621a0b72
Гостивар
Претежно сончево вторник, 25 февруари 2020
7℃
Се чувствува: 7 ℃
Изгрејсонце: 06:18
Зајдисонце: 17:21
Времетраење: 663 минути
Фаза на месечината
Влажност: 67.9 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 1 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
7 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
7 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд и снег
7 ℃
Облачно со дожд и снег
7 ℃
Облачно со дожд и снег
8 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
9 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
10 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %3 %4 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %4 %4 %5 %6 %7 %8 %10 %11 %12 %24 %36 %47 %56 %64 %64 %73 %79 %85 %91 %92 %93 %94 %90 %86 %81 %82 %83 %84 %79 %75 %71 %54 %37 %20 %14 %8 %3 %3 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm2.5 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
81 %79 %76 %74 %70 %65 %61 %55 %50 %44 %47 %50 %53 %54 %56 %57 %62 %67 %72 %74 %77 %80 %84 %88 %92 %90 %87 %85 %75 %66 %56 %51 %47 %42 %45 %49 %53 %55 %58 %60 %64 %68 %71 %73 %75 %75 %77 %81 %86 %90 %87 %84 %81 %74 %66 %59 %65 %71 %77 %66 %55 %44 %49 %53 %58 %64 %69 %75 %76 %78 %
0 %0 %0 %0 %0 %20 %20 %20 %66 %66 %66 %72 %72 %72 %23 %23 %23 %51 %51 %51 %10 %10 %10 %19 %19 %19 %26 %26 %26 %1 %1 %1 %24 %24 %24 %7 %7 %7 %76 %76 %76 %100 %100 %100 %100 %63 %63 %63 %96 %96 %96 %91 %91 %91 %68 %68 %68 %98 %98 %98 %17 %17 %17 %35 %35 %35 %31 %31 %31 %31 %
Вторник
25.02.2020
мин 6
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 11h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1015 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa
Влажност81 %74 %61 %44 %53 %57 %72 %
Облачност0 %0 %20 %66 %72 %23 %51 %
Среда
26.02.2020
мин 6
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
12Km/h
18Km/h
15Km/h
12Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %3 %3 %5 %8 %12 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1006 hPa1004 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност80 %92 %85 %56 %42 %53 %60 %71 %
Облачност10 %19 %26 %1 %24 %7 %76 %100 %
Четврток
27.02.2020
мин 2
10 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 7.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 11h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд и снег
10 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
8Km/h
11Km/h
12Km/h
9Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %91 %94 %81 %84 %71 %20 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1001 hPa1004 hPa1006 hPa1010 hPa1011 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност77 %90 %81 %59 %77 %44 %58 %75 %
Облачност63 %96 %91 %68 %98 %17 %35 %31 %
Петок
28.02.2020
мин -3
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 11h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд и снег
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
11Km/h
2Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %31 %70 %89 %96 %98 %86 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1012 hPa1016 hPa1019 hPa
Влажност79 %82 %82 %72 %86 %75 %59 %62 %
Облачност79 %98 %99 %94 %99 %100 %26 %43 %
Сабота
29.02.2020
мин 1
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 11h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %9 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %74 %73 %43 %32 %34 %43 %53 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Вторник
25.02.2020
мин 6
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 11h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1015 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa
Влажност81 %74 %61 %44 %53 %57 %72 %
Облачност0 %0 %20 %66 %72 %23 %51 %
Среда
26.02.2020
мин 6
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 19 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 11h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
12Km/h
18Km/h
15Km/h
12Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %3 %3 %5 %8 %12 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1008 hPa1006 hPa1004 hPa1001 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa
Влажност80 %92 %85 %56 %42 %53 %60 %71 %
Облачност10 %19 %26 %1 %24 %7 %76 %100 %
Четврток
27.02.2020
мин 2
10 макс
Умерено облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 94 %
Количество на дожд 7.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 11h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
9 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд и снег
10 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
8Km/h
11Km/h
12Km/h
9Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %91 %94 %81 %84 %71 %20 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1002 hPa1001 hPa1004 hPa1006 hPa1010 hPa1011 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност77 %90 %81 %59 %77 %44 %58 %75 %
Облачност63 %96 %91 %68 %98 %17 %35 %31 %
Петок
28.02.2020
мин -3
11 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 6.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:13 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 11h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд и снег
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
11Km/h
2Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %31 %70 %89 %96 %98 %86 %49 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1013 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1012 hPa1016 hPa1019 hPa
Влажност79 %82 %82 %72 %86 %75 %59 %62 %
Облачност79 %98 %99 %94 %99 %100 %26 %43 %
Сабота
29.02.2020
мин 1
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 11h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
8Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %9 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %74 %73 %43 %32 %34 %43 %53 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Недела
01.03.2020
мин 8
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:10 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 11h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Облачно
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %5 %7 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност55 %61 %60 %38 %31 %41 %52 %63 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Понеделник
02.03.2020
мин 9
17 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 11h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %33 %44 %46 %48 %47 %47 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %85 %96 %77 %58 %65 %72 %79 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Вторник
03.03.2020
мин 10
18 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:07 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 11h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
14 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Облачно со дожд
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %44 %45 %51 %57 %62 %67 %69 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %92 %98 %87 %78 %74 %82 %85 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Среда
04.03.2020
мин 8
15 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 78 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:05 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 11h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд71 %73 %76 %76 %77 %72 %67 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %80 %100 %100 %58 %66 %71 %68 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Четврток
05.03.2020
мин 9
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:04 h
Зајдисонце 17:32 h
Времетраење 11h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со дожд и снег
8 ℃
Облачно со дожд и снег
9 ℃
Облачно со дожд и снег
13 ℃
Умерено облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно со снег
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд61 %59 %57 %57 %58 %45 %31 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %75 %90 %82 %52 %57 %71 %82 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %