Гингамп
Облачно понеделник, 5 јуни 2023
18℃
Се чувствува: 18 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 62 %
Ветер: 19 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
14:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
19 ℃
Облачно
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
18Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
22Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
19Km/h
19Km/h
19Km/h
20Km/h
20Km/h
21Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
14Km/h
14Km/h
1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %10 %15 %20 %26 %32 %37 %44 %50 %57 %60 %63 %66 %69 %72 %75 %69 %63 %58 %55 %53 %50 %50 %50 %50 %38 %38 %26 %14 %15 %16 %17 %23 %30 %37 %43 %49 %55 %55 %56 %56 %52 %49 %46 %38 %31 %24 %19 %15 %10 %7 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
64 %63 %61 %60 %61 %62 %63 %67 %72 %77 %78 %80 %82 %84 %86 %88 %89 %90 %91 %90 %89 %88 %88 %88 %89 %89 %88 %88 %88 %87 %87 %90 %93 %96 %96 %96 %95 %95 %96 %97 %97 %96 %95 %93 %91 %89 %88 %87 %87 %87 %84 %81 %78 %75 %73 %70 %72 %75 %77 %78 %
99 %32 %32 %32 %14 %14 %14 %77 %77 %77 %100 %100 %100 %82 %82 %82 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %94 %94 %94 %82 %82 %82 %28 %28 %28 %28 %
Сабота
04.07.2020
мин 16
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:16 h
Времетраење 15h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно
Ветер
19Km/h
20Km/h
19Km/h
23Km/h
19Km/h
20Km/h
19Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %37 %57 %66 %75 %58 %50 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност82 %88 %91 %88 %89 %88 %87 %96 %
Облачност100 %82 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
05.07.2020
мин 11
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:16 h
Времетраење 15h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
15Km/h
17Km/h
19Km/h
20Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %17 %37 %55 %56 %46 %24 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност95 %97 %93 %88 %87 %78 %70 %77 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %94 %82 %28 %
Понеделник
06.07.2020
мин 10
18 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 22:15 h
Времетраење 15h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
13Km/h
15Km/h
19Km/h
17Km/h
19Km/h
18Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %23 %14 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa
Влажност81 %87 %73 %67 %62 %63 %65 %89 %
Облачност6 %64 %33 %94 %84 %79 %64 %19 %
Вторник
07.07.2020
мин 11
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 22:15 h
Времетраење 15h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
5Km/h
6Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
15Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %7 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1025 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1025 hPa1025 hPa1026 hPa
Влажност95 %98 %93 %61 %54 %53 %56 %79 %
Облачност0 %0 %0 %15 %64 %30 %0 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 13
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 22:14 h
Времетраење 15h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
6Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %7 %6 %7 %7 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %99 %95 %67 %58 %54 %54 %83 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Петок
03.07.2020
мин 14
20 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 62 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 22:17 h
Времетраење 16h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Облачно
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Умерено облачно
Ветер
18Km/h
19Km/h
19Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност64 %60 %63 %77 %
Облачност99 %32 %14 %77 %
Сабота
04.07.2020
мин 16
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
23Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:16 h
Времетраење 15h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно
Ветер
19Km/h
20Km/h
19Km/h
23Km/h
19Km/h
20Km/h
19Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %37 %57 %66 %75 %58 %50 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.1 mm0.2 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa
Влажност82 %88 %91 %88 %89 %88 %87 %96 %
Облачност100 %82 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Недела
05.07.2020
мин 11
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
20Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:17 h
Зајдисонце 22:16 h
Времетраење 15h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
18 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
15Km/h
17Km/h
19Km/h
20Km/h
19Km/h
20Km/h
21Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %17 %37 %55 %56 %46 %24 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.5 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1017 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност95 %97 %93 %88 %87 %78 %70 %77 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %94 %82 %28 %
Понеделник
06.07.2020
мин 10
18 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 22:15 h
Времетраење 15h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
13Km/h
15Km/h
19Km/h
17Km/h
19Km/h
18Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %23 %14 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1024 hPa1024 hPa1025 hPa
Влажност81 %87 %73 %67 %62 %63 %65 %89 %
Облачност6 %64 %33 %94 %84 %79 %64 %19 %
Вторник
07.07.2020
мин 11
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 22:15 h
Времетраење 15h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
5Km/h
6Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
15Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %7 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1025 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1025 hPa1025 hPa1026 hPa
Влажност95 %98 %93 %61 %54 %53 %56 %79 %
Облачност0 %0 %0 %15 %64 %30 %0 %0 %
Среда
08.07.2020
мин 13
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 22:14 h
Времетраење 15h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
6Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %7 %6 %7 %7 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %99 %95 %67 %58 %54 %54 %83 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Четврток
09.07.2020
мин 13
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 68 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 22:14 h
Времетраење 15h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %11 %16 %19 %23 %20 %17 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %92 %88 %78 %68 %70 %71 %86 %
Облачност68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %
Петок
10.07.2020
мин 13
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 69 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 22:13 h
Времетраење 15h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %10 %13 %19 %25 %22 %19 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %98 %97 %77 %56 %67 %78 %89 %
Облачност69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %69 %
Сабота
11.07.2020
мин 12
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
21Km/h
Облачност 71 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 22:12 h
Времетраење 15h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %8 %11 %22 %33 %27 %22 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %97 %84 %74 %61 %79 %67 %85 %
Облачност71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %71 %
Недела
12.07.2020
мин 12
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
15Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 22:12 h
Времетраење 15h : 48m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
8Km/h
11Km/h
15Km/h
16Km/h
16Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %10 %10 %14 %18 %15 %12 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %97 %88 %66 %53 %51 %68 %89 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %