63970bbc
Катанија
Умерено облачно со дожд и грмотевици вторник, 21 август 2018
19℃
Се чувствува: 20 ℃
Изгрејсонце: 06:20
Зајдисонце: 19:44
Времетраење: 804 минути
Фаза на месечината
Влажност: 100 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 19 ℃
Измерено во: 05:50 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
8 %10 %17 %23 %29 %33 %36 %40 %46 %51 %57 %54 %51 %48 %42 %35 %29 %32 %35 %38 %40 %42 %44 %50 %56 %61 %65 %68 %72 %72 %72 %73 %69 %65 %60 %53 %46 %39 %32 %26 %20 %21 %21 %23 %24 %26 %28 %40 %51 %65 %56 %23 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.8 mm0.1 mm0.0 mm
41 %41 %71 %71 %71 %74 %74 %74 %76 %76 %76 %46 %46 %46 %74 %74 %74 %64 %64 %64 %53 %53 %53 %55 %55 %55 %51 %51 %51 %56 %56 %56 %44 %44 %44 %17 %17 %17 %31 %31 %31 %31 %55 %55 %55 %30 %5 %39 %73 %67 %9 %6 %
1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
89 %86 %83 %79 %75 %75 %74 %74 %76 %78 %79 %80 %80 %81 %83 %85 %87 %92 %97 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %98 %93 %88 %83 %84 %84 %85 %84 %83 %82 %82 %82 %82 %85 %87 %90 %93 %93 %97 %99 %99 %92 %69 %71 %70 %78 %81 %
35 %35 %44 %44 %44 %52 %52 %52 %81 %81 %81 %39 %39 %39 %59 %59 %59 %71 %71 %71 %75 %75 %75 %98 %98 %98 %48 %48 %48 %80 %80 %80 %50 %50 %50 %24 %24 %24 %23 %23 %23 %23 %35 %35 %35 %30 %25 %34 %57 %48 %25 %11 %
Вторник
21.08.2018
мин 20
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 76 %
Ветер
4Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 19:44 h
Времетраење 13h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %10 %29 %40 %57 %48 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.4 mm0.4 mm0.2 mm0.4 mm
Веројатност за невреме4 %3 %41 %71 %74 %76 %46 %74 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност94 %95 %86 %75 %74 %79 %81 %87 %
Облачност10 %14 %35 %44 %52 %81 %39 %59 %
Среда
22.08.2018
мин 19
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 6.0 mm
Веројатност за невреме 56 %
Ветер
5Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 19:43 h
Времетраење 13h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %44 %61 %72 %73 %60 %39 %20 %
Количество на дожд1.3 mm0.7 mm2.0 mm1.6 mm0.4 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме64 %53 %55 %51 %56 %44 %17 %31 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност99 %99 %98 %83 %85 %82 %82 %90 %
Облачност71 %75 %98 %48 %80 %50 %24 %23 %
Четврток
23.08.2018
мин 19
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 73 %
Ветер
3Km/h
Облачност 39 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 19:42 h
Времетраење 13h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %26 %28 %40 %51 %65 %56 %23 %
Количество на дожд0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.8 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме55 %30 %5 %39 %73 %67 %9 %6 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност99 %99 %92 %69 %71 %70 %78 %81 %
Облачност35 %30 %25 %34 %57 %48 %25 %11 %
Петок
24.08.2018
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 47 %
Ветер
4Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 19:40 h
Времетраење 13h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %17 %15 %23 %46 %81 %61 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.5 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме17 %0 %0 %0 %30 %47 %22 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност89 %96 %83 %53 %65 %70 %75 %83 %
Облачност15 %18 %17 %37 %41 %44 %10 %16 %
Сабота
25.08.2018
мин 18
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 19:39 h
Времетраење 13h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %10 %9 %10 %33 %46 %17 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %92 %77 %49 %49 %53 %69 %84 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Вторник
21.08.2018
мин 20
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 58 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 76 %
Ветер
4Km/h
Облачност 49 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 19:44 h
Времетраење 13h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %10 %29 %40 %57 %48 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.4 mm0.4 mm0.2 mm0.4 mm
Веројатност за невреме4 %3 %41 %71 %74 %76 %46 %74 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност94 %95 %86 %75 %74 %79 %81 %87 %
Облачност10 %14 %35 %44 %52 %81 %39 %59 %
Среда
22.08.2018
мин 19
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 89 %
Количество на дожд 6.0 mm
Веројатност за невреме 56 %
Ветер
5Km/h
Облачност 69 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 19:43 h
Времетраење 13h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %44 %61 %72 %73 %60 %39 %20 %
Количество на дожд1.3 mm0.7 mm2.0 mm1.6 mm0.4 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме64 %53 %55 %51 %56 %44 %17 %31 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност99 %99 %98 %83 %85 %82 %82 %90 %
Облачност71 %75 %98 %48 %80 %50 %24 %23 %
Четврток
23.08.2018
мин 19
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 73 %
Количество на дожд 2.5 mm
Веројатност за невреме 73 %
Ветер
3Km/h
Облачност 39 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 19:42 h
Времетраење 13h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %26 %28 %40 %51 %65 %56 %23 %
Количество на дожд0.2 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.3 mm0.8 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме55 %30 %5 %39 %73 %67 %9 %6 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност99 %99 %92 %69 %71 %70 %78 %81 %
Облачност35 %30 %25 %34 %57 %48 %25 %11 %
Петок
24.08.2018
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 82 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 47 %
Ветер
4Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 19:40 h
Времетраење 13h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %17 %15 %23 %46 %81 %61 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.5 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме17 %0 %0 %0 %30 %47 %22 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa
Влажност89 %96 %83 %53 %65 %70 %75 %83 %
Облачност15 %18 %17 %37 %41 %44 %10 %16 %
Сабота
25.08.2018
мин 18
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 19:39 h
Времетраење 13h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %10 %9 %10 %33 %46 %17 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %92 %77 %49 %49 %53 %69 %84 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Недела
26.08.2018
мин 19
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
5Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 19:38 h
Времетраење 13h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.5
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %6 %7 %7 %12 %18 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %76 %68 %39 %36 %52 %67 %78 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Понеделник
27.08.2018
мин 18
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 19:36 h
Времетраење 13h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.53
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %11 %12 %24 %36 %37 %39 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %82 %77 %61 %46 %53 %60 %63 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Вторник
28.08.2018
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 18 %
Ветер
2Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 19:35 h
Времетраење 13h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.56
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %17 %10 %17 %23 %24 %26 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %63 %59 %51 %41 %52 %59 %73 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Среда
29.08.2018
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 21 %
Ветер
2Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 19:33 h
Времетраење 13h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %12 %11 %20 %29 %26 %22 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %84 %63 %38 %34 %42 %58 %86 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Четврток
30.08.2018
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
2Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 19:32 h
Времетраење 13h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.62
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %6 %2 %13 %25 %28 %30 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %87 %68 %47 %42 %49 %69 %79 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %