38d808d8
Берлин
Умерено облачно сабота, 14 декември 2019
2℃
Се чувствува: -1 ℃
Изгрејсонце: 08:09
Зајдисонце: 15:52
Времетраење: 463 минути
Фаза на месечината
Влажност: 86.6 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 0 ℃
Измерено во: 01:20 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СаботаНеделаПонеделник
02:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
2 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно со дожд
7 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
36 %49 %63 %70 %78 %85 %66 %46 %27 %48 %68 %89 %92 %95 %98 %74 %49 %24 %30 %36 %42 %40 %38 %36 %25 %13 %2 %4 %6 %9 %31 %53 %75 %75 %76 %76 %56 %36 %15 %11 %6 %2 %3 %3 %4 %6 %8 %8 %10 %10 %11 %11 %11 %12 %12 %15 %18 %22 %25 %29 %33 %25 %17 %9 %6 %4 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm2.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm1.4 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
984 hPa985 hPa985 hPa985 hPa985 hPa985 hPa985 hPa986 hPa986 hPa986 hPa987 hPa987 hPa987 hPa991 hPa991 hPa991 hPa995 hPa995 hPa995 hPa997 hPa997 hPa997 hPa1000 hPa1000 hPa1000 hPa1001 hPa1001 hPa1001 hPa999 hPa999 hPa999 hPa998 hPa998 hPa998 hPa999 hPa999 hPa999 hPa1003 hPa1003 hPa1003 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1010 hPa1010 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa
93 %96 %98 %95 %93 %90 %90 %90 %90 %93 %97 %100 %99 %98 %96 %92 %87 %83 %82 %82 %82 %82 %83 %83 %85 %86 %88 %88 %88 %89 %89 %90 %90 %87 %85 %82 %79 %76 %73 %76 %79 %82 %83 %85 %87 %87 %88 %88 %89 %91 %93 %96 %94 %92 %91 %90 %90 %89 %91 %93 %95 %95 %96 %97 %96 %95 %94 %93 %92 %91 %91 %90 %
42 %100 %100 %100 %74 %74 %74 %92 %92 %92 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %26 %26 %26 %93 %93 %93 %23 %23 %23 %63 %63 %63 %65 %65 %65 %100 %100 %100 %36 %36 %36 %33 %33 %33 %70 %70 %70 %68 %68 %68 %68 %73 %73 %73 %100 %100 %100 %94 %94 %94 %98 %98 %98 %99 %99 %99 %79 %79 %79 %81 %81 %81 %72 %72 %72 %72 %
Сабота
14.12.2019
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 4.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 15:52 h
Времетраење 7h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %63 %85 %27 %89 %98 %24 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок984 hPa985 hPa985 hPa986 hPa987 hPa991 hPa995 hPa997 hPa
Влажност90 %98 %90 %90 %100 %96 %83 %82 %
Облачност42 %100 %74 %92 %100 %100 %26 %93 %
Недела
15.12.2019
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 15:52 h
Времетраење 7h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %2 %9 %75 %76 %15 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1001 hPa999 hPa998 hPa999 hPa1003 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност83 %88 %89 %90 %82 %73 %82 %87 %
Облачност23 %63 %65 %100 %36 %33 %70 %68 %
Понеделник
16.12.2019
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 15:52 h
Времетраење 7h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %11 %12 %22 %33 %9 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa
Влажност89 %96 %91 %89 %95 %97 %94 %91 %
Облачност73 %100 %94 %98 %99 %79 %81 %72 %
Вторник
17.12.2019
мин 6
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 80 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 15:52 h
Времетраење 7h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %21 %9 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност90 %92 %83 %81 %76 %80 %85 %80 %
Облачност72 %68 %94 %97 %77 %58 %67 %50 %
Среда
18.12.2019
мин 3
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 15:52 h
Времетраење 7h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %10 %10 %13 %4 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %87 %79 %75 %83 %87 %91 %84 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Сабота
14.12.2019
мин 1
6 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 98 %
Количество на дожд 4.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 87 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:09 h
Зајдисонце 15:52 h
Времетраење 7h : 42m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %63 %85 %27 %89 %98 %24 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок984 hPa985 hPa985 hPa986 hPa987 hPa991 hPa995 hPa997 hPa
Влажност90 %98 %90 %90 %100 %96 %83 %82 %
Облачност42 %100 %74 %92 %100 %100 %26 %93 %
Недела
15.12.2019
мин 3
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 95 %
Количество на дожд 2.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:10 h
Зајдисонце 15:52 h
Времетраење 7h : 41m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Облачно со дожд
9 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %2 %9 %75 %76 %15 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1000 hPa1001 hPa999 hPa998 hPa999 hPa1003 hPa1006 hPa1008 hPa
Влажност83 %88 %89 %90 %82 %73 %82 %87 %
Облачност23 %63 %65 %100 %36 %33 %70 %68 %
Понеделник
16.12.2019
мин 4
9 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 92 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 15:52 h
Времетраење 7h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.65
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %11 %12 %22 %33 %9 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1010 hPa1010 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1009 hPa1008 hPa
Влажност89 %96 %91 %89 %95 %97 %94 %91 %
Облачност73 %100 %94 %98 %99 %79 %81 %72 %
Вторник
17.12.2019
мин 6
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 80 %
UV индекс 0
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 15:52 h
Времетраење 7h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.69
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %21 %9 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1007 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност90 %92 %83 %81 %76 %80 %85 %80 %
Облачност72 %68 %94 %97 %77 %58 %67 %50 %
Среда
18.12.2019
мин 3
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 15:52 h
Времетраење 7h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.72
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %10 %10 %13 %4 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %87 %79 %75 %83 %87 %91 %84 %
Облачност67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %67 %
Четврток
19.12.2019
мин 6
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 50 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 15:53 h
Времетраење 7h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %89 %92 %92 %95 %96 %97 %95 %
Облачност50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %50 %
Петок
20.12.2019
мин 3
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 15:53 h
Времетраење 7h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.8
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд13 %12 %11 %7 %2 %3 %4 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %94 %95 %90 %85 %89 %94 %94 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Сабота
21.12.2019
мин 7
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 15:53 h
Времетраење 7h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.83
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %6 %11 %9 %7 %11 %16 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %90 %94 %95 %79 %90 %90 %99 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Недела
22.12.2019
мин 10
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 15:54 h
Времетраење 7h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.87
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд38 %43 %47 %47 %47 %45 %43 %47 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %100 %89 %93 %82 %98 %87 %98 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Понеделник
23.12.2019
мин 5
12 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд n/a mm
Веројатност за невреме n/a %
Ветер
5Km/h
Облачност n/a %
UV индекс n/a
Изгрејсонце n/a h
Зајдисонце n/a h
Времетраење n/ah : m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус n/a
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Облачно со дожд
10 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Умерено облачно со дожд
12 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд52 %51 %51 %50 %49 %36 %24 %27 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме- %- %- %- %- %- %- %- %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %85 %72 %88 %81 %80 %98 %82 %
Облачност- %- %- %- %- %- %- %- %