7b800caa
Франкфурт
Претежно сончево сабота, 14 декември 2019
5℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 08:16
Зајдисонце: 16:22
Времетраење: 486 минути
Фаза на месечината
Влажност: 81 %
Ветер: null km/h
Видливост 35 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 00:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
98 %94 %90 %87 %90 %94 %97 %94 %92 %89 %68 %46 %25 %28 %31 %34 %55 %77 %98 %92 %85 %79 %60 %41 %23 %37 %51 %65 %64 %63 %61 %42 %23 %4 %5 %5 %5 %5 %27 %49 %72 %79 %86 %94 %91 %88 %86 %83 %79 %76 %70 %63 %57 %61 %65 %69 %67 %65 %64 %61 %59 %
0.0 mm4.5 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm3.1 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm4.3 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm2.3 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
979 hPa979 hPa980 hPa980 hPa980 hPa984 hPa984 hPa984 hPa988 hPa988 hPa988 hPa990 hPa990 hPa990 hPa990 hPa990 hPa990 hPa987 hPa987 hPa987 hPa992 hPa992 hPa992 hPa995 hPa995 hPa995 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa
99 %95 %90 %86 %88 %90 %93 %90 %88 %85 %86 %87 %89 %89 %90 %91 %94 %98 %100 %94 %86 %78 %74 %70 %66 %68 %71 %73 %75 %76 %78 %82 %85 %88 %91 %93 %93 %96 %96 %96 %96 %97 %97 %97 %94 %91 %89 %90 %91 %92 %91 %91 %90 %91 %92 %93 %93 %92 %92 %92 %93 %
100 %100 %100 %100 %100 %95 %95 %95 %97 %97 %97 %72 %72 %72 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %7 %7 %7 %10 %10 %10 %97 %97 %97 %7 %7 %7 %8 %8 %8 %8 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %96 %96 %96 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %95 %95 %95 %95 %
Петок
13.12.2019
мин 3
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 14.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 8h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %87 %97 %89 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок979 hPa980 hPa984 hPa988 hPa
Влажност99 %86 %93 %85 %
Облачност100 %100 %95 %97 %
Сабота
14.12.2019
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 5.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:16 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 8h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %34 %98 %79 %23 %65 %61 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок990 hPa990 hPa987 hPa992 hPa995 hPa999 hPa1001 hPa1004 hPa
Влажност89 %91 %100 %78 %66 %73 %78 %88 %
Облачност72 %100 %100 %7 %10 %97 %7 %8 %
Недела
15.12.2019
мин 7
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 7.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:17 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 8h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %72 %94 %86 %76 %57 %69 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1001 hPa999 hPa1002 hPa1004 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност96 %96 %97 %89 %92 %90 %93 %92 %
Облачност98 %100 %96 %99 %100 %100 %100 %95 %
Понеделник
16.12.2019
мин 4
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:18 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 8h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд57 %66 %37 %38 %36 %22 %16 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност93 %99 %99 %93 %95 %91 %95 %94 %
Облачност86 %99 %100 %100 %100 %98 %99 %88 %
Вторник
17.12.2019
мин 5
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:18 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 8h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %11 %5 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност90 %91 %91 %87 %80 %85 %86 %89 %
Облачност53 %54 %36 %67 %57 %56 %26 %1 %
Петок
13.12.2019
мин 3
7 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 14.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 8h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %87 %97 %89 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок979 hPa980 hPa984 hPa988 hPa
Влажност99 %86 %93 %85 %
Облачност100 %100 %95 %97 %
Сабота
14.12.2019
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 5.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:16 h
Зајдисонце 16:22 h
Времетраење 8h : 06m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %34 %98 %79 %23 %65 %61 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок990 hPa990 hPa987 hPa992 hPa995 hPa999 hPa1001 hPa1004 hPa
Влажност89 %91 %100 %78 %66 %73 %78 %88 %
Облачност72 %100 %100 %7 %10 %97 %7 %8 %
Недела
15.12.2019
мин 7
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 7.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:17 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 8h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %72 %94 %86 %76 %57 %69 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1001 hPa999 hPa1002 hPa1004 hPa1006 hPa1007 hPa1009 hPa
Влажност96 %96 %97 %89 %92 %90 %93 %92 %
Облачност98 %100 %96 %99 %100 %100 %100 %95 %
Понеделник
16.12.2019
мин 4
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 99 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:18 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 8h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд57 %66 %37 %38 %36 %22 %16 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1010 hPa1011 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност93 %99 %99 %93 %95 %91 %95 %94 %
Облачност86 %99 %100 %100 %100 %98 %99 %88 %
Вторник
17.12.2019
мин 5
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 52 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:18 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 8h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %11 %5 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa1007 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност90 %91 %91 %87 %80 %85 %86 %89 %
Облачност53 %54 %36 %67 %57 %56 %26 %1 %
Среда
18.12.2019
мин 4
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:19 h
Зајдисонце 16:23 h
Времетраење 8h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %21 %19 %24 %20 %12 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %94 %95 %85 %79 %86 %90 %96 %
Облачност41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %41 %
Четврток
19.12.2019
мин 3
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:20 h
Зајдисонце 16:24 h
Времетраење 8h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %7 %6 %4 %3 %5 %7 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %100 %100 %100 %100 %99 %96 %97 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %
Петок
20.12.2019
мин 4
6 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:20 h
Зајдисонце 16:24 h
Времетраење 8h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %6 %4 %12 %21 %26 %31 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %100 %100 %100 %97 %98 %98 %97 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Сабота
21.12.2019
мин 5
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 41 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:21 h
Зајдисонце 16:24 h
Времетраење 8h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %32 %32 %33 %33 %38 %43 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %91 %100 %94 %95 %86 %93 %99 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Недела
22.12.2019
мин 1
8 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:22 h
Зајдисонце 16:25 h
Времетраење 8h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %50 %53 %57 %60 %60 %60 %59 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %93 %93 %82 %88 %85 %96 %90 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %