390c08d6
Битола
Ведро/Сончево вторник, 25 февруари 2020
2℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 06:15
Зајдисонце: 17:20
Времетраење: 665 минути
Фаза на месечината
Влажност: 85.7 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 0 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
04:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %3 %4 %4 %4 %4 %3 %3 %5 %7 %9 %13 %16 %16 %20 %35 %50 %65 %73 %81 %89 %79 %69 %59 %61 %63 %65 %62 %59 %56 %43 %30 %17 %13 %8 %4 %3 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1004 hPa1002 hPa1002 hPa1002 hPa1005 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa
85 %81 %77 %73 %68 %63 %58 %52 %47 %42 %45 %48 %51 %59 %67 %75 %75 %76 %77 %84 %91 %99 %97 %95 %93 %89 %85 %81 %75 %70 %64 %57 %50 %44 %45 %45 %46 %54 %62 %70 %73 %75 %78 %85 %91 %91 %97 %94 %90 %87 %85 %84 %82 %75 %69 %62 %58 %54 %50 %54 %57 %60 %66 %71 %77 %75 %73 %71 %75 %79 %
0 %0 %0 %0 %0 %9 %9 %9 %72 %72 %72 %33 %33 %33 %69 %69 %69 %30 %30 %30 %14 %14 %14 %42 %42 %42 %81 %81 %81 %26 %26 %26 %32 %32 %32 %11 %11 %11 %15 %15 %15 %13 %13 %13 %13 %43 %43 %43 %78 %78 %78 %44 %44 %44 %36 %36 %36 %68 %68 %68 %51 %51 %51 %3 %3 %3 %14 %14 %14 %14 %
Вторник
25.02.2020
мин 3
18 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 11h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
9Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1017 hPa1013 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa
Влажност85 %73 %58 %42 %51 %75 %77 %
Облачност0 %0 %9 %72 %33 %69 %30 %
Среда
26.02.2020
мин 2
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 11h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %4 %3 %4 %3 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1003 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa
Влажност99 %93 %81 %64 %44 %46 %70 %78 %
Облачност14 %42 %81 %26 %32 %11 %15 %13 %
Четврток
27.02.2020
мин -2
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 11h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %65 %89 %59 %65 %56 %17 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1002 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1012 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност97 %87 %82 %62 %50 %60 %77 %71 %
Облачност43 %78 %44 %36 %68 %51 %3 %14 %
Петок
28.02.2020
мин -3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 11h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
10Km/h
10Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %22 %55 %73 %78 %64 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1013 hPa1010 hPa1007 hPa1009 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност83 %73 %66 %72 %65 %69 %89 %81 %
Облачност64 %69 %90 %80 %88 %44 %47 %6 %
Сабота
29.02.2020
мин -2
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 11h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
3Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %7 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %85 %57 %46 %30 %31 %48 %46 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Вторник
25.02.2020
мин 3
18 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 06:15 h
Зајдисонце 17:20 h
Времетраење 11h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
9Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1017 hPa1013 hPa1011 hPa1012 hPa1011 hPa
Влажност85 %73 %58 %42 %51 %75 %77 %
Облачност0 %0 %9 %72 %33 %69 %30 %
Среда
26.02.2020
мин 2
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 1 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 3
Изгрејсонце 06:14 h
Зајдисонце 17:21 h
Времетраење 11h : 07m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
5Km/h
7Km/h
10Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %4 %3 %4 %3 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1009 hPa1008 hPa1006 hPa1003 hPa1002 hPa1003 hPa1004 hPa
Влажност99 %93 %81 %64 %44 %46 %70 %78 %
Облачност14 %42 %81 %26 %32 %11 %15 %13 %
Четврток
27.02.2020
мин -2
11 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 47 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:12 h
Зајдисонце 17:22 h
Времетраење 11h : 10m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
6Km/h
7Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %65 %89 %59 %65 %56 %17 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1004 hPa1002 hPa1005 hPa1007 hPa1007 hPa1012 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност97 %87 %82 %62 %50 %60 %77 %71 %
Облачност43 %78 %44 %36 %68 %51 %3 %14 %
Петок
28.02.2020
мин -3
12 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 4.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:11 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 11h : 12m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
10Km/h
10Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %22 %55 %73 %78 %64 %64 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1014 hPa1013 hPa1010 hPa1007 hPa1009 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност83 %73 %66 %72 %65 %69 %89 %81 %
Облачност64 %69 %90 %80 %88 %44 %47 %6 %
Сабота
29.02.2020
мин -2
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:09 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 11h : 15m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
6Km/h
3Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд18 %7 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %85 %57 %46 %30 %31 %48 %46 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Недела
01.03.2020
мин 3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:08 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 11h : 18m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност49 %51 %50 %40 %27 %45 %64 %72 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Понеделник
02.03.2020
мин 4
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 79 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:06 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 11h : 20m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %12 %16 %21 %26 %24 %21 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %85 %89 %71 %52 %67 %82 %94 %
Облачност79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %79 %
Вторник
03.03.2020
мин 5
15 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:05 h
Зајдисонце 17:28 h
Времетраење 11h : 23m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
15 ℃
Облачно
15 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %19 %21 %34 %47 %49 %51 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност100 %96 %86 %66 %65 %77 %88 %85 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Среда
04.03.2020
мин 4
14 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 64 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:03 h
Зајдисонце 17:29 h
Времетраење 11h : 26m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно со дожд
12 ℃
Облачно со дожд
13 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %51 %50 %56 %62 %60 %58 %51 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност97 %90 %88 %89 %68 %67 %86 %68 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Четврток
05.03.2020
мин 2
16 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 59 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:01 h
Зајдисонце 17:30 h
Времетраење 11h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
1Km/h
2Km/h
2Km/h
8Km/h
13Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %46 %48 %53 %59 %44 %29 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %67 %90 %74 %58 %54 %70 %78 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %