Барселона
сабота, 13 август 2022
24℃
Се чувствува: 24 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 70 %
Ветер: 14 km/h
Видливост null km
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
19Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
20Km/h
18Km/h
15Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
16Km/h
18Km/h
19Km/h
19Km/h
21Km/h
19Km/h
19Km/h
18Km/h
16Km/h
14Km/h
12Km/h
12Km/h
19 %18 %15 %13 %10 %12 %15 %17 %24 %30 %36 %36 %36 %36 %33 %30 %26 %20 %14 %9 %6 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa
75 %73 %73 %72 %71 %72 %72 %73 %71 %69 %67 %71 %76 %80 %81 %82 %82 %78 %75 %71 %70 %69 %68 %66 %65 %63 %62 %61 %59 %62 %65 %68 %72 %72 %76 %80 %82 %84 %87 %86 %85 %85 %81 %78 %74 %68 %63 %57 %59 %60 %62 %63 %64 %65 %67 %69 %70 %71 %
48 %48 %37 %37 %37 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %29 %29 %29 %5 %5 %5 %14 %14 %14 %22 %22 %22 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %6 %6 %6 %1 %1 %1 %9 %9 %9 %14 %14 %14 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
04.07.2020
мин 21
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 15h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
10Km/h
14Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %36 %26 %9 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.7 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност67 %80 %82 %71 %68 %63 %59 %68 %
Облачност100 %29 %5 %14 %22 %0 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 22
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
13Km/h
18Km/h
21Km/h
18Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност80 %87 %85 %74 %57 %62 %65 %70 %
Облачност6 %1 %9 %14 %2 %0 %3 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 22
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
16Km/h
16Km/h
13Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %5 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност73 %74 %74 %64 %68 %63 %67 %72 %
Облачност1 %0 %0 %0 %0 %5 %18 %21 %
Вторник
07.07.2020
мин 22
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 15h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
11Km/h
10Km/h
15Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %41 %69 %69 %44 %8 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност77 %80 %81 %71 %68 %66 %65 %66 %
Облачност9 %3 %74 %44 %55 %1 %4 %7 %
Среда
08.07.2020
мин 23
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
20Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 21:26 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Облачно
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
20Km/h
19Km/h
15Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %9 %7 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %83 %82 %71 %70 %65 %67 %72 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Петок
03.07.2020
мин 20
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 12.4 mm
Веројатност за невреме 42 %
Ветер
19Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 15h : 05m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Облачно
Ветер
19Km/h
20Km/h
20Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %18 %10 %17 %
Количество на дожд0.8 mm0.2 mm0.0 mm0.1 mm
Веројатност за невреме5 %5 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност78 %73 %71 %73 %
Облачност62 %48 %37 %100 %
Сабота
04.07.2020
мин 21
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 15h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
10Km/h
14Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %36 %26 %9 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.7 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност67 %80 %82 %71 %68 %63 %59 %68 %
Облачност100 %29 %5 %14 %22 %0 %0 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 22
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 15h : 03m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
10Km/h
13Km/h
18Km/h
21Km/h
18Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1020 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност80 %87 %85 %74 %57 %62 %65 %70 %
Облачност6 %1 %9 %14 %2 %0 %3 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 22
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 10
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
16Km/h
16Km/h
13Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %5 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност73 %74 %74 %64 %68 %63 %67 %72 %
Облачност1 %0 %0 %0 %0 %5 %18 %21 %
Вторник
07.07.2020
мин 22
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 67 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 41 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 15h : 01m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
11Km/h
10Km/h
15Km/h
17Km/h
15Km/h
13Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %41 %69 %69 %44 %8 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1014 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност77 %80 %81 %71 %68 %66 %65 %66 %
Облачност9 %3 %74 %44 %55 %1 %4 %7 %
Среда
08.07.2020
мин 23
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
20Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 21:26 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Облачно
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
20Km/h
19Km/h
15Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %4 %9 %7 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %83 %82 %71 %70 %65 %67 %72 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Четврток
09.07.2020
мин 23
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
19Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 21:26 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
10Km/h
15Km/h
19Km/h
16Km/h
12Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %82 %79 %73 %67 %66 %65 %70 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Петок
10.07.2020
мин 23
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
17Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 21:25 h
Времетраење 14h : 58m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
9Km/h
11Km/h
14Km/h
17Km/h
15Km/h
15Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %72 %68 %63 %58 %55 %64 %67 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Сабота
11.07.2020
мин 24
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
19Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 21:25 h
Времетраење 14h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
19Km/h
16Km/h
13Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %4 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %73 %74 %55 %70 %56 %66 %72 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Недела
12.07.2020
мин 21
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 20 %
Ветер
21Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 21:24 h
Времетраење 14h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
14Km/h
21Km/h
18Km/h
15Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %3 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %81 %73 %64 %62 %67 %65 %75 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %