
32Km/h
32Km/h
35Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %38 %30 %26 %34 %26 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност87 %90 %85 %86 %75 %57 %60 %73 %
Облачност100 %100 %99 %100 %100 %86 %1 %3 %
Понеделник
06.07.2020
мин 11
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 22:00 h
Времетраење 16h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
16Km/h
24Km/h
27Km/h
25Km/h
23Km/h
19Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %19 %18 %17 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност77 %78 %75 %59 %49 %45 %58 %76 %
Облачност0 %1 %0 %79 %99 %66 %58 %19 %
Вторник
07.07.2020
мин 11
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 22:00 h
Времетраење 16h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
8Km/h
15Km/h
16Km/h
19Km/h
17Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %32 %25 %15 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност88 %90 %88 %65 %54 %55 %45 %72 %
Облачност0 %6 %24 %48 %96 %91 %48 %2 %
Среда
08.07.2020
мин 16
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 21:59 h
Времетраење 16h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
6Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %10 %11 %6 %11 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %95 %84 %50 %42 %37 %41 %58 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Петок
03.07.2020
мин 14
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 22:02 h
Времетраење 16h : 21m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
26Km/h
26Km/h
25Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %2 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност54 %47 %54 %69 %
Облачност41 %42 %67 %55 %
Сабота
04.07.2020
мин 17
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 22:02 h
Времетраење 16h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно
Ветер
13Km/h
15Km/h
19Km/h
24Km/h
26Km/h
24Km/h
28Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд19 %65 %77 %42 %40 %72 %57 %35 %
Количество на дожд0.0 mm1.6 mm0.8 mm0.1 mm0.1 mm0.8 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност78 %89 %85 %84 %74 %74 %77 %83 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %
Недела
05.07.2020
мин 13
21 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 94 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 05:42 h
Зајдисонце 22:01 h
Времетраење 16h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
20Km/h
20Km/h
24Km/h
30Km/h
32Km/h
32Km/h
35Km/h
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %38 %30 %26 %34 %26 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност87 %90 %85 %86 %75 %57 %60 %73 %
Облачност100 %100 %99 %100 %100 %86 %1 %3 %
Понеделник
06.07.2020
мин 11
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 56 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:43 h
Зајдисонце 22:00 h
Времетраење 16h : 17m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
16Km/h
16Km/h
24Km/h
27Km/h
25Km/h
23Km/h
19Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %19 %18 %17 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност77 %78 %75 %59 %49 %45 %58 %76 %
Облачност0 %1 %0 %79 %99 %66 %58 %19 %
Вторник
07.07.2020
мин 11
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:44 h
Зајдисонце 22:00 h
Времетраење 16h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
8Km/h
15Km/h
16Km/h
19Km/h
17Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %32 %25 %15 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa
Влажност88 %90 %88 %65 %54 %55 %45 %72 %
Облачност0 %6 %24 %48 %96 %91 %48 %2 %
Среда
08.07.2020
мин 16
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:45 h
Зајдисонце 21:59 h
Времетраење 16h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
6Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %10 %11 %6 %11 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %95 %84 %50 %42 %37 %41 %58 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Четврток
09.07.2020
мин 16
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:46 h
Зајдисонце 21:59 h
Времетраење 16h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
13Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %17 %22 %26 %31 %23 %14 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %74 %88 %73 %58 %56 %53 %74 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Петок
10.07.2020
мин 14
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:47 h
Зајдисонце 21:58 h
Времетраење 16h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
7Km/h
11Km/h
14Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %13 %18 %21 %23 %21 %19 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %93 %91 %73 %54 %49 %44 %57 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Сабота
11.07.2020
мин 13
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
25Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:48 h
Зајдисонце 21:57 h
Времетраење 16h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
9Km/h
14Km/h
19Km/h
25Km/h
25Km/h
26Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %13 %16 %20 %23 %20 %18 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %80 %85 %64 %56 %47 %56 %72 %
Облачност52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %52 %
Недела
12.07.2020
мин 13
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
18Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:49 h
Зајдисонце 21:56 h
Времетраење 16h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
4Km/h
11Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %7 %14 %22 %19 %16 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %84 %70 %83 %50 %46 %48 %61 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %