Кичево
Претежно сончево сабота, 15 јуни 2024
29℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 40 %
Ветер: 2 km/h
Видливост km
Измерено во: 13:00Z h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСаботаНеделаПонеделникВторникСредаЧетвртокПетокСабота
18:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:0024:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
0 ℃
Облачно со дожд и снег
0 ℃
Облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд
0 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
11Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
0Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
% % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % % %
0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.07 mm0.27 mm0.15 mm0.06 mm0.03 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
n/a hPan/a hPa1019.82 hPa1019.49 hPa1020.47 hPa1020.59 hPa1019.25 hPa1020.67 hPa1022.82 hPa1024.75 hPa1025.62 hPa1025.27 hPa1025.78 hPa1025.36 hPa1021.16 hPa1020.56 hPa1021.38 hPa1021.17 hPa1019.41 hPa1017.92 hPa1018.16 hPa1017.5 hPa1014.93 hPa1015.38 hPa1016.77 hPa1016.89 hPa1015.92 hPa1013.6 hPa1012.13 hPa1011.52 hPa1009.68 hPa1009.55 hPa1009.24 hPa1009.54 hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
n/a %n/a %81 %82 %81 %33 %34 %48 %69 %72 %74 %76 %74 %36 %23 %32 %39 %43 %53 %62 %70 %37 %31 %57 %88 %88 %89 %91 %93 %79 %88 %98 %98 %99 %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
78 %78 %0 %24 %1 %0 %1 %0 %0 %0 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %10 %0 %0 %15 %7 %32 %100 %99 %100 %100 %100 %98 %93 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Петок
12.01.2024
мин -4
2 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 9h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
11Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019.82 hPa1019.49 hPa1020.47 hPa1020.59 hPa1019.25 hPa1020.67 hPa1022.82 hPa1024.75 hPa
Влажност81 %82 %81 %33 %34 %48 %69 %72 %
Облачност0 %24 %1 %0 %1 %0 %0 %0 %
Сабота
13.01.2024
мин -5
1 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 16:28 h
Времетраење 9h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025.62 hPa1025.27 hPa1025.78 hPa1025.36 hPa1021.16 hPa1020.56 hPa1021.38 hPa1021.17 hPa
Влажност74 %76 %74 %36 %23 %32 %39 %43 %
Облачност1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
14.01.2024
мин -5
5 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 16:29 h
Времетраење 9h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019.41 hPa1017.92 hPa1018.16 hPa1017.5 hPa1014.93 hPa1015.38 hPa1016.77 hPa1016.89 hPa
Влажност53 %62 %70 %37 %31 %57 %88 %88 %
Облачност0 %0 %5 %10 %0 %0 %15 %7 %
Понеделник
15.01.2024
мин -3
3 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 1.77 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:30 h
Времетраење 9h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
0 ℃
Облачно со дожд и снег
0 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.07 mm0.27 mm0.15 mm0.06 mm0.03 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015.92 hPa1013.6 hPa1012.13 hPa1011.52 hPa1009.68 hPa1009.55 hPa1009.24 hPa1009.54 hPa
Влажност89 %91 %93 %79 %88 %98 %98 %99 %
Облачност32 %100 %99 %100 %100 %100 %98 %93 %
Вторник
16.01.2024
мин 0
2 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.84 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:32 h
Времетраење 9h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд
0 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Четврток
11.01.2024
мин -2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 78 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:02 h
Зајдисонце 16:26 h
Времетраење 9h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
12:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност78 %78 %78 %78 %
Петок
12.01.2024
мин -4
2 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 16:27 h
Времетраење 9h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
11Km/h
11Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019.82 hPa1019.49 hPa1020.47 hPa1020.59 hPa1019.25 hPa1020.67 hPa1022.82 hPa1024.75 hPa
Влажност81 %82 %81 %33 %34 %48 %69 %72 %
Облачност0 %24 %1 %0 %1 %0 %0 %0 %
Сабота
13.01.2024
мин -5
1 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 16:28 h
Времетраење 9h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025.62 hPa1025.27 hPa1025.78 hPa1025.36 hPa1021.16 hPa1020.56 hPa1021.38 hPa1021.17 hPa
Влажност74 %76 %74 %36 %23 %32 %39 %43 %
Облачност1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
14.01.2024
мин -5
5 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:01 h
Зајдисонце 16:29 h
Времетраење 9h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019.41 hPa1017.92 hPa1018.16 hPa1017.5 hPa1014.93 hPa1015.38 hPa1016.77 hPa1016.89 hPa
Влажност53 %62 %70 %37 %31 %57 %88 %88 %
Облачност0 %0 %5 %10 %0 %0 %15 %7 %
Понеделник
15.01.2024
мин -3
3 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 1.77 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:30 h
Времетраење 9h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
0 ℃
Облачно со дожд и снег
0 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0.07 mm0.27 mm0.15 mm0.06 mm0.03 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015.92 hPa1013.6 hPa1012.13 hPa1011.52 hPa1009.68 hPa1009.55 hPa1009.24 hPa1009.54 hPa
Влажност89 %91 %93 %79 %88 %98 %98 %99 %
Облачност32 %100 %99 %100 %100 %100 %98 %93 %
Вторник
16.01.2024
мин 0
2 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.84 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:32 h
Времетраење 9h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
1 ℃
Облачно со дожд
0 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm0.84 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Среда
17.01.2024
мин 1
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.04 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 61 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 16:33 h
Времетраење 9h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0.04 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm0.04 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Четврток
18.01.2024
мин 1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 16:34 h
Времетраење 9h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %
Петок
19.01.2024
мин 2
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.12 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 74 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 9h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm0.12 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Сабота
20.01.2024
мин 1
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 78 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 9h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
24:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд % % % % % % % %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажностn/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %n/a %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %