Болоња
Претежно сончево понеделник, 5 јуни 2023
29℃
Се чувствува: 29 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 53 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 30 km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
13:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
28 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
26 %35 %41 %47 %53 %45 %37 %30 %31 %33 %35 %43 %51 %59 %61 %64 %67 %63 %59 %54 %45 %35 %25 %25 %25 %25 %20 %15 %10 %7 %5 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm5.2 mm0.0 mm0.0 mm2.3 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm8.0 mm0.0 mm0.0 mm1.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
8 %8 %73 %73 %73 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %66 %66 %66 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %5 %5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
60 %56 %64 %72 %80 %85 %90 %95 %95 %95 %95 %97 %99 %99 %99 %97 %96 %95 %95 %94 %88 %82 %76 %69 %61 %54 %50 %46 %42 %49 %56 %63 %67 %72 %76 %78 %78 %80 %82 %80 %78 %76 %74 %72 %70 %64 %58 %52 %50 %48 %46 %44 %42 %40 %46 %52 %58 %61 %63 %66 %70 %
87 %87 %47 %47 %47 %72 %72 %72 %67 %67 %67 %92 %92 %92 %91 %91 %91 %83 %83 %83 %60 %60 %60 %14 %14 %14 %22 %22 %22 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
04.07.2020
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 7.5 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
9Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %67 %54 %25 %25 %10 %2 %2 %
Количество на дожд8.0 mm1.2 mm0.7 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме66 %1 %3 %5 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност99 %96 %94 %76 %54 %42 %63 %76 %
Облачност92 %91 %83 %60 %14 %22 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност82 %76 %70 %52 %46 %40 %58 %66 %
Облачност0 %2 %0 %0 %0 %0 %2 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 21
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
13Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност77 %62 %60 %44 %38 %35 %47 %57 %
Облачност0 %0 %0 %1 %6 %1 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 18
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
7Km/h
17Km/h
21Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %13 %27 %48 %54 %47 %32 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa1017 hPa
Влажност62 %54 %46 %52 %57 %50 %60 %69 %
Облачност1 %2 %1 %27 %90 %97 %50 %17 %
Среда
08.07.2020
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %11 %10 %8 %5 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %72 %69 %50 %41 %33 %42 %51 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Петок
03.07.2020
мин 18
29 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 79 %
Количество на дожд 12.8 mm
Веројатност за невреме 73 %
Ветер
10Km/h
Облачност 50 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 27m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Умерено облачно
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
10Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %53 %30 %35 %
Количество на дожд0.3 mm5.2 mm2.3 mm1.0 mm
Веројатност за невреме8 %73 %8 %8 %
Атмосферски притисок1012 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност56 %80 %95 %95 %
Облачност87 %47 %72 %67 %
Сабота
04.07.2020
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 7.5 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
9Km/h
Облачност 48 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 21:02 h
Времетраење 15h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд59 %67 %54 %25 %25 %10 %2 %2 %
Количество на дожд8.0 mm1.2 mm0.7 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме66 %1 %3 %5 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност99 %96 %94 %76 %54 %42 %63 %76 %
Облачност92 %91 %83 %60 %14 %22 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 20
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност82 %76 %70 %52 %46 %40 %58 %66 %
Облачност0 %2 %0 %0 %0 %0 %2 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 21
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 24m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
9Km/h
12Km/h
13Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1008 hPa1007 hPa1008 hPa
Влажност77 %62 %60 %44 %38 %35 %47 %57 %
Облачност0 %0 %0 %1 %6 %1 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 18
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:37 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
7Km/h
17Km/h
21Km/h
16Km/h
15Km/h
14Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %13 %27 %48 %54 %47 %32 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa1017 hPa
Влажност62 %54 %46 %52 %57 %50 %60 %69 %
Облачност1 %2 %1 %27 %90 %97 %50 %17 %
Среда
08.07.2020
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 22m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
13Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %11 %10 %8 %5 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %72 %69 %50 %41 %33 %42 %51 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Четврток
09.07.2020
мин 20
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
7Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %56 %50 %42 %34 %39 %43 %55 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
10.07.2020
мин 22
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 15h : 19m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %61 %56 %45 %34 %40 %39 %47 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
11.07.2020
мин 21
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
8Km/h
Облачност 8 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:40 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 15h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %5 %7 %11 %15 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %68 %46 %56 %31 %28 %39 %66 %
Облачност8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %8 %
Недела
12.07.2020
мин 20
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 30 %
Ветер
9Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:41 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 15h : 16m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %3 %4 %5 %11 %18 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност58 %91 %55 %48 %36 %70 %38 %69 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %