614f0b58
Фрајбург
Облачно сабота, 14 декември 2019
6℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 08:10
Зајдисонце: 16:35
Времетраење: 505 минути
Фаза на месечината
Влажност: 66.3 %
Ветер: null km/h
Видливост 60 km
Toчка на роса: 0 ℃
Измерено во: 00:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
90 %83 %75 %68 %70 %73 %76 %65 %54 %43 %34 %25 %15 %42 %69 %97 %97 %98 %98 %89 %80 %71 %68 %65 %62 %54 %46 %38 %40 %41 %43 %42 %41 %40 %44 %48 %48 %53 %65 %78 %90 %81 %73 %64 %68 %71 %75 %76 %77 %78 %76 %75 %73 %69 %64 %60 %54 %48 %41 %35 %28 %
0.0 mm2.1 mm0.0 mm0.0 mm1.8 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
986 hPa986 hPa989 hPa989 hPa989 hPa993 hPa993 hPa993 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa996 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa994 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa
81 %80 %80 %80 %80 %80 %81 %86 %92 %97 %94 %91 %88 %88 %89 %89 %90 %91 %91 %87 %83 %79 %78 %78 %77 %73 %69 %65 %69 %73 %77 %81 %86 %90 %89 %88 %88 %87 %85 %84 %82 %78 %75 %72 %71 %70 %70 %70 %70 %70 %71 %72 %73 %72 %71 %70 %72 %74 %76 %75 %75 %
88 %88 %93 %93 %93 %100 %100 %100 %95 %95 %95 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %54 %54 %54 %44 %44 %44 %88 %88 %88 %93 %93 %93 %93 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %100 %100 %100 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Петок
13.12.2019
мин 3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 12.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 8h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд90 %68 %76 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок986 hPa989 hPa993 hPa996 hPa
Влажност81 %80 %81 %97 %
Облачност88 %93 %100 %95 %
Сабота
14.12.2019
мин 7
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 7.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 8h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %97 %98 %71 %62 %38 %43 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок996 hPa994 hPa994 hPa1000 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност88 %89 %91 %79 %77 %65 %77 %90 %
Облачност98 %98 %98 %100 %54 %44 %88 %93 %
Недела
15.12.2019
мин 8
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 5.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 8h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %90 %64 %75 %78 %73 %60 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност87 %82 %72 %70 %70 %73 %70 %76 %
Облачност100 %100 %100 %100 %99 %100 %99 %99 %
Понеделник
16.12.2019
мин 4
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 8h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %12 %5 %3 %3 %2 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa
Влажност74 %77 %83 %83 %66 %76 %83 %94 %
Облачност95 %66 %37 %60 %73 %58 %44 %11 %
Вторник
17.12.2019
мин 7
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 8h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa
Влажност83 %83 %88 %75 %60 %58 %81 %83 %
Облачност14 %66 %11 %93 %99 %61 %1 %46 %
Петок
13.12.2019
мин 3
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 12.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 95 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 8h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд90 %68 %76 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок986 hPa989 hPa993 hPa996 hPa
Влажност81 %80 %81 %97 %
Облачност88 %93 %100 %95 %
Сабота
14.12.2019
мин 7
10 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 7.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 8h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %97 %98 %71 %62 %38 %43 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок996 hPa994 hPa994 hPa1000 hPa1003 hPa1005 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност88 %89 %91 %79 %77 %65 %77 %90 %
Облачност98 %98 %98 %100 %54 %44 %88 %93 %
Недела
15.12.2019
мин 8
13 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 100 %
Количество на дожд 5.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 8h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
11 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %90 %64 %75 %78 %73 %60 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1005 hPa1004 hPa1005 hPa1006 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa1010 hPa
Влажност87 %82 %72 %70 %70 %73 %70 %76 %
Облачност100 %100 %100 %100 %99 %100 %99 %99 %
Понеделник
16.12.2019
мин 4
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 57 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 8h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Облачно
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %12 %5 %3 %3 %2 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa
Влажност74 %77 %83 %83 %66 %76 %83 %94 %
Облачност95 %66 %37 %60 %73 %58 %44 %11 %
Вторник
17.12.2019
мин 7
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 62 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 8h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa
Влажност83 %83 %88 %75 %60 %58 %81 %83 %
Облачност14 %66 %11 %93 %99 %61 %1 %46 %
Среда
18.12.2019
мин 4
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 57 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 8h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %18 %31 %36 %30 %27 %9 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %82 %80 %82 %72 %68 %82 %98 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Четврток
19.12.2019
мин 3
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 16:36 h
Времетраење 8h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %8 %4 %4 %3 %5 %6 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %97 %94 %88 %83 %90 %97 %98 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Петок
20.12.2019
мин 5
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 77 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 16:37 h
Времетраење 8h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %7 %6 %12 %18 %26 %34 %34 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност99 %92 %86 %83 %80 %83 %86 %84 %
Облачност77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %77 %
Сабота
21.12.2019
мин 6
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 16:37 h
Времетраење 8h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %36 %36 %38 %41 %46 %51 %53 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %88 %91 %98 %64 %80 %62 %100 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Недела
22.12.2019
мин 2
10 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 75 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 16:38 h
Времетраење 8h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд55 %60 %66 %69 %72 %71 %71 %72 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %91 %89 %97 %83 %88 %83 %93 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %