Удине
Умерено облачно недела, 24 септември 2023
24℃
Се чувствува: 24 ℃
Изгрејсонце:
Зајдисонце:
Времетраење: 0 минути
Влажност: 50.2 %
Ветер: 15 km/h
Видливост 10 km
Измерено во: 11:55 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПетокСаботаНедела
19:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:00
23 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
11 %9 %7 %5 %2 %3 %3 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
5 %5 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
58 %63 %66 %70 %73 %72 %71 %69 %71 %73 %75 %76 %76 %77 %66 %56 %46 %44 %42 %40 %40 %40 %39 %48 %57 %65 %71 %77 %83 %84 %84 %85 %86 %85 %84 %82 %80 %78 %76 %65 %53 %42 %42 %41 %40 %41 %43 %44 %50 %56 %62 %68 %74 %80 %82 %
74 %74 %69 %69 %69 %66 %66 %66 %19 %19 %19 %20 %20 %20 %0 %0 %0 %10 %10 %10 %19 %19 %19 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %13 %13 %13 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
04.07.2020
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:22 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност69 %75 %77 %46 %40 %39 %65 %83 %
Облачност66 %19 %20 %0 %10 %19 %2 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 17
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:22 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
9Km/h
10Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност86 %82 %76 %42 %40 %44 %62 %80 %
Облачност4 %13 %2 %0 %2 %4 %4 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:23 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 15h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %12 %7 %4 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност86 %89 %76 %46 %41 %45 %62 %75 %
Облачност2 %6 %17 %27 %27 %22 %19 %38 %
Вторник
07.07.2020
мин 15
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 4.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:24 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 15h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
4Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %58 %65 %68 %55 %38 %24 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.5 mm1.5 mm1.8 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност68 %70 %71 %76 %70 %69 %62 %74 %
Облачност58 %77 %99 %100 %100 %100 %97 %13 %
Среда
08.07.2020
мин 17
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:25 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
7Km/h
7Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %12 %12 %8 %10 %7 %5 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %82 %74 %42 %37 %35 %53 %54 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
03.07.2020
мин 17
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 1.5 mm
Веројатност за невреме 2 %
Ветер
14Km/h
Облачност 60 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 05:21 h
Зајдисонце 21:01 h
Времетраење 15h : 39m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
14Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %17 %9 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %5 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1013 hPa1014 hPa1015 hPa
Влажност43 %47 %63 %73 %
Облачност66 %66 %74 %69 %
Сабота
04.07.2020
мин 16
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:22 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 38m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.47
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност69 %75 %77 %46 %40 %39 %65 %83 %
Облачност66 %19 %20 %0 %10 %19 %2 %0 %
Недела
05.07.2020
мин 17
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:22 h
Зајдисонце 21:00 h
Времетраење 15h : 37m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.51
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
9Km/h
10Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност86 %82 %76 %42 %40 %44 %62 %80 %
Облачност4 %13 %2 %0 %2 %4 %4 %1 %
Понеделник
06.07.2020
мин 19
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 22 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:23 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 15h : 36m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.54
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %12 %7 %4 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1010 hPa1009 hPa1008 hPa1009 hPa
Влажност86 %89 %76 %46 %41 %45 %62 %75 %
Облачност2 %6 %17 %27 %27 %22 %19 %38 %
Вторник
07.07.2020
мин 15
21 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 4.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:24 h
Зајдисонце 20:59 h
Времетраење 15h : 35m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
19 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Облачно со дожд
20 ℃
Облачно
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
4Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %58 %65 %68 %55 %38 %24 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.5 mm1.5 mm1.8 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1009 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност68 %70 %71 %76 %70 %69 %62 %74 %
Облачност58 %77 %99 %100 %100 %100 %97 %13 %
Среда
08.07.2020
мин 17
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:25 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 15h : 33m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
7Km/h
7Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %12 %12 %8 %10 %7 %5 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %82 %74 %42 %37 %35 %53 %54 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
09.07.2020
мин 18
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:25 h
Зајдисонце 20:58 h
Времетраење 15h : 32m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %5 %8 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %64 %66 %50 %35 %46 %58 %72 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Петок
10.07.2020
мин 19
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:26 h
Зајдисонце 20:57 h
Времетраење 15h : 31m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %5 %8 %7 %6 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %81 %75 %54 %33 %58 %58 %74 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Сабота
11.07.2020
мин 17
31 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 19 %
Ветер
10Km/h
Облачност 17 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:27 h
Зајдисонце 20:57 h
Времетраење 15h : 29m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %7 %12 %17 %18 %19 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %74 %71 %56 %39 %49 %57 %92 %
Облачност17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %17 %
Недела
12.07.2020
мин 17
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
14Km/h
Облачност 28 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:28 h
Зајдисонце 20:56 h
Времетраење 15h : 28m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
10Km/h
15Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %5 %5 %19 %34 %34 %34 %25 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %95 %76 %71 %41 %68 %65 %82 %
Облачност28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %28 %