Делчево
Облачно понеделник, 6 декември 2021
10℃
Се чувствува: 10 ℃
Изгрејсонце: 06:41
Зајдисонце: 15:57
Времетраење: 556 минути
Влажност: 63.5 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 04:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
9 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-1 ℃
Облачно со снег
-1 ℃
Облачно со снег
-2 ℃
Облачно со снег
-2 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-3 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
0Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
34 %42 %50 %58 %64 %70 %76 %82 %88 %94 %94 %95 %96 %96 %97 %97 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %97 %96 %96 %95 %95 %94 %94 %94 %94 %92 %89 %87 %85 %84 %82 %83 %85 %86 %83 %81 %81 %78 %69 %60 %51 %40 %29 %18 %12 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm0.0 mm0.0 mm2.5 mm0.0 mm0.0 mm3.3 mm0.0 mm0.0 mm4.4 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm3.1 mm0.0 mm0.0 mm3.2 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm2.4 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1006 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
83 %85 %83 %83 %81 %83 %83 %92 %93 %94 %94 %92 %93 %93 %92 %93 %93 %95 %97 %97 %97 %96 %97 %98 %97 %97 %95 %92 %90 %89 %88 %84 %83 %83 %82 %82 %85 %86 %88 %90 %89 %88 %88 %87 %87 %85 %83 %84 %85 %86 %81 %79 %74 %71 %71 %73 %73 %76 %83 %87 %85 %81 %77 %73 %67 %63 %62 %
100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %97 %97 %97 %79 %79 %79 %62 %62 %62 %33 %33 %33 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
06.12.2021
мин 1
12 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 14.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
8Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %34 %58 %76 %94 %96 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1006 hPa1005 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност87 %83 %83 %83 %94 %93 %93 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -3
4 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 11.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
5Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %98 %96 %94 %94 %87 %82 %86 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност97 %96 %97 %92 %88 %83 %85 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
08.12.2021
мин -3
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Облачно со снег
-3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
5Km/h
7Km/h
0Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %51 %18 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност87 %83 %86 %74 %73 %83 %81 %67 %
Облачност100 %97 %79 %62 %33 %1 %0 %0 %
Четврток
09.12.2021
мин 5
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
10Km/h
16Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност61 %54 %54 %58 %64 %77 %83 %82 %
Облачност6 %0 %30 %12 %69 %71 %94 %98 %
Петок
10.12.2021
мин 2
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 81 %
Количество на дожд 14.2 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
14Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
7Km/h
9Km/h
14Km/h
14Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %61 %71 %60 %69 %52 %47 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %92 %94 %87 %83 %92 %92 %92 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Понеделник
06.12.2021
мин 1
12 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 14.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
11 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
10 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
8Km/h
10Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %34 %58 %76 %94 %96 %97 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1006 hPa1006 hPa1005 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност87 %83 %83 %83 %94 %93 %93 %
Облачност99 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
07.12.2021
мин -3
4 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 11.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 100 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 14m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
0 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
5Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд98 %98 %96 %94 %94 %87 %82 %86 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1004 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност97 %96 %97 %92 %88 %83 %85 %90 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Среда
08.12.2021
мин -3
3 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 13m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Облачно со снег
-3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
5Km/h
7Km/h
0Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд78 %51 %18 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1011 hPa1013 hPa1015 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa
Влажност87 %83 %86 %74 %73 %83 %81 %67 %
Облачност100 %97 %79 %62 %33 %1 %0 %0 %
Четврток
09.12.2021
мин 5
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 52 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
10Km/h
10Km/h
16Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %7 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1015 hPa1014 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa
Влажност61 %54 %54 %58 %64 %77 %83 %82 %
Облачност6 %0 %30 %12 %69 %71 %94 %98 %
Петок
10.12.2021
мин 2
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 81 %
Количество на дожд 14.2 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
14Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
8 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
18Km/h
7Km/h
9Km/h
14Km/h
14Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %61 %71 %60 %69 %52 %47 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %92 %94 %87 %83 %92 %92 %92 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Сабота
11.12.2021
мин 4
10 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:46 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 11m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.26
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
10Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %39 %37 %36 %39 %46 %52 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %89 %75 %66 %57 %63 %70 %78 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Недела
12.12.2021
мин 3
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 2.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.29
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд68 %70 %72 %73 %73 %70 %67 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %86 %87 %83 %80 %81 %83 %87 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Понеделник
13.12.2021
мин 2
7 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 55 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
8Km/h
Облачност 100 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 15:57 h
Времетраење 9h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.33
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно
Ветер
7Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд61 %61 %62 %57 %53 %52 %51 %48 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %90 %89 %81 %70 %75 %79 %95 %
Облачност100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %
Вторник
14.12.2021
мин 2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 09m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.36
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %38 %30 %27 %23 %22 %22 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %76 %90 %80 %76 %69 %86 %90 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %
Среда
15.12.2021
мин 2
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 15:58 h
Времетраење 9h : 08m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %22 %21 %24 %27 %17 %7 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %95 %94 %65 %68 %66 %73 %75 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %