Гевгелија
Претежно сончево вторник, 24 мај 2022
26℃
Се чувствува: 26 ℃
Изгрејсонце: 05:04
Зајдисонце: 19:49
Времетраење: 885 минути
Влажност: 52.2 %
Ветер: 18 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 20:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
22:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %8 %11 %14 %11 %8 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %5 %6 %7 %7 %7 %7 %5 %4 %2 %2 %
0.0 mm7.11 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0.01 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm0.0 mm0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %3.66937 %3.66937 %3.66937 %7.7233 %7.7233 %7.7233 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %6.96209 %6.96209 %6.96209 %0.572378 %0.572378 %0.572378 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
n/a hPan/a hPa1013.09 hPa1013.09 hPa1013.09 hPa1013.51 hPa1013.51 hPa1013.51 hPa1014.58 hPa1014.58 hPa1014.58 hPa1015.49 hPa1015.49 hPa1015.49 hPa1015.37 hPa1015.37 hPa1015.37 hPa1015.57 hPa1015.57 hPa1015.57 hPa1016.1 hPa1016.1 hPa1016.1 hPa1017.24 hPa1017.24 hPa1017.24 hPa1017.24 hPa1017.69 hPa1017.69 hPa1017.69 hPa1017.47 hPa1017.47 hPa1017.47 hPa1017.81 hPa1017.81 hPa1017.81 hPa1018.19 hPa1018.19 hPa1018.19 hPa1017.39 hPa1017.39 hPa1017.39 hPa1016.23 hPa1016.23 hPa1016.23 hPa1016.53 hPa1016.53 hPa1016.53 hPa1017.95 hPa1017.95 hPa1017.95 hPa1017.95 hPa
86 %83 %80 %79 %77 %76 %75 %74 %77 %71 %69 %68 %64 %59 %55 %51 %51 %50 %53 %55 %58 %67 %77 %81 %78 %80 %76 %76 %75 %74 %77 %76 %72 %77 %66 %61 %58 %54 %50 %47 %45 %44 %41 %43 %45 %50 %59 %69 %75 %76 %77 %81 %
27 %27 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %22 %22 %22 %48 %48 %48 %72 %72 %72 %6 %6 %6 %6 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %75 %75 %75 %41 %41 %41 %45 %45 %45 %10 %10 %10 %9 %9 %9 %9 %
Среда
25.05.2022
мин 14
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 19:50 h
Времетраење 14h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.84
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
1Km/h
8Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %14 %5 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %3.66937 %7.7233 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013.09 hPa1013.51 hPa1014.58 hPa1015.49 hPa1015.37 hPa1015.57 hPa1016.1 hPa1017.24 hPa
Влажност77 %74 %69 %59 %51 %55 %77 %80 %
Облачност0 %0 %0 %2 %22 %48 %72 %6 %
Четврток
26.05.2022
мин 15
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.01 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 19:51 h
Времетраење 14h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %7 %7 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.01 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %6.96209 %0.572378 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017.69 hPa1017.47 hPa1017.81 hPa1018.19 hPa1017.39 hPa1016.23 hPa1016.53 hPa1017.95 hPa
Влажност74 %72 %61 %50 %44 %45 %69 %77 %
Облачност0 %0 %1 %75 %41 %45 %10 %9 %
Петок
27.05.2022
мин 16
31 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.25 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 19:51 h
Времетраење 14h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.9
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
5Km/h
7Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %38 %30 %16 %5 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2.69575 %21.0553 %1.41037 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018.16 hPa1017.32 hPa1017.3 hPa1016.99 hPa1016.04 hPa1014.8 hPa1013.75 hPa1013.43 hPa
Влажност74 %73 %56 %47 %45 %58 %78 %78 %
Облачност0 %5 %11 %45 %63 %77 %71 %68 %
Сабота
28.05.2022
мин 15
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 0.14 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 19:52 h
Времетраење 14h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
1Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %42 %60 %34 %19 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0.02 mm0.03 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2.34424 %64.8631 %67.0628 %53.4516 %57.5933 %
Атмосферски притисок1012.74 hPa1011.63 hPa1011.05 hPa1010.34 hPa1009.22 hPa1007.8 hPa1007.6 hPa1009.07 hPa
Влажност73 %80 %65 %50 %42 %45 %60 %77 %
Облачност75 %74 %27 %7 %46 %35 %39 %25 %
Недела
29.05.2022
мин 15
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 81 %
Количество на дожд 2.31 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 19:53 h
Времетраење 14h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.97
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
4Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %21 %24 %37 %69 %81 %68 %49 %
Количество на дожд2.31 mm2.31 mm2.31 mm2.31 mm2.31 mm2.31 mm2.31 mm2.31 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %82 %68 %54 %55 %59 %83 %87 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Вторник
24.05.2022
мин 14
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 7.11 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:04 h
Зајдисонце 19:49 h
Времетраење 14h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.81
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %12 %19 %2 %
Количество на дожд7.11 mm7.11 mm7.11 mm7.11 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност52 %56 %83 %83 %
Облачност27 %27 %27 %27 %
Среда
25.05.2022
мин 14
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 19:50 h
Времетраење 14h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.84
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
1Km/h
8Km/h
12Km/h
10Km/h
6Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %14 %5 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %3.66937 %7.7233 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013.09 hPa1013.51 hPa1014.58 hPa1015.49 hPa1015.37 hPa1015.57 hPa1016.1 hPa1017.24 hPa
Влажност77 %74 %69 %59 %51 %55 %77 %80 %
Облачност0 %0 %0 %2 %22 %48 %72 %6 %
Четврток
26.05.2022
мин 15
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.01 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:03 h
Зајдисонце 19:51 h
Времетраење 14h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %7 %7 %2 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0.01 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %6.96209 %0.572378 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017.69 hPa1017.47 hPa1017.81 hPa1018.19 hPa1017.39 hPa1016.23 hPa1016.53 hPa1017.95 hPa
Влажност74 %72 %61 %50 %44 %45 %69 %77 %
Облачност0 %0 %1 %75 %41 %45 %10 %9 %
Петок
27.05.2022
мин 16
31 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.25 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 54 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:02 h
Зајдисонце 19:51 h
Времетраење 14h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.9
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
5Km/h
7Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %38 %30 %16 %5 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2.69575 %21.0553 %1.41037 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018.16 hPa1017.32 hPa1017.3 hPa1016.99 hPa1016.04 hPa1014.8 hPa1013.75 hPa1013.43 hPa
Влажност74 %73 %56 %47 %45 %58 %78 %78 %
Облачност0 %5 %11 %45 %63 %77 %71 %68 %
Сабота
28.05.2022
мин 15
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 0.14 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 19:52 h
Времетраење 14h : 50m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.94
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
1Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %42 %60 %34 %19 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0.02 mm0.03 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %2.34424 %64.8631 %67.0628 %53.4516 %57.5933 %
Атмосферски притисок1012.74 hPa1011.63 hPa1011.05 hPa1010.34 hPa1009.22 hPa1007.8 hPa1007.6 hPa1009.07 hPa
Влажност73 %80 %65 %50 %42 %45 %60 %77 %
Облачност75 %74 %27 %7 %46 %35 %39 %25 %
Недела
29.05.2022
мин 15
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 81 %
Количество на дожд 2.31 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 43 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:01 h
Зајдисонце 19:53 h
Времетраење 14h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.97
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
4Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %21 %24 %37 %69 %81 %68 %49 %
Количество на дожд2.31 mm2.31 mm2.31 mm2.31 mm2.31 mm2.31 mm2.31 mm2.31 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %82 %68 %54 %55 %59 %83 %87 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Понеделник
30.05.2022
мин 16
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.17 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 19:54 h
Времетраење 14h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %24 %21 %31 %40 %36 %31 %20 %
Количество на дожд0.17 mm0.17 mm0.17 mm0.17 mm0.17 mm0.17 mm0.17 mm0.17 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %83 %71 %63 %54 %55 %55 %68 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Вторник
31.05.2022
мин 16
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 19:55 h
Времетраење 14h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.03
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
4Km/h
7Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %5 %3 %12 %21 %28 %34 %22 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %72 %63 %52 %41 %37 %53 %57 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Среда
01.06.2022
мин 17
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 19:55 h
Времетраење 14h : 56m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %7 %4 %9 %14 %19 %24 %17 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %88 %58 %36 %35 %19 %23 %65 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Четврток
02.06.2022
мин 17
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 19:56 h
Времетраење 14h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
3Km/h
6Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %7 %4 %7 %10 %14 %18 %13 %
Количество на дожд0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност49 %86 %51 %42 %39 %31 %48 %71 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %