27a4072d
Тулуз
Ведро/Сончево среда, 17 јули 2019
30℃
Се чувствува: 30 ℃
Изгрејсонце: 06:27
Зајдисонце: 21:32
Времетраење: 905 минути
Фаза на месечината
Влажност: 33 %
Ветер: null km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 14:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
30 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Умерено облачно
30 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
6 %7 %7 %7 %7 %5 %3 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %8 %8 %7 %7 %7 %6 %6 %4 %3 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa
35 %33 %36 %38 %41 %42 %44 %46 %50 %53 %57 %65 %72 %80 %77 %74 %72 %66 %61 %55 %50 %45 %40 %38 %35 %32 %32 %32 %32 %36 %41 %45 %49 %49 %53 %56 %62 %67 %72 %72 %72 %72 %66 %61 %55 %38 %30 %30 %47 %
68 %68 %47 %47 %47 %2 %2 %2 %74 %74 %74 %59 %59 %59 %76 %76 %76 %96 %96 %96 %48 %48 %48 %67 %67 %67 %48 %48 %48 %2 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
18.07.2019
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %7 %6 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност57 %80 %72 %55 %40 %32 %32 %45 %
Облачност74 %59 %76 %96 %48 %67 %48 %2 %
Петок
19.07.2019
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност56 %72 %72 %55 %38 %30 %30 %47 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
20.07.2019
мин 20
32 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
2Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %15 %35 %20 %15 %25 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %1 %3 %13 %23 %2 %0 %1 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност53 %74 %68 %78 %55 %47 %45 %60 %
Облачност0 %8 %68 %65 %55 %37 %60 %36 %
Недела
21.07.2019
мин 22
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
2Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 14h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %12 %10 %2 %2 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %5 %4 %2 %0 %1 %3 %5 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност73 %69 %69 %60 %50 %42 %41 %53 %
Облачност21 %12 %69 %74 %64 %30 %19 %15 %
Понеделник
22.07.2019
мин 23
38 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 14h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %6 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %80 %70 %48 %31 %29 %32 %41 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Среда
17.07.2019
мин 17
31 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 21:32 h
Времетраење 15h : 04m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.52
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
30 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Умерено облачно
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %7 %7 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1015 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa
Влажност39 %33 %41 %46 %
Облачност74 %68 %47 %2 %
Четврток
18.07.2019
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 70 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 21:31 h
Времетраење 15h : 02m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.55
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Облачно
24 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %8 %7 %6 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност57 %80 %72 %55 %40 %32 %32 %45 %
Облачност74 %59 %76 %96 %48 %67 %48 %2 %
Петок
19.07.2019
мин 19
31 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 0 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 21:30 h
Времетраење 15h : 00m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.58
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1016 hPa1014 hPa1012 hPa1013 hPa
Влажност56 %72 %72 %55 %38 %30 %30 %47 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Сабота
20.07.2019
мин 20
32 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 1.9 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
2Km/h
Облачност 53 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 14h : 59m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.61
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
24 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %15 %35 %20 %15 %25 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %1 %3 %13 %23 %2 %0 %1 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност53 %74 %68 %78 %55 %47 %45 %60 %
Облачност0 %8 %68 %65 %55 %37 %60 %36 %
Недела
21.07.2019
мин 22
34 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
2Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 21:29 h
Времетраење 14h : 57m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.64
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
25 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
31 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
33 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %12 %10 %2 %2 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %5 %4 %2 %0 %1 %3 %5 %
Атмосферски притисок1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1019 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност73 %69 %69 %60 %50 %42 %41 %53 %
Облачност21 %12 %69 %74 %64 %30 %19 %15 %
Понеделник
22.07.2019
мин 23
38 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 5 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 21:28 h
Времетраење 14h : 55m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.67
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Ведро/Сончево
37 ℃
Претежно сончево
34 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %6 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %80 %70 %48 %31 %29 %32 %41 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Вторник
23.07.2019
мин 23
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 21:27 h
Времетраење 14h : 53m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.7
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
36 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност53 %63 %74 %50 %25 %23 %21 %31 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Среда
24.07.2019
мин 24
37 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 21:26 h
Времетраење 14h : 51m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.73
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Ведро/Сончево
36 ℃
Претежно сончево
35 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %6 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност40 %42 %43 %31 %19 %21 %21 %46 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Четврток
25.07.2019
мин 21
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 19 %
Ветер
6Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 21:25 h
Времетраење 14h : 49m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.76
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
28 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %11 %16 %16 %17 %16 %15 %12 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност39 %53 %40 %63 %21 %14 %24 %47 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Петок
26.07.2019
мин 16
30 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
6Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 21:24 h
Времетраење 14h : 47m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.79
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
nullKm/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %8 %8 %9 %8 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност49 %86 %50 %69 %18 %31 %23 %49 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %