38eb08a8
Хетафе
Претежно сончево среда, 23 јануари 2019
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Изгрејсонце: 08:31
Зајдисонце: 18:22
Времетраење: 591 минути
Фаза на месечината
Влажност: 62 %
Ветер: null km/h
Видливост 30 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 10:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
12:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
9 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
29 %30 %31 %32 %33 %32 %31 %29 %26 %23 %19 %17 %15 %13 %12 %11 %11 %9 %7 %5 %6 %6 %6 %7 %7 %8 %9 %10 %12 %9 %7 %4 %4 %4 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1009 hPa1009 hPa1009 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1020 hPa1022 hPa
77 %72 %70 %67 %65 %66 %67 %68 %66 %63 %60 %62 %63 %64 %65 %67 %68 %69 %69 %70 %71 %72 %73 %69 %65 %61 %60 %59 %58 %59 %61 %63 %64 %66 %68 %69 %71 %71 %73 %75 %78 %72 %52 %46 %55 %63 %
100 %100 %100 %95 %95 %95 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %82 %82 %82 %92 %92 %92 %80 %80 %80 %100 %100 %100 %98 %98 %98 %74 %74 %74 %62 %62 %62 %62 %12 %12 %45 %73 %17 %47 %12 %11 %5 %
Среда
23.01.2019
мин 8
14 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:31 h
Зајдисонце 18:22 h
Времетраење 9h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %21 %26 %30 %33 %29 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa
Влажност79 %83 %86 %72 %65 %68 %60 %
Облачност78 %87 %100 %100 %95 %99 %100 %
Четврток
24.01.2019
мин 7
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:31 h
Зајдисонце 18:23 h
Времетраење 9h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %11 %5 %6 %8 %12 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност64 %68 %70 %73 %61 %58 %63 %68 %
Облачност99 %82 %92 %80 %100 %98 %74 %62 %
Петок
25.01.2019
мин 1
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:30 h
Зајдисонце 18:24 h
Времетраење 9h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност73 %75 %78 %72 %52 %46 %55 %63 %
Облачност12 %45 %73 %17 %47 %12 %11 %5 %
Сабота
26.01.2019
мин 5
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:25 h
Времетраење 9h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1022 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност75 %81 %86 %79 %53 %46 %56 %65 %
Облачност2 %1 %0 %0 %48 %67 %1 %28 %
Недела
27.01.2019
мин 4
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:28 h
Зајдисонце 18:27 h
Времетраење 9h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %3 %11 %17 %8 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %65 %71 %71 %44 %40 %45 %51 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Среда
23.01.2019
мин 8
14 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 96 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:31 h
Зајдисонце 18:22 h
Времетраење 9h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %21 %26 %30 %33 %29 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa
Влажност79 %83 %86 %72 %65 %68 %60 %
Облачност78 %87 %100 %100 %95 %99 %100 %
Четврток
24.01.2019
мин 7
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 91 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:31 h
Зајдисонце 18:23 h
Времетраење 9h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.63
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %11 %5 %6 %8 %12 %4 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност64 %68 %70 %73 %61 %58 %63 %68 %
Облачност99 %82 %92 %80 %100 %98 %74 %62 %
Петок
25.01.2019
мин 1
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:30 h
Зајдисонце 18:24 h
Времетраење 9h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.66
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1018 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност73 %75 %78 %72 %52 %46 %55 %63 %
Облачност12 %45 %73 %17 %47 %12 %11 %5 %
Сабота
26.01.2019
мин 5
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:29 h
Зајдисонце 18:25 h
Времетраење 9h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1022 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност75 %81 %86 %79 %53 %46 %56 %65 %
Облачност2 %1 %0 %0 %48 %67 %1 %28 %
Недела
27.01.2019
мин 4
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:28 h
Зајдисонце 18:27 h
Времетраење 9h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %3 %11 %17 %8 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %65 %71 %71 %44 %40 %45 %51 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Понеделник
28.01.2019
мин 2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 60 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:28 h
Зајдисонце 18:28 h
Времетраење 10h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.77
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %6 %3 %7 %5 %10 %16 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност53 %54 %55 %56 %38 %39 %40 %51 %
Облачност60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %60 %
Вторник
29.01.2019
мин -1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:27 h
Зајдисонце 18:29 h
Времетраење 10h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %6 %5 %4 %6 %8 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %68 %74 %57 %41 %42 %43 %57 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %
Среда
30.01.2019
мин -1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 18:30 h
Времетраење 10h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %9 %7 %6 %5 %8 %11 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %73 %75 %80 %45 %48 %49 %87 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Четврток
31.01.2019
мин -1
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 18:31 h
Времетраење 10h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %19 %23 %20 %16 %21 %26 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %94 %86 %85 %52 %53 %48 %88 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Петок
01.02.2019
мин 0
12 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 74 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 18:33 h
Времетраење 10h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.9
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
-1 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %25 %28 %48 %67 %71 %74 %62 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %75 %83 %69 %66 %42 %58 %63 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %