Бодрум
Ведро/Сончево среда, 28 септември 2022
37℃
Се чувствува: 37 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 32.8 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 20 km
Измерено во: 15:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:00
35 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
10Km/h
10Km/h
7Km/h
5Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
0Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
0Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
4 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %1 %
1006 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa
43 %42 %47 %53 %59 %63 %68 %73 %78 %82 %87 %86 %85 %84 %79 %74 %69 %67 %64 %62 %57 %52 %46 %44 %41 %39 %45 %50 %56 %60 %65 %70 %75 %80 %85 %83 %81 %79 %74 %70 %66 %64 %62 %60 %56 %52 %48 %46 %44 %42 %47 %52 %56 %62 %68 %73 %
10 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
04.07.2020
мин 25
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 14h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
3Km/h
7Km/h
10Km/h
9Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %2 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност87 %84 %69 %62 %46 %39 %56 %70 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 24
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
9Km/h
2Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %0 %1 %1 %1 %0 %1 %1 %
Атмосферски притисок1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност85 %79 %66 %60 %48 %42 %56 %73 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 23
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
2Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
2Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %3 %4 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисок1001 hPa1000 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност88 %86 %74 %68 %52 %47 %60 %75 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 25
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.57
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
0Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
0Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %6 %16 %19 %7 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %4 %3 %1 %2 %3 %7 %7 %
Атмосферски притисок1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност88 %87 %75 %67 %51 %46 %64 %81 %
Облачност0 %7 %2 %1 %0 %0 %8 %8 %
Среда
08.07.2020
мин 25
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
10Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
2Km/h
2Km/h
6Km/h
10Km/h
9Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %7 %6 %10 %8 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %84 %74 %72 %54 %49 %63 %73 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Петок
03.07.2020
мин 24
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
7Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 14h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.43
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
36 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
2Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисок1006 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност45 %42 %59 %73 %
Облачност10 %1 %0 %0 %
Сабота
04.07.2020
мин 25
36 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
10Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:55 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 14h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
3Km/h
7Km/h
10Km/h
9Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %2 %1 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa
Влажност87 %84 %69 %62 %46 %39 %56 %70 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 24
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
4Km/h
8Km/h
11Km/h
9Km/h
2Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %0 %1 %1 %1 %0 %1 %1 %
Атмосферски притисок1005 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1003 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност85 %79 %66 %60 %48 %42 %56 %73 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
06.07.2020
мин 23
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 11
Изгрејсонце 05:56 h
Зајдисонце 20:33 h
Времетраење 14h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
2Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
2Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %2 %3 %4 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисок1001 hPa1000 hPa1001 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa
Влажност88 %86 %74 %68 %52 %47 %60 %75 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Вторник
07.07.2020
мин 25
33 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:57 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 14h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.57
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
0Km/h
0Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
0Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %6 %16 %19 %7 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %4 %3 %1 %2 %3 %7 %7 %
Атмосферски притисок1003 hPa1003 hPa1004 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1006 hPa1006 hPa
Влажност88 %87 %75 %67 %51 %46 %64 %81 %
Облачност0 %7 %2 %1 %0 %0 %8 %8 %
Среда
08.07.2020
мин 25
35 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
10Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 14h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
0Km/h
2Km/h
2Km/h
6Km/h
10Km/h
9Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %7 %6 %10 %8 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %84 %74 %72 %54 %49 %63 %73 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Четврток
09.07.2020
мин 27
38 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
13Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:58 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 14h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
38 ℃
Ведро/Сончево
38 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
6Km/h
9Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %66 %52 %41 %29 %32 %35 %46 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
10.07.2020
мин 26
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 14h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
35 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
9Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност58 %55 %52 %45 %38 %32 %39 %58 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
11.07.2020
мин 25
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:59 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 14h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
2Km/h
3Km/h
6Km/h
9Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност65 %71 %60 %36 %44 %40 %53 %67 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
12.07.2020
мин 25
34 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
12Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:00 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 14h : 30m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
34 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
3Km/h
4Km/h
8Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %78 %60 %46 %41 %40 %50 %66 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %