Дојран
Ведро/Сончево понеделник, 21 септември 2020
29℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце: 06:15
Зајдисонце: 18:27
Времетраење: 732 минути
Влажност: 28 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %4 %9 %13 %18 %20 %22 %24 %22 %20 %18 %14 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %6 %6 %6 %6 %
1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
29 %28 %37 %47 %56 %61 %66 %72 %75 %78 %81 %84 %87 %90 %88 %85 %83 %71 %59 %47 %44 %40 %36 %36 %36 %36 %44 %52 %60 %65 %71 %76 %79 %79 %83 %86 %88 %90 %92 %91 %90 %89 %76 %63 %50 %48 %46 %44 %45 %45 %45 %51 %57 %62 %67 %72 %77 %78 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %53 %53 %53 %9 %9 %9 %12 %12 %12 %20 %20 %20 %18 %18 %18 %18 %39 %39 %39 %4 %4 %4 %33 %33 %33 %23 %23 %23 %80 %80 %80 %60 %60 %60 %55 %55 %55 %76 %76 %76 %76 %
Вторник
22.09.2020
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 18:25 h
Времетраење 12h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
4Km/h
8Km/h
10Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност81 %90 %83 %47 %36 %36 %60 %76 %
Облачност1 %0 %2 %53 %9 %12 %20 %18 %
Среда
23.09.2020
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
12Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 18:23 h
Времетраење 12h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
3Km/h
4Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %18 %24 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %6 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност86 %92 %89 %50 %44 %45 %62 %77 %
Облачност39 %4 %33 %23 %80 %60 %55 %76 %
Четврток
24.09.2020
мин 15
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
3Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 18:22 h
Времетраење 12h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %7 %13 %16 %38 %14 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %6 %6 %4 %4 %3 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност82 %96 %89 %55 %44 %44 %57 %70 %
Облачност74 %28 %56 %42 %71 %40 %17 %4 %
Петок
25.09.2020
мин 17
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 18:20 h
Времетраење 12h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
1Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност84 %96 %86 %43 %33 %31 %52 %67 %
Облачност0 %14 %4 %0 %4 %3 %1 %0 %
Сабота
26.09.2020
мин 17
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
14Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 18:18 h
Времетраење 11h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
7Km/h
10Km/h
14Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %9 %24 %22 %16 %14 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %90 %87 %53 %41 %42 %62 %71 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Понеделник
21.09.2020
мин 13
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 18:27 h
Времетраење 12h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност32 %28 %56 %72 %
Облачност1 %0 %0 %0 %
Вторник
22.09.2020
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:16 h
Зајдисонце 18:25 h
Времетраење 12h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
4Km/h
8Km/h
10Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa
Влажност81 %90 %83 %47 %36 %36 %60 %76 %
Облачност1 %0 %2 %53 %9 %12 %20 %18 %
Среда
23.09.2020
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
12Km/h
Облачност 45 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:18 h
Зајдисонце 18:23 h
Времетраење 12h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
3Km/h
4Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %18 %24 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %6 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност86 %92 %89 %50 %44 %45 %62 %77 %
Облачност39 %4 %33 %23 %80 %60 %55 %76 %
Четврток
24.09.2020
мин 15
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
3Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 06:19 h
Зајдисонце 18:22 h
Времетраење 12h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %5 %7 %13 %16 %38 %14 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме7 %7 %6 %6 %4 %4 %3 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност82 %96 %89 %55 %44 %44 %57 %70 %
Облачност74 %28 %56 %42 %71 %40 %17 %4 %
Петок
25.09.2020
мин 17
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:20 h
Зајдисонце 18:20 h
Времетраење 12h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
1Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa
Влажност84 %96 %86 %43 %33 %31 %52 %67 %
Облачност0 %14 %4 %0 %4 %3 %1 %0 %
Сабота
26.09.2020
мин 17
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
14Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:21 h
Зајдисонце 18:18 h
Времетраење 11h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
7Km/h
10Km/h
14Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %9 %24 %22 %16 %14 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %90 %87 %53 %41 %42 %62 %71 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Недела
27.09.2020
мин 17
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
10Km/h
Облачност 70 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 18:17 h
Времетраење 11h : 54m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %13 %17 %24 %30 %33 %36 %32 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %76 %78 %62 %47 %52 %58 %69 %
Облачност70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %70 %
Понеделник
28.09.2020
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
9Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 18:15 h
Времетраење 11h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %32 %38 %36 %34 %32 %31 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %81 %83 %58 %33 %33 %45 %99 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Вторник
29.09.2020
мин 14
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
9Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 18:13 h
Времетраење 11h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %27 %28 %24 %20 %21 %22 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %96 %75 %39 %22 %45 %56 %83 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Среда
30.09.2020
мин 13
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 21 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 18:11 h
Времетраење 11h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.46
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %19 %17 %16 %16 %16 %15 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %72 %98 %46 %37 %27 %45 %52 %
Облачност21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Important Supplements for Health