Кратово
Облачно понеделник, 6 декември 2021
10℃
Се чувствува: 10 ℃
Изгрејсонце: 06:44
Зајдисонце: 15:59
Времетраење: 555 минути
Влажност: 63.5 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 04:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Облачно
-1 ℃
Облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
65 %71 %76 %82 %85 %88 %91 %93 %96 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %97 %95 %93 %91 %88 %86 %85 %85 %85 %86 %87 %88 %85 %83 %80 %79 %78 %77 %77 %77 %77 %72 %68 %68 %63 %52 %41 %30 %23 %15 %7 %5 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm3.4 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm2.6 mm0.0 mm0.0 mm4.9 mm0.0 mm0.0 mm6.1 mm0.0 mm0.0 mm5.2 mm0.0 mm0.0 mm2.8 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
87 %91 %93 %93 %93 %94 %94 %94 %93 %92 %94 %95 %96 %96 %97 %96 %95 %95 %95 %95 %96 %98 %97 %95 %95 %93 %92 %89 %84 %80 %75 %73 %72 %76 %80 %81 %82 %82 %81 %80 %79 %78 %78 %78 %77 %76 %76 %78 %78 %80 %77 %71 %66 %65 %63 %63 %62 %63 %72 %70 %68 %61 %55 %54 %56 %56 %57 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %97 %97 %97 %90 %90 %90 %35 %35 %35 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %15 %15 %15 %15 %
Понеделник
06.12.2021
мин 1
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 25.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
13Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %65 %82 %91 %98 %98 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност84 %87 %93 %94 %92 %96 %96 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -3
3 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 9.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
1 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %93 %86 %85 %88 %80 %77 %77 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност95 %98 %95 %89 %75 %76 %82 %80 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
08.12.2021
мин -2
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Облачно
-3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд63 %30 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност78 %76 %80 %66 %63 %72 %61 %56 %
Облачност99 %97 %90 %35 %0 %0 %1 %15 %
Четврток
09.12.2021
мин 4
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
9Km/h
9Km/h
14Km/h
17Km/h
17Km/h
19Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %5 %13 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa
Влажност55 %51 %50 %50 %63 %72 %80 %81 %
Облачност8 %2 %32 %28 %99 %100 %100 %97 %
Петок
10.12.2021
мин 2
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 6.3 mm
Веројатност за невреме 26 %
Ветер
11Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
13Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %66 %64 %55 %62 %50 %35 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %95 %95 %82 %88 %91 %87 %86 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Понеделник
06.12.2021
мин 1
9 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 25.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
13Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %65 %82 %91 %98 %98 %98 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1005 hPa1006 hPa1004 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa
Влажност84 %87 %93 %94 %92 %96 %96 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -3
3 макс
Умерено облачно со снег
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 9.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
1 ℃
Умерено облачно со дожд
1 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
14Km/h
15Km/h
14Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %93 %86 %85 %88 %80 %77 %77 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност95 %98 %95 %89 %75 %76 %82 %80 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
08.12.2021
мин -2
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Облачно
-3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
15Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд63 %30 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност78 %76 %80 %66 %63 %72 %61 %56 %
Облачност99 %97 %90 %35 %0 %0 %1 %15 %
Четврток
09.12.2021
мин 4
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
9Km/h
9Km/h
14Km/h
17Km/h
17Km/h
19Km/h
20Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %5 %13 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa
Влажност55 %51 %50 %50 %63 %72 %80 %81 %
Облачност8 %2 %32 %28 %99 %100 %100 %97 %
Петок
10.12.2021
мин 2
8 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 80 %
Количество на дожд 6.3 mm
Веројатност за невреме 26 %
Ветер
11Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
13Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд50 %66 %64 %55 %62 %50 %35 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %95 %95 %82 %88 %91 %87 %86 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Сабота
11.12.2021
мин 5
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 63 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
7Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %35 %40 %40 %47 %54 %61 %68 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %73 %68 %57 %62 %64 %65 %74 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Недела
12.12.2021
мин 3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 4.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
Ветер
7Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд75 %75 %75 %73 %71 %72 %73 %70 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %80 %77 %83 %89 %86 %84 %88 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
13.12.2021
мин 1
6 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
10Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд66 %65 %65 %57 %50 %48 %47 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %91 %91 %79 %82 %84 %82 %95 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
14.12.2021
мин 2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
6Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:51 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %32 %28 %24 %19 %17 %14 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %75 %92 %81 %85 %72 %88 %92 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Среда
15.12.2021
мин 2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %16 %17 %16 %15 %11 %7 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %90 %97 %76 %80 %70 %75 %76 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %