Дебар
Умерено облачно сабота, 15 мај 2021
15℃
Се чувствува: 15 ℃
Изгрејсонце: 05:19
Зајдисонце: 19:49
Времетраење: 870 минути
Влажност: 74.9 %
Ветер: null km/h
Видливост 15 km
Измерено во: 20:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
00:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Облачно
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
7 %6 %4 %8 %12 %16 %17 %19 %20 %25 %30 %35 %35 %35 %35 %29 %23 %17 %12 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %5 %5 %6 %5 %4 %3 %4 %5 %6 %16 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa
95 %97 %97 %98 %98 %98 %97 %90 %83 %80 %76 %70 %67 %64 %63 %64 %64 %65 %66 %78 %70 %76 %81 %84 %87 %87 %86 %87 %90 %87 %88 %86 %81 %76 %71 %65 %59 %55 %54 %53 %53 %53 %54 %59 %71 %63 %67 %67 %68 %68 %
84 %84 %84 %100 %100 %100 %88 %88 %88 %84 %84 %84 %80 %80 %80 %73 %73 %73 %26 %26 %26 %32 %32 %32 %32 %72 %72 %72 %98 %98 %98 %34 %34 %34 %59 %59 %59 %56 %56 %56 %57 %57 %57 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Недела
16.05.2021
мин 10
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:18 h
Зајдисонце 19:50 h
Времетраење 14h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
7Km/h
9Km/h
5Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %16 %20 %35 %35 %17 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност97 %98 %83 %70 %63 %65 %70 %84 %
Облачност84 %100 %88 %84 %80 %73 %26 %32 %
Понеделник
17.05.2021
мин 11
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:17 h
Зајдисонце 19:51 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
1Km/h
5Km/h
9Km/h
10Km/h
6Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %4 %6 %3 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност87 %88 %76 %59 %53 %54 %63 %68 %
Облачност72 %98 %34 %59 %56 %57 %44 %44 %
Вторник
18.05.2021
мин 8
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 19:52 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
2Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
6Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %54 %64 %52 %26 %14 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.3 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност73 %90 %83 %61 %49 %44 %50 %68 %
Облачност97 %75 %88 %37 %17 %0 %0 %0 %
Среда
19.05.2021
мин 7
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 19:53 h
Времетраење 14h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
0Km/h
0Km/h
4Km/h
9Km/h
10Km/h
5Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %11 %16 %27 %30 %31 %20 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност66 %69 %61 %44 %41 %49 %57 %67 %
Облачност0 %1 %1 %0 %28 %7 %4 %2 %
Четврток
20.05.2021
мин 8
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 19:54 h
Времетраење 14h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
4Km/h
8Km/h
5Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %5 %18 %32 %38 %29 %18 %8 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %82 %70 %53 %48 %50 %61 %77 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Сабота
15.05.2021
мин 7
16 макс
Облачно со поинтензивен дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 9.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 93 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 05:19 h
Зајдисонце 19:49 h
Времетраење 14h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
15 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
4Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд95 %82 %41 %9 %
Количество на дожд3.9 mm1.1 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1010 hPa1011 hPa1012 hPa
Влажност80 %70 %80 %92 %
Облачност99 %71 %69 %49 %
Недела
16.05.2021
мин 10
18 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 81 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:18 h
Зајдисонце 19:50 h
Времетраење 14h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
7Km/h
9Km/h
5Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %16 %20 %35 %35 %17 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност97 %98 %83 %70 %63 %65 %70 %84 %
Облачност84 %100 %88 %84 %80 %73 %26 %32 %
Понеделник
17.05.2021
мин 11
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:17 h
Зајдисонце 19:51 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
11 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
1Km/h
5Km/h
9Km/h
10Km/h
6Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %2 %2 %4 %6 %3 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa
Влажност87 %88 %76 %59 %53 %54 %63 %68 %
Облачност72 %98 %34 %59 %56 %57 %44 %44 %
Вторник
18.05.2021
мин 8
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 05:16 h
Зајдисонце 19:52 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
2Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
6Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %54 %64 %52 %26 %14 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.3 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност73 %90 %83 %61 %49 %44 %50 %68 %
Облачност97 %75 %88 %37 %17 %0 %0 %0 %
Среда
19.05.2021
мин 7
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:15 h
Зајдисонце 19:53 h
Времетраење 14h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
0Km/h
0Km/h
4Km/h
9Km/h
10Km/h
5Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %11 %16 %27 %30 %31 %20 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност66 %69 %61 %44 %41 %49 %57 %67 %
Облачност0 %1 %1 %0 %28 %7 %4 %2 %
Четврток
20.05.2021
мин 8
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 26 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:14 h
Зајдисонце 19:54 h
Времетраење 14h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
4Km/h
8Km/h
5Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %5 %18 %32 %38 %29 %18 %8 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %82 %70 %53 %48 %50 %61 %77 %
Облачност26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %26 %
Петок
21.05.2021
мин 10
20 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:13 h
Зајдисонце 19:55 h
Времетраење 14h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %15 %18 %23 %29 %25 %20 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %78 %75 %56 %36 %40 %44 %59 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Сабота
22.05.2021
мин 12
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
5Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 19:56 h
Времетраење 14h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
0Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %8 %12 %16 %15 %14 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %72 %69 %57 %46 %36 %42 %72 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Недела
23.05.2021
мин 8
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
5Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:12 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 14h : 45m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
0Km/h
0Km/h
2Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %13 %12 %19 %26 %27 %29 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %92 %62 %38 %42 %64 %54 %75 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Понеделник
24.05.2021
мин 9
22 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 8 %
Ветер
3Km/h
Облачност 54 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:11 h
Зајдисонце 19:58 h
Времетраење 14h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.42
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
1Km/h
0Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %28 %32 %37 %43 %43 %43 %31 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %88 %82 %67 %44 %65 %40 %82 %
Облачност54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %54 %