9abb0ec0
Леверкузен
Облачно петок, 21 февруари 2020
8℃
Се чувствува: 5 ℃
Изгрејсонце: 07:34
Зајдисонце: 17:58
Времетраење: 624 минути
Фаза на месечината
Влажност: 62.6 %
Ветер: 22 km/h
Видливост 40 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 18:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
19:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
8 ℃
Облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
20Km/h
22Km/h
23Km/h
24Km/h
26Km/h
27Km/h
24Km/h
21Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
21Km/h
27Km/h
33Km/h
35Km/h
36Km/h
37Km/h
32Km/h
27Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %7 %12 %18 %32 %46 %60 %55 %51 %46 %60 %74 %89 %91 %94 %96 %94 %91 %91 %88 %81 %74 %66 %76 %87 %97 %98 %98 %99 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %97 %96 %95 %85 %75 %65 %54 %43 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm2.3 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm4.8 mm0.0 mm0.0 mm8.8 mm0.0 mm0.0 mm3.3 mm0.0 mm0.0 mm4.1 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa
61 %62 %64 %65 %68 %72 %75 %76 %77 %79 %78 %77 %77 %72 %67 %61 %64 %67 %69 %71 %73 %75 %76 %76 %77 %81 %85 %89 %87 %86 %86 %84 %82 %81 %79 %80 %82 %83 %84 %86 %87 %86 %85 %85 %85 %86 %87 %87 %87 %88 %88 %89 %89 %91 %93 %
95 %95 %56 %56 %56 %22 %22 %22 %47 %47 %47 %21 %21 %21 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %88 %88 %88 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %69 %69 %69 %69 %
Сабота
22.02.2020
мин 8
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 5.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:32 h
Зајдисонце 18:00 h
Времетраење 10h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
13Km/h
15Km/h
14Km/h
18Km/h
23Km/h
27Km/h
19Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %1 %18 %60 %46 %89 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1023 hPa1022 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност75 %79 %77 %61 %69 %75 %77 %89 %
Облачност22 %47 %21 %98 %100 %100 %100 %100 %
Недела
23.02.2020
мин 2
14 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 22.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
36Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:30 h
Зајдисонце 18:01 h
Времетраење 10h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
22Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
33Km/h
37Km/h
22Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд88 %66 %97 %99 %98 %98 %95 %65 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1020 hPa1017 hPa1013 hPa1013 hPa1018 hPa1022 hPa
Влажност84 %79 %83 %87 %85 %87 %88 %89 %
Облачност88 %99 %100 %100 %100 %99 %100 %69 %
Понеделник
24.02.2020
мин 8
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:28 h
Зајдисонце 18:03 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
Ветер
13Km/h
12Km/h
12Km/h
15Km/h
20Km/h
21Km/h
15Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %25 %38 %61 %74 %62 %65 %79 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1025 hPa1024 hPa1021 hPa1016 hPa1013 hPa1012 hPa1010 hPa
Влажност94 %93 %91 %86 %83 %75 %76 %76 %
Облачност8 %70 %100 %100 %100 %100 %98 %100 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 9.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:25 h
Зајдисонце 18:05 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
20Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
23Km/h
22Km/h
15Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %87 %89 %64 %70 %73 %69 %75 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1000 hPa998 hPa997 hPa
Влажност84 %86 %88 %77 %53 %56 %80 %83 %
Облачност100 %100 %100 %94 %23 %96 %95 %87 %
Среда
26.02.2020
мин -1
5 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 18:07 h
Времетраење 10h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
25Km/h
27Km/h
21Km/h
28Km/h
29Km/h
29Km/h
19Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд85 %77 %80 %80 %94 %96 %78 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %85 %83 %73 %57 %66 %77 %88 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Петок
21.02.2020
мин 3
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:34 h
Зајдисонце 17:58 h
Времетраење 10h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.93
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
23Km/h
22Km/h
14Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa
Влажност56 %58 %61 %65 %
Облачност61 %96 %95 %56 %
Сабота
22.02.2020
мин 8
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 5.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
26Km/h
Облачност 82 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:32 h
Зајдисонце 18:00 h
Времетраење 10h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
13Km/h
15Km/h
14Km/h
18Km/h
23Km/h
27Km/h
19Km/h
22Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %1 %18 %60 %46 %89 %96 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1023 hPa1022 hPa1023 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност75 %79 %77 %61 %69 %75 %77 %89 %
Облачност22 %47 %21 %98 %100 %100 %100 %100 %
Недела
23.02.2020
мин 2
14 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 22.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
36Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:30 h
Зајдисонце 18:01 h
Времетраење 10h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
12 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
22Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
33Km/h
37Km/h
22Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд88 %66 %97 %99 %98 %98 %95 %65 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1020 hPa1017 hPa1013 hPa1013 hPa1018 hPa1022 hPa
Влажност84 %79 %83 %87 %85 %87 %88 %89 %
Облачност88 %99 %100 %100 %100 %99 %100 %69 %
Понеделник
24.02.2020
мин 8
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 3.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 07:28 h
Зајдисонце 18:03 h
Времетраење 10h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
Ветер
13Km/h
12Km/h
12Km/h
15Km/h
20Km/h
21Km/h
15Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %25 %38 %61 %74 %62 %65 %79 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1025 hPa1024 hPa1021 hPa1016 hPa1013 hPa1012 hPa1010 hPa
Влажност94 %93 %91 %86 %83 %75 %76 %76 %
Облачност8 %70 %100 %100 %100 %100 %98 %100 %
Вторник
25.02.2020
мин 2
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 9.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:25 h
Зајдисонце 18:05 h
Времетраење 10h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
20Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
23Km/h
22Km/h
15Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %87 %89 %64 %70 %73 %69 %75 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1000 hPa998 hPa997 hPa
Влажност84 %86 %88 %77 %53 %56 %80 %83 %
Облачност100 %100 %100 %94 %23 %96 %95 %87 %
Среда
26.02.2020
мин -1
5 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:23 h
Зајдисонце 18:07 h
Времетраење 10h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
25Km/h
27Km/h
21Km/h
28Km/h
29Km/h
29Km/h
19Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд85 %77 %80 %80 %94 %96 %78 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %85 %83 %73 %57 %66 %77 %88 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Четврток
27.02.2020
мин 5
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:21 h
Зајдисонце 18:08 h
Времетраење 10h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
18Km/h
15Km/h
12Km/h
17Km/h
22Km/h
20Km/h
18Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %57 %63 %65 %67 %71 %75 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %93 %90 %67 %44 %58 %73 %79 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Петок
28.02.2020
мин 5
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 4.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
22Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:19 h
Зајдисонце 18:10 h
Времетраење 10h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
17Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
22Km/h
16Km/h
9Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %78 %86 %90 %94 %90 %86 %82 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %82 %80 %81 %82 %84 %86 %77 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Сабота
29.02.2020
мин 2
6 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 2.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
24Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:17 h
Зајдисонце 18:12 h
Времетраење 10h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
Ветер
14Km/h
15Km/h
17Km/h
21Km/h
24Km/h
21Km/h
17Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %73 %70 %69 %69 %67 %66 %62 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %86 %90 %70 %80 %60 %78 %74 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Недела
01.03.2020
мин 1
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
27Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 18:14 h
Времетраење 10h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
21Km/h
21Km/h
19Km/h
23Km/h
27Km/h
25Km/h
23Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд58 %62 %66 %65 %63 %64 %65 %56 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %75 %82 %81 %54 %74 %61 %70 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %