1a2805c8
Анси
Ведро/Сончево вторник, 21 август 2018
16℃
Се чувствува: 15 ℃
Изгрејсонце: 06:42
Зајдисонце: 20:34
Времетраење: 832 минути
Фаза на месечината
Влажност: 82.4 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 13 ℃
Измерено во: 06:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ВторникСредаЧетврток
07:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
29 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %11 %15 %16 %17 %19 %13 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %17 %29 %42 %47 %52 %57 %43 %29 %15 %11 %11 %7 %2 %2 %3 %8 %34 %57 %89 %58 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.4 mm0.3 mm0.9 mm
0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %56 %56 %56 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %5 %5 %5 %4 %4 %5 %61 %65 %68 %66 %
1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
91 %88 %80 %71 %63 %56 %50 %44 %41 %38 %35 %42 %49 %55 %64 %73 %82 %84 %87 %90 %91 %92 %93 %91 %89 %87 %76 %64 %53 %50 %47 %44 %46 %47 %48 %52 %56 %60 %68 %75 %83 %84 %84 %85 %87 %91 %81 %54 %57 %53 %64 %77 %
4 %4 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %63 %63 %63 %54 %54 %54 %36 %36 %36 %3 %3 %3 %16 %16 %16 %9 %9 %9 %7 %7 %7 %58 %58 %58 %74 %74 %74 %73 %73 %73 %56 %56 %56 %56 %63 %63 %63 %57 %46 %50 %63 %58 %77 %53 %
Вторник
21.08.2018
мин 17
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
2Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 13h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
05:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %15 %19 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %0 %5 %5 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност97 %88 %63 %44 %35 %55 %82 %
Облачност2 %4 %0 %4 %63 %54 %36 %
Среда
22.08.2018
мин 17
31 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 56 %
Ветер
1Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 13h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %42 %57 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %1 %1 %4 %3 %56 %7 %7 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност90 %93 %87 %53 %44 %48 %60 %83 %
Облачност3 %16 %9 %7 %58 %74 %73 %56 %
Четврток
23.08.2018
мин 16
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 66 %
Ветер
2Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 13h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %8 %34 %57 %89 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.4 mm0.3 mm0.9 mm
Веројатност за невреме5 %4 %4 %5 %61 %65 %68 %66 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност87 %91 %81 %54 %57 %53 %64 %77 %
Облачност63 %57 %46 %50 %63 %58 %77 %53 %
Петок
24.08.2018
мин 13
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 6.9 mm
Веројатност за невреме 46 %
Ветер
2Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %51 %75 %86 %94 %77 %51 %21 %
Количество на дожд2.3 mm1.8 mm2.3 mm0.7 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме49 %13 %32 %46 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност88 %92 %91 %80 %58 %45 %50 %63 %
Облачност60 %64 %99 %37 %90 %73 %40 %69 %
Сабота
25.08.2018
мин 9
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %11 %10 %22 %26 %20 %24 %32 %
Количество на дожд1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност52 %68 %81 %50 %62 %56 %52 %67 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Вторник
21.08.2018
мин 17
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
2Km/h
Облачност 17 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:42 h
Зајдисонце 20:34 h
Времетраење 13h : 52m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
05:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %15 %19 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %0 %5 %5 %
Атмосферски притисок1019 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност97 %88 %63 %44 %35 %55 %82 %
Облачност2 %4 %0 %4 %63 %54 %36 %
Среда
22.08.2018
мин 17
31 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 56 %
Ветер
1Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:43 h
Зајдисонце 20:32 h
Времетраење 13h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.38
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %42 %57 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.8 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %1 %1 %4 %3 %56 %7 %7 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност90 %93 %87 %53 %44 %48 %60 %83 %
Облачност3 %16 %9 %7 %58 %74 %73 %56 %
Четврток
23.08.2018
мин 16
29 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 68 %
Количество на дожд 3.3 mm
Веројатност за невреме 66 %
Ветер
2Km/h
Облачност 55 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:44 h
Зајдисонце 20:31 h
Времетраење 13h : 46m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.41
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %8 %34 %57 %89 %58 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.9 mm0.4 mm0.3 mm0.9 mm
Веројатност за невреме5 %4 %4 %5 %61 %65 %68 %66 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност87 %91 %81 %54 %57 %53 %64 %77 %
Облачност63 %57 %46 %50 %63 %58 %77 %53 %
Петок
24.08.2018
мин 13
25 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 96 %
Количество на дожд 6.9 mm
Веројатност за невреме 46 %
Ветер
2Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 6
Изгрејсонце 06:45 h
Зајдисонце 20:29 h
Времетраење 13h : 43m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %51 %75 %86 %94 %77 %51 %21 %
Количество на дожд2.3 mm1.8 mm2.3 mm0.7 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме49 %13 %32 %46 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност88 %92 %91 %80 %58 %45 %50 %63 %
Облачност60 %64 %99 %37 %90 %73 %40 %69 %
Сабота
25.08.2018
мин 9
20 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 81 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:47 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 13h : 40m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %11 %10 %22 %26 %20 %24 %32 %
Количество на дожд1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност52 %68 %81 %50 %62 %56 %52 %67 %
Облачност81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %81 %
Недела
26.08.2018
мин 10
20 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 4.7 mm
Веројатност за невреме 42 %
Ветер
2Km/h
Облачност 68 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:48 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 13h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.5
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно со дожд
11 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
10 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
13 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд57 %62 %54 %61 %55 %54 %53 %39 %
Количество на дожд4.7 mm4.7 mm4.7 mm4.7 mm4.7 mm4.7 mm4.7 mm4.7 mm
Веројатност за невреме42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %96 %95 %80 %66 %62 %58 %70 %
Облачност68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %68 %
Понеделник
27.08.2018
мин 11
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:49 h
Зајдисонце 20:23 h
Времетраење 13h : 34m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.53
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %20 %14 %15 %16 %12 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %88 %95 %68 %41 %43 %44 %64 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Вторник
28.08.2018
мин 11
25 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
2Km/h
Облачност 20 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:50 h
Зајдисонце 20:22 h
Времетраење 13h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.56
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %3 %8 %14 %12 %10 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %87 %90 %54 %40 %37 %48 %73 %
Облачност20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %20 %
Среда
29.08.2018
мин 12
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 6 %
Ветер
2Km/h
Облачност 32 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:52 h
Зајдисонце 20:20 h
Времетраење 13h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.59
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %6 %5 %10 %14 %14 %13 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %89 %89 %46 %35 %32 %48 %65 %
Облачност32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %32 %
Четврток
30.08.2018
мин 13
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 21 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 10 %
Ветер
2Km/h
Облачност 23 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:53 h
Зајдисонце 20:18 h
Времетраење 13h : 25m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.62
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %7 %2 %10 %18 %20 %22 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %72 %92 %53 %41 %65 %66 %83 %
Облачност23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %