1a5005ce
Елче
среда, 25 април 2018
null℃
Се чувствува: null ℃
Изгрејсонце: 07:14
Зајдисонце: 20:48
Времетраење: 814 минути
Фаза на месечината
Влажност: null %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Toчка на роса: null ℃
Измерено во: null h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
3 %3 %9 %14 %19 %30 %41 %52 %56 %60 %64 %69 %74 %79 %66 %53 %40 %47 %54 %61 %58 %56 %54 %53 %52 %51 %44 %37 %30 %31 %32 %33 %31 %29 %28 %25 %21 %18 %14 %11 %7 %5 %3 %1 %2 %2 %2 %3 %3 %2 %3 %32 %38 %8 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm1.1 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
37 %39 %41 %43 %45 %45 %45 %45 %50 %54 %58 %57 %56 %55 %59 %63 %66 %68 %70 %72 %65 %59 %53 %57 %62 %66 %66 %66 %66 %63 %60 %57 %56 %55 %53 %52 %52 %51 %58 %66 %73 %77 %80 %84 %84 %84 %84 %78 %75 %48 %42 %39 %54 %77 %
83 %83 %95 %95 %95 %86 %86 %86 %100 %100 %100 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %92 %92 %92 %94 %94 %94 %98 %98 %98 %90 %90 %90 %89 %89 %89 %51 %51 %51 %15 %15 %15 %5 %5 %5 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %32 %19 %3 %2 %40 %45 %36 %
Среда
25.04.2018
мин 15
21 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 5.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 13h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %19 %52 %64 %79 %40 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.7 mm3.2 mm0.1 mm0.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност34 %39 %45 %45 %58 %55 %66 %72 %
Облачност72 %83 %95 %86 %100 %95 %95 %92 %
Четврток
26.04.2018
мин 14
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 13h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %51 %30 %33 %28 %18 %7 %1 %
Количество на дожд0.2 mm0.3 mm0.1 mm1.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност53 %66 %66 %57 %53 %51 %73 %84 %
Облачност94 %98 %90 %89 %51 %15 %5 %8 %
Петок
27.04.2018
мин 15
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 13h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %2 %3 %32 %38 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност84 %78 %75 %48 %42 %39 %54 %77 %
Облачност8 %32 %19 %3 %2 %40 %45 %36 %
Сабота
28.04.2018
мин 13
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 20:50 h
Времетраење 13h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %6 %9 %38 %42 %20 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1007 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност79 %80 %78 %59 %59 %56 %59 %69 %
Облачност20 %36 %4 %0 %28 %19 %13 %40 %
Недела
29.04.2018
мин 11
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 20:51 h
Времетраење 13h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %6 %24 %45 %18 %10 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност39 %47 %58 %34 %29 %33 %50 %38 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Среда
25.04.2018
мин 15
21 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 5.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 20:48 h
Времетраење 13h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
19 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %19 %52 %64 %79 %40 %61 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.7 mm3.2 mm0.1 mm0.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1012 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност34 %39 %45 %45 %58 %55 %66 %72 %
Облачност72 %83 %95 %86 %100 %95 %95 %92 %
Четврток
26.04.2018
мин 14
22 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 13h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %51 %30 %33 %28 %18 %7 %1 %
Количество на дожд0.2 mm0.3 mm0.1 mm1.1 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1015 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност53 %66 %66 %57 %53 %51 %73 %84 %
Облачност94 %98 %90 %89 %51 %15 %5 %8 %
Петок
27.04.2018
мин 15
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 32 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 20:49 h
Времетраење 13h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %2 %3 %32 %38 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1012 hPa
Влажност84 %78 %75 %48 %42 %39 %54 %77 %
Облачност8 %32 %19 %3 %2 %40 %45 %36 %
Сабота
28.04.2018
мин 13
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 14 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 07:10 h
Зајдисонце 20:50 h
Времетраење 13h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.45
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %6 %6 %9 %38 %42 %20 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1007 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност79 %80 %78 %59 %59 %56 %59 %69 %
Облачност20 %36 %4 %0 %28 %19 %13 %40 %
Недела
29.04.2018
мин 11
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 25 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 20:51 h
Времетраење 13h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.48
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %6 %24 %45 %18 %10 %
Количество на дожд0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm0.4 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност39 %47 %58 %34 %29 %33 %50 %38 %
Облачност25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %25 %
Понеделник
30.04.2018
мин 11
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 40 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:07 h
Зајдисонце 20:52 h
Времетраење 13h : 44m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %6 %6 %10 %15 %23 %30 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност47 %57 %65 %38 %23 %40 %56 %62 %
Облачност40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %
Вторник
01.05.2018
мин 11
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:06 h
Зајдисонце 20:53 h
Времетраење 13h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %3 %15 %27 %37 %46 %34 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %69 %71 %56 %42 %52 %61 %66 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Среда
02.05.2018
мин 11
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
5Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:05 h
Зајдисонце 20:54 h
Времетраење 13h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %21 %19 %33 %47 %43 %38 %34 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %59 %72 %45 %36 %40 %54 %39 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Четврток
03.05.2018
мин 13
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:04 h
Зајдисонце 20:55 h
Времетраење 13h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %23 %16 %18 %21 %24 %27 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност56 %58 %58 %43 %31 %35 %56 %50 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Петок
04.05.2018
мин 13
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
4Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %9 %2 %9 %16 %17 %19 %15 %
Количество на дожд- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm- mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %48 %65 %36 %35 %29 %41 %39 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %